Horizon Forbidden West – pierwsze recenzje i oceny. Mamy hit?

Do sieci trafiły właśnie pierwsze recenzje i oceny nowej gry ekskluzywnej Horizon Forbidden West na PlayStation 5. Jak wypada produkcja? Czy zmieniło się coś względem poprzedniczki? No i najważniejsze, czy wobec tego warto ją kupić? Spójrzmy, co sądzą o kontynuacji przygód Aloy zagraniczne growe portale.

Recenzje Horizon Forbidden West – zbiór ocen

To 14 lutego 2022 roku o godzinie 9.00 minęło embargo na recenzje gry Horizon Forbidden West, czyli na 4 dni przed oficjalną premierą. Oceny nowej odsłony, w której pokierujemy Aloy nie pozostawiają złudzeń – to kolejna bardzo dobra gra u niebieskich. Fani przygód tej bohaterki oraz posiadacze konsoli PlayStation 5 mogą niewątpliwie wyrażać zadowolenie. Żeby nie było, gra na PS4 również się pojawi.

horizon forbidden west Aloy

Wybrane recenzje i oceny Horizon Forbidden West

 • Twinfinite – 5/5
 • VGC – 5/5
 • PlayStation Universe – 9.5/10
 • Game Informer – 9.3/10
 • IGN – 9/10
 • PCMag – 4.5/5
 • Destructoid – 8.5/10
 • GameSpot – 8/10
 • VG247 – 8/10
 • Telegraph – 3/5
 • GamesBeat – brak oceny, rekomendacja
 • SkillUp – jw.

Co przede wszystkim zauważają recenzenci?

W dużym skrócie uznają Horizon Forbidden West za udany sequel. Gra jest większa i lepsza, no i może cieszyć się przenikliwym dbaniem o detale, jak pozostałe gry ekskluzywne Sony.

Horizon Forbidden West premiera

Znacznie bardziej krytyczny w swojej recenzji okazał się angielski Eurogamer, gdzie recenzentka wprawdzie zauważa technologiczne osiągnięcie, ale i trudności, z którymi borykała się nawet część pierwsza – Horizon Zero Dawn. Aloy ponownie brakuje najmniejszego sensu w wypowiedziach i jest nie do zniesienia. A nowa odsłona więcej pożycza niż przeciera szlaki.

Wniosek? Produkcja Horizon Forbidden West spodoba się fanom poprzedniej gry i uniwersum, ale nie zapowiada się, by zaskoczyła pozostałych.

Wnioski krytyków – jak wyglądają?

Dla rozszerzenia wątku recenzji wybrałem jeszcze 5 wniosków na temat Horizon Forbidden West.

Na powrót do zagrożonego machinami świata Aloy warto było czekać – Polygon

Gdzie by nie spojrzeć, Horizon Forbidden West to Horizon Zero Dawn 2.0, i choć mógłbym pragnąć więcej różnorodności w aktywnościach w otwartym świecie, Guerilla Games bez wątpienia stworzyło niezwykle udany sequel, który zasługuje na miejsce pośród najlepszych gier ekskluzywnych PlayStation – PlayStation Universe

Mistrzowskie połączenie wciągającej walki, designu potworów i postaci najwyżej klasy, oraz zajmującego otwartego świata, Horizon Forbidden West to jest absolutna bomba i fantastyczny pokaz możliwości PS5 – IGN

Horizon Forbidden West jest przepięknym i dopieszczonym doświadczeniem, które w pełni wykorzystuje moc PlayStation 5. I jak marzenie graczy stawiających na eksplorację się ziściło, tak fabuła zauważalnie odstaje i powstrzymuje grę przed staniem się arcydziełem. To rekomendacja dla fanów gatunku – Fextralife

To gra kontrastów – Stevivor

To mi trochę przypomina premierę Dying Light 2

Odrobinę. Zdaje się, że podobnie jak Dying Light 2, exclusive Horizon Forbidden West trafi najbardziej (i może jedynie) do osób, którym spodobała się część pierwsza. Tej nowej jest zwyczajnie więcej. A na dodatek ma chyba podobny kłopot, co rodzima gra zombie – niemalże zupełny brak lekkiego pióra przy historii świata i postaci. W obu przypadkach nie możemy odnotować wyraźnej poprawy w dialogach i zadaniach. Może jednak te gry bronią się czymś innym?

źródło: reddit oraz ww. portale