Jaki komputer do Horizon Forbidden West? Wymagania sprzętowe gry, która oczaruje przepiękną grafiką, ale czy wyciśnie z PC siódme poty?

Kolejny hit z PlayStation trafi na poczciwe PC, a jest nim Horizon Forbidden West, jedna z najładniejszych gier na rynku. Pytanie, czy tak piękna grafika nie będzie wymagać potężnych maszyn, by móc w pełni cieszyć się wszystkimi wodotryskami? Przekonaj się i sprawdź oficjalne wymagania sprzętowe i datę premiery Horizon Forbidden West na PC. Odkryj także polecane komputery do gry Guerrilla Games.

Jakie wymagania sprzętowe ma Horizon Forbidden West na PC?

Jakie sprzętu potrzebujesz do Horizon Forbidden West? Wymagania sprzętowe wbrew pozorom nie są szczególnie wysokie. Podane konfiguracje procesorów i kart graficznych to już układy ze starszych generacji, których wydajność na dzisiejsze czasy nie zachwyca. Z drugiej strony druga część serii nie jest już pierwszej świeżości, bo wersja na PS5 wyszła w lutym 2022 roku, więc wymagania – przynajmniej „na papierze” – wydają się adekwatne. Jedyne, co bardziej rzuca się w oczy, to miejsce na dysku, bo gra wymaga aż 150 GB.

Do 4K potrzebujesz nie lada karty graficznej, ale w tej rozdzielczości nawet mniej wymagające gry wymagają mocnego GPU, więc to żadna niespodzianka. Warto dodać, że mając kartę graficzną GeForce RTX 4000, aktywujesz DLSS 3, które znacznie podniesie wydajność gry (nawet o dobre kilkadziesiąt fps, także w miejscach stricte procesorowych, czyli zaludnionych przez postacie niezależne).

Przeczytaj: test DLSS 3.5

Oprócz tego na premierę tytuł obsłuży techniki: AMD FSR 3 i Intel XeSS oraz DirectStorage, tak rzadko widziane w jakichkolwiek grach na PC. Oby inni deweloperzy brali przykład z nowego Horizona!

Za konwersję wersji komputerowej Horizon Forbidden West odpowiada studio Nixxes Software, które Sony zakupiło w 2021 roku. Na PC przeniosło wcześniej takie hity japońskiego koncernu, jak Spider-Man Remastered i Spider-Man Miles Morales i Ratchet & Clank: Rift Apart. To właśnie ten zespół odpowiadał także za wersję pecetową pierwszej części HorizonaZero Dawn. Można więc spodziewać się lepszej optymalizacji niż w ostatnich niewypałach Sony (Uncharted 4, The Last of Us Remake).

Horizon Forbidden West – minimalne wymagania sprzętowe PC do 720p/30 fps

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 10 (wersja 1909 lub nowsza)
 • Procesor: Intel Core i3-8100 lub AMD Ryzen 3 1300X
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Karta graficzna: GeForce GTX 1650 (4 GB) lub Radeon RX 5500 XT (4 GB)
 • Dysk: 150 GB wolnego miejsca na SSD

Są to wymagania do bardzo niskich ustawień graficznych.

Horizon Forbidden West – zalecane wymagania sprzętowe PC do 1080p/60 fps

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 10 (wersja 1909 lub nowsza)
 • Procesor: Intel Core i5-8600 lub AMD Ryzen 5 3600
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Karta graficzna: GeForce RTX 3060 (12 GB) lub Radeon RX 5700 (8 GB)
 • Dysk: 150 GB wolnego miejsca na SSD

Są to wymagania do średnich ustawień graficznych.

Horizon Forbidden West – zalecane wymagania sprzętowe PC do 1440p/60 fps lub 4K/30 fps

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 10 (wersja 1909 lub nowsza)
 • Procesor: Intel Core i7-9700 lub AMD Ryzen 7 3700X
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Karta graficzna: GeForce RTX 3070 (8 GB) lub Radeon RX 6800 (16 GB)
 • Dysk: 150 GB wolnego miejsca na SSD

Są to wymagania do wysokich ustawień graficznych.

Horizon Forbidden West – zalecane wymagania sprzętowe do 4K/60 fps

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 10 (wersja 1909 lub nowsza)
 • Procesor: Intel Core i7-11700 lub AMD Ryzen 7 5700X
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Karta graficzna: GeForce RTX 4080 (16 GB) lub Radeon RX 7900 XT (20 GB)
 • Dysk: 150 GB wolnego miejsca na SSD

Są to wymagania do bardzo wysokich ustawień graficznych.

Jaki komputer do Horizon Forbidden West?

Do Horizon Forbidden West nie potrzebujesz komputera o niebywałej mocy. Na niskich ustawieniach pograsz nawet na przedpotopowej karcie graficznej. Z kolei aby cieszyć się płynną rozgrywką w zadowalających detalach, wystarczy GPU i CPU ze średniej półki, i to niekoniecznie nowej generacji. Ba, gra nie ma też dużych wymagań co do liczby rdzeni procesora – z podanych przez producenta konfiguracji wynika, że maksymalnie obsłuży 8 rdzeni.

Jaki PC lub laptop do Horizon Forbidden West w 1080p?

Jaki PC lub laptop do Horizon Forbidden West w 1440p?

Jaki PC lub laptop do Horizon Forbidden West w 4K?

Odkryj pełną ofertę laptopów i desktopów (w tym serię G4M3R) do gier w x-komie

wioska w horizon forbidden west

Kiedy premiera Horizon Forbidden West na PC?

Już niedługo, bo 21 marca 2024 roku Horizon Forbidden West zawita na PC. Na tę wersję przyszło nam czekać nieco ponad dwa lata od premiery wersji na PlayStation 4 i PS5, co można powoli uznać za standard. Po takim mniej więcej czasie powinny trafiać na „blaszaki” wszystkie największe tytuły na wyłączność konsol Sony.

Gra będzie dostępna na PC od razu w edycji kompletnej, czyli z jedynym dodatkiem, Burning Shores, który pojawił się do tej pory wyłącznie na PlayStation 5 (w kwietniu 2023 roku). Zadebiutuje ona na platformach Steam i Epic Games Store w pełnej polskiej wersji językowej.

Źródło: Sony, opracowanie własne

Sprawdź:

Zobacz również: