LEGO pokazało zestaw Horizon Forbidden West z kultową maszyną Tallneck

Podczas gdy premiera gry Horizon Forbidden West dzieje się niemal na naszych oczach, LEGO pokazało tematycznie związany z nią zestaw – Horizon Forbidden West: Tallneck 76989. Nowy set najsłynniejszych klocków świata jest wynikiem współpracy LEGO i Sony, a ze względu na temat przewodni zadedykowano go starszym fanom konstrukcji LEGO. Co dokładnie oferuje?

Gra Horizon Forbidden West 

Każdy fan krwiożerczych maszyn wie, że Horizon Forbidden West to nowy i ekskluzywny tytuł gamingowy, dedykowany na konsole spod szyldu Sony, a konkretnie dla PlayStation 4 i PlayStation 5. Jego oficjalna premiera ma nastąpić już jutro (18 lutego 2022 r.) i budzi naprawdę wiele emocji, o czym z resztą na bieżąco informujemy Was na naszym portalu:

🎮Horizon Forbidden West – co zawierają wszystkie edycje?

🎮Horizon Forbidden West – pierwsze recenzje i oceny. Mamy hit?

🎮 Horizon Forbidden West – oficjalny gameplay z wersji PS5 wygląda fenomenalnie

🎮 Horizon Forbidden West – data premiery, zwiastun, platformy i wszystko, co na ten moment wiemy o grze

LEGO Horizon Forbidden West: Tallneck 76989 

Premierowa gra, będąca jednocześnie kontynuacją Horizon Zero Dawn z 2017 roku, stała się przyczynkiem do wypuszczenia zestawu LEGO Horizon Forbidden West: Tallneck 76989. Co oferuje nowy set?

Horizon: Forbidden West z kultową maszyną Tallneck
fot. LEGO

Tallneck z klocków LEGO 

Pakiet LEGO z Horizon Forbidden West na szyldzie składa się aż z 1222 elementów. Najlepsze jest jednak to, czym klocki te stają się po złożeniu.

Pamiętacie Tallnecka? Jedną z najbardziej charakterystycznych maszyn w grze? To właśnie ona już niebawem, dzięki LEGO, zagości w domu osób, które celują w zakup tego wyjątkowego zestawu. Co więcej nie będzie taka mała. Po złożeniu ma mieć około 34 cm wysokości, 23 cm szerokości i 17 cm głębokości. 

Zapowiedziano też, że Tallneck od LEGO ma realnie odwzorowywać swój gamingowy pierwowzór. Znajdziemy w nim więc charakterystyczną głowę w kształcie dysku, czułki wychodzące z szyi, a także elementy przypominające ogon i długie nogi. Ponadto do zestawu, inspirowanego grą studia Guerilla Games, dołączono także dwie minifigurki postaci z gry: Aloy i Obserwatora.

Horizon: Forbidden West z kultową maszyną Tallneck
fot. LEGO

Ze względu na stopień trudności w składaniu zestaw LEGO z Tallneckiem dedykowany jest dorosłym kolekcjonerom konstrukcji z klocków +18. 

Warto też zaznaczyć, że dzięki dołączonemu do kompletu stojakowi wystawowemu (z charakterystycznymi dla gry elementami), będzie cieszył ich nie tylko podczas składania, ale jeszcze długo po, będąc np. doskonałą ozdobą wnętrza. 

Horizon: Forbidden West z kultową maszyną Tallneck
fot. LEGO

LEGO Horizon Forbidden West: Tallneck 76989 – cena i dostępność 

Firma zabawkarska podaje, że zestaw z Tallneckiem będzie dostępny od 1 maja 2022 r. Jego cena na oficjalnej stronie LEGO wynosi niemal 80 USD, co w przeliczeniu na złotówki daje około 316 zł. Póki co nie mamy informacji o polskiej dystrybucji. Jak tylko się pojawią, z pewnością Was o tym powiadomimy. 

Źródło: www.lego.com/en-us, brothers-brick.com

Sprawdź dostępne zestawy LEGO w sklepie al.to