HeyGen: co to jest i jak działa? Czy to najlepszy generator wideo AI?

HeyGen przyciąga uwagę jako jeden z najbardziej zaawansowanych generatorów wideo AI, ale czy naprawdę jest najlepszy w swojej kategorii? Przyjrzyjmy się temu, jak HeyGen zmienia świat produkcji wideo i czy jego możliwości rzeczywiście wyróżniają go spośród konkurencji.

Czym jest HeyGen?

Chyba wiele osób zgodzi się z tym, że 2023 rok został zdominowany przez narzędzia AI. Oczywiście najwięcej szumu i największą rewolucję wprowadził Chat GPT i podobne narzędzia, jednak zaraz za nimi plasują się inne, dające oszałamiające efekty, programy i aplikacje, chociażby graficzne jak Midjourney.

Dzisiaj przyjrzymy się następnej interesującej platformie o nazwie HeyGen. Nawet jeśli ta nazwa za wiele Wam nie mówi, to i tak z pewnością widzieliście chociaż jeden materiał wygenerowany za jej pomocą.

Założona przez Joshuę Xu i Wayne’a Lianga w listopadzie 2020 r. platforma HeyGen to nie tylko kolejna aplikacja – to prawdziwa innowacja w świecie cyfrowej komunikacji. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji, HeyGen umożliwia przekształcenie zwykłego tekstu w pełnoprawne, animowane filmy z wirtualnymi aktorami. To narzędzie, które otwiera nowe możliwości zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów, pozwalając na tworzenie treści, które jeszcze do niedawna wymagałyby zaangażowania całego zespołu filmowego.

We wrześniu 2023 r. startup zrobił furorę, wypuszczając tłumacza języków, który może konwertować wideo nagrane przez użytkownika na różne języki. Dodatkowo płynnie modyfikuje ruchy ust użytkownika, aby uzyskać naturalny i płynny wygląd podczas mówienia w innym języku.

Program HeyGen - ożywianie zdjęć
Źródło: HeyGen

Do czego można wykorzystać HeyGen?

HeyGen to narzędzie do tworzenia treści wideo za pomocą sztucznej inteligencji, który można wykorzystywać do wielu typów treści, jak np.:

 1. Filmy produktowe: HeyGen pozwala na tworzenie atrakcyjnych filmów prezentujących produkty. Dużym atutem ułatwiającym pracę jest bogata biblioteka gotowych rozwiązań. HeyGen oferuje ponad 300 szablonów i ponad 100 awatarów AI, co pozwala na tworzenie atrakcyjnych filmów.
 2. Filmy szkoleniowe: Dzięki HeyGen możesz stworzyć filmy edukacyjne dla pracowników lub klientów. Konwersja tekstu na mowę i dostęp do awatarów AI powodują, że treści są przystępnie zaprezentowane i angażujące.
 3. Filmy instruktażowe: Powiedzmy sobie szczerze, że przedstawienie złożonych pojęć w przystępny sposób nie jest łatwym zadaniem. Jednak teraz może się to zmienić. HeyGen upraszcza trudne koncepcje, przekształcając je w angażujące filmy instruktażowe. Korzystając z zaawansowanej technologii generatywnej sztucznej inteligencji, narzędzie pozwala na tworzenie klarownych i łatwo zrozumianych materiałów szkoleniowych. Możesz zamienić techniczny żargon na prosty język, co ułatwi przekazywanie wiedzy pracownikom lub uczestnikom szkoleń. Dzięki temu, Twoje filmy instruktażowe staną się bardziej efektywne i angażujące, pomagając w lepszym zrozumieniu skomplikowanych tematów.
 4. Treści na media społecznościowe: HeyGen rewolucjonizuje tworzenie treści na platformach społecznościowych. Praktycznie każdy może w łatwy sposób tworzyć atrakcyjnie wizualne, unikatowe treści, które zwiększą zaangażowanie społeczności i wypromowanie marki.
 5. Reklama wideo: Dzięki HeyGen można tworzyć reklamy wideo, które wyróżniają się spośród innych i przyciągają uwagę od pierwszej sekundy.
 6. Treści e-learningowe: Może to być przydatne narzędzie dla nauczycieli i szkół online. Dzięki Hey Gen można stworzyć przykuwające uwagę i angażujące materiały e-learningowe.
 7. Prezentacje: Koniec z nudnymi prezentacjami, HeyGen zadba o to, aby każdy z słuchaczy był zachwycony dynamicznymi animacjami wideo, klarowną narracją i atrakcyjnymi treściami. Dzięki HeyGen możesz w prosty sposób stworzyć prezentacje, które wyróżniają się spośród innych i zwracają uwagę od pierwszej sekundy.

To oczywiście tylko kilka możliwości. Dzięki jego zaawansowanym technologiom generatywnym można wykorzystać go do wielu różnych zastosowań.

Jak działa HeyGen?

Proces tworzenia w HeyGen, mimo że jest oparty na skomplikowanych algorytmach AI, jest zadziwiająco prosty. Np. aby przekonwertować tekst na wideo wystarczy, że użytkownik wprowadzi tekst, który program analizuje, a następnie generuje z niego realistyczne nagrania głosowe. Te nagrania są dopasowywane do ruchów ust i mimiki wirtualnych aktorów, co daje efekt naturalnej i płynnej komunikacji. To, co kiedyś wymagało godzin pracy i specjalistycznego sprzętu, teraz jest dostępne z kilku kliknięć.

Kluczowe funkcje programu HeyGen

HeyGen jest wyposażony w różnorodne funkcje zaprojektowane tak, aby proces tworzenia wideo był jak najbardziej płynny. Te funkcje to nie tylko efektowne bajery, ale także możliwości, które czynią  HeyGen potężnym narzędziem w dziedzinie generowania wideo AI.

Awatary AI

HeyGen oferuje szeroki wybór ponad 100 awatarów AI o różnym pochodzeniu etnicznym, w różnym wieku i w różnych pozach. Możesz pisać własne scenariusze lub nagrywać mowę, a następnie w kilka chwil stworzyć wideo, w którym awatar AI będzie idealnie synchronizowany z twoją wypowiedzią.

Warto dodać, że wszystkie dostępne awatary w HeyGen są oparte na autentycznych materiałach wideo, gdzie występują rzeczywiści aktorzy. Dzięki temu uzyskujesz najwyższą jakość i realizm. Co więcej, każdy z awatarów ma kilka różnych opcji ubioru, co pozwala dostosować go do charakteru i stylu twojego filmu, niezależnie od tego, czy chcesz nadać mu bardziej profesjonalny czy luźniejszy wydźwięk.

Konwersja tekstu na wideo w czasie rzeczywistym

Jedną z najbardziej innowacyjnych funkcji HeyGen jest konwersja tekstu na wideo w czasie rzeczywistym. Możesz dosłownie wpisać, co chcesz powiedzieć swoim awatarom, a HeyGen przekonwertuje to na wideo z synchronizacją ruchu warg, dzięki czemu proces tworzenia treści będzie jeszcze bardziej usprawniony.

Tworzenie własnych awatarów

Dzięki HeyGen możesz wybierać spośród ponad 100 awatarów AI, ale także stworzyć własny, unikatowy. Aby wykorzystać tę funkcję, pierwszym krokiem jest założenie konta. Następnie na stronie głównej wybiera się opcję oznaczoną jako „instant avatar”. Po wybraniu tej opcji pojawia się okno kierujące przez proces tworzenia awatara. Kluczowym wymaganiem jest przesłanie co najmniej dwuminutowego filmu. Wśród wytycznych znajdują się takie instrukcje, jak patrzenie w kamerę, utrzymywanie rąk poniżej poziomu klatki piersiowej oraz robienie krótkich przerw po każdym zdaniu.

Końcowym krokiem jest zarejestrowanie i przesłanie zgody na wykorzystanie własnego wizerunku. Aby uzyskać realistyczny awatar, warto zadbać o jakość i staranność wykonania, dlatego ważne, jest korzystanie z wysokiej jakości sprzętu.

Ożywanie zdjęć

Dzięki HeyGen możesz łatwo utworzyć awatar fotograficzny, wystarczy przesłać zdjęcie portretowe i wpisać tekst. Możesz zrobić dowolne zdjęcie, nadać mu prawdziwy ludzki głos i zamienić swoje nieruchome obrazy w poruszające się i mówiące. Przynieś scenariusz tego, co chcesz przekazać na zdjęciu i użyj HeyGen, aby przekazać dowolną wiadomość.  Ta funkcja dostępna jest bezpłatnie i bez ograniczeń dla każdego.

Klonowanie głosu

Po stworzeniu swojego awatara AI w HeyGen, możesz użyć funkcji klonowania głosu, aby nadać awatarowi swój własny głos. Możesz nagrać swoją mowę w jednym z ośmiu języków dostępnych w HeyGen i użyć jej do stworzenia generowanego przez AI głosu, który brzmi identycznie jak twój własny.

Działanie to otwiera wiele możliwości, zwłaszcza dla osób tworzących treści lub zainteresowanych technologią głosu. Możesz nagrywać swoje własne wypowiedzi lub przesyłać wcześniej nagrane fragmenty dźwiękowe i cieszyć się możliwością używania tego głosu do różnych celów w swoich projektach lub produkcjach wideo. Klonowanie głosu w HeyGen to narzędzie, które pozwala na personalizację i ulepszenie doświadczenia wirtualnego awatara AI, nadając mu autentyczność i charakterystyczny dźwięk.

Realistyczne filmy z zamianą twarzy

Czy kiedykolwiek chciałeś przemienić się w kogoś innego, choćby na chwilę? Być syreną czy superbohaterem? Cóż, dzięki niesamowitej mocy HeyGen, jest to teraz możliwe.

Za pomocą funkcji „Zamień jak profesjonalista” możesz z łatwością i bezpłatnie zamieniać twarz w wideo niczym doświadczony profesjonalista. Pożegnaj skomplikowane procesy edycji i powitaj przyjazny dla użytkownika interfejs usprawniający zamianę twarzy.

Po prostu prześlij swoje zdjęcie i zamień swoją twarz na dowolny z ponad 100 dostępnych awatarów. Niezależnie od tego, czy chcesz być piratem, czy nawet gadającą choinką, HeyGen sprawia, że ​​jest to możliwe.

Tłumaczenie wideo na różne języki

HeyGen stworzył rozwiązanie, które nie ma sobie równych w tłumaczeniu filmów mówionych na wiele języków. Praktyczne możliwości HeyGen i otrzymane efekty są naprawdę zdumiewające. Dzięki tej innowacyjnej usłudze użytkownicy mogą łatwo tłumaczyć treści mówione w filmach na wiele języków, zachowując jednocześnie głos i mimikę mówiącego. Osiąga się to poprzez wieloaspektowe podejście wykorzystujące zaawansowane technologie AI, ze szczególnym naciskiem na złożoną sztukę synchronizacji ruchu warg.

Aby doświadczyć HeyGen w akcji, platforma oferuje zachętę rejestracyjną w postaci kredytów. Kredyty te umożliwiają użytkownikom testowanie usługi poprzez tłumaczenie filmów trwających od 30 do 50 sekund.

Repertuar HeyGen obejmuje imponującą gamę funkcji, które wspólnie przyczyniają się do jego skuteczności. Podstawową innowacją jest możliwość ponownego narysowania ust osoby mówiącej w czasie rzeczywistym, co gwarantuje, że przetłumaczony tekst płynnie dopasowuje się do ruchów warg. Chociaż skrupulatni obserwatorzy mogą wykryć drobne artefakty, w ruchu te niedoskonałości są prawie niezauważalne, szczególnie w przypadku braku ekstremalnych rotacji twarzy.

Usługa ta obsługuje obecnie osiem języków, w tym angielski, hiszpański, francuski, polski, otwierając świat możliwości dla twórców memów i entuzjastów treści. Pojawienie się HeyGen daje obietnicę przekształcenia całych filmów za pomocą tłumaczeń na wiele języków. W przeciwieństwie do konwencjonalnego dubbingu, gdzie synchronizacja dźwięku i obrazu może być wyzwaniem, HeyGen upraszcza ten proces, potencjalnie zmieniając kształt branży rozrywkowej.

Tryb demo HeyGen pozwala użytkownikom poznać jego możliwości bez konieczności płacenia.

Cennik

HeyGen oferuje różne plany cenowe, dostosowane do potrzeb różnych użytkowników. Darmowy plan jest świetnym punktem wyjścia dla tych, którzy chcą przetestować możliwości aplikacji, podczas gdy płatne plany oferują więcej funkcji i większe limity renderowania wideo, co jest idealne dla profesjonalistów i firm potrzebujących większej produkcji wideo.

W darmowej wersji możesz wypróbować platformę za darmo z 1-minutowym filmem. Obejmuje m.in. ponad 120 ludzkich awatarów, ponad 40 języków oraz ponad 300 głosów. Klonowanie głosu jest tutaj dodatkowo płatne.

Następny płatny plan to kosz 24 USD miesięcznie (rozliczane co roku) lub 29 USD (rozliczane miesięcznie) za 5 minut tworzenia wideo. W ramach tego planu są dostępne m.in. 3 natychmiastowe awatary, głosy premium oraz automatyczne napisy. Szczegółowy cennik zamieściliśmy poniżej:

Cennik programu HeyGen
Źródło: HeyGen

Jak rozpocząć pracę w HeyGen?

Założenie konta oraz cały proces tworzenia filmów jest bardzo prosty i intuicyjny, co jest niekwestionowaną zaletą HeyGen. Aby rozpocząć przygodę z tym programem otwórz witrynę HeyGen na swoim komputerze oraz kliknij „Wypróbuj HeyGen za darmo”. Możesz także użyć swojego urządzenia mobilnego lub tabletu, aby utworzyć film demonstracyjny, ale pamiętaj, że ta aplikacja została zaprojektowana do użytku na komputerze stacjonarnym, więc funkcje na urządzeniach mobilnych są ograniczone.

W kolejnym kroku musisz założyć konto. Proces ten jest prosty i bezproblemowy – wystarczy, że posiadasz ważny adres e-mail. Po wpisaniu go dostaniesz tam kod, który należy wprowadzić na stronie i gotowe. Po pierwszym zalogowaniu ukaże się krótka ankieta, w której musisz zaznaczyć m.in. swój zawód, branżę w której pracujesz oraz jakiego rodzaju filmy chcesz tworzyć w programie. I gotowe! Teraz możesz korzystać z możliwości, jakie oferuje bezpłatne konto HeyGen lub wykupić któryś z dostępnych pakietów i cieszyć się dodatkowymi opcjami.

HeyGen - strona główna
Źródło: HeyGen

Jak tworzyć filmy w HeyGen?

Po uzyskaniu dostępu do platformy masz trzy możliwości rozpoczęcia: wybierz szablon, utwórz awatar lub podaj adres URL filmu. W szablonie znajduje się awatar, który można dostosować do własnych preferencji. Masz swobodę wyboru widoku zbliżenia, połowy ciała lub koła, a także opcję umieszczenia go po lewej, środkowej lub prawej stronie ekranu.

Ponieważ obsługa HeyGen jest bardzo prosta, a w każdej funkcji całość procesu jest dobrze opisana i przeprowadza krok po kroku, przedstawimy tylko dwie, przykładowe instrukcje działania. 

 

Klonowanie głosu

Po przemianie w awatara AI możesz ożywić się za pomocą funkcji klonowania głosu. Proces zajmuje tylko dwie minuty.

 • Edytując wideo za pomocą HeyGen, wybierz głos w prawym dolnym rogu.
 • W oknie, które zostanie otwarte, wybierz „Klonuj głos”.
 • HeyGen przeprowadzi Cię teraz przez proces nagrywania Twojego głosu.
 • Będziesz potrzebować mikrofonu i pamiętaj, że możesz przesłać nagranie głosowe tylko w ośmiu różnych językach (angielskim, niemieckim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, portugalskim i hindi). Upewnij się także, że dźwięk jest czysty i pozbawiony szumów tła, a jego długość powinna wynosić od 2 do 10 minut.
 • Po zakończeniu możesz uzyskać dostęp do własnego głosu i zastosować go do swojego awatara AI!

Ożywianie zdjęć

Jak skorzystać z funkcji TalkingPhoto? To także banalnie proste. Aplikacja pozwala nadać zdjęciom autentyczny ludzki głos, przekształcając je ze statycznych wizualizacji w dynamiczne. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać skrypt do dialogu swojego zdjęcia i patrzeć, jak obraz ożywa.

Na pulpicie nawigacyjnym HeyGen wybierz opcję „Nakręć film z TalkingPhoto”.

Tam ukażą Ci się trzy opcje:

 • Wygeneruj TalkingPhoto, opisując swojego idealnego awatara.
 • Prześlij TalkingPhoto, wybierając zdjęcie z komputera.
 • Wybór jednego z istniejących TalkingPhotos z HeyGen.

Możesz wybrać np. Mona Lisę, napisać krótki scenariusz, wyeksportować i gotowe. Cały proces jest niezwykle prosty i trwa tylko kilka minut. 

Sprawdź efekt, który udało nam się uzyskać za pomocą tej funkcji:

Co odróżnia HeyGen od tradycyjnych platform do tworzenia wideo?

HeyGen to narzędzie, które zmienia zasady gry w świecie cyfrowej komunikacji i produkcji wideo. Dzięki łatwości użycia, różnorodności funkcji i wysokiej jakości wideo, jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce tworzyć profesjonalne treści wideo bez konieczności inwestowania w drogi sprzęt i specjalistyczne umiejętności. Jego wszechstronność sprawia, że jest to narzędzie przydatne w wielu różnych kontekstach, od biznesu po edukację.

HeyGen zdecydowanie wyróżnia się na tle innych programów różnymi unikalnymi funkcjami, w tym m.in. wirtualnymi aktorami naśladującymi ludzkie zachowanie, możliwością zmiany języka mówionego, niskimi kosztami produkcji oraz przyjaznym dla użytkownika dashboardem, który pozwala stworzyć wideo w kilka minut. Oto kilka jego największych zalet:

Łatwość użycia

Jedną z wyróżniających się cech HeyGen jest przyjazny dla użytkownika interfejs. Dzięki szerokiej gamie szablonów i prostemu procesowi wdrażania możesz błyskawicznie rozpocząć tworzenie filmów. Nawet jeśli nie znasz się na technologii, intuicyjna konstrukcja HeyGen sprawi, że będzie ona dostępna. Platforma oferuje funkcję „przeciągnij i upuść”, umożliwiającą łatwe dodawanie elementów takich jak muzyka w tle, nakładki tekstowe i niestandardowe awatary do treści wideo. Ta łatwość obsługi jest szczególnie korzystna dla tych, którzy dopiero zaczynają tworzyć wideo lub tych, którzy muszą szybko tworzyć treści.

Produkcja wideo wysokiej jakości

HeyGen nie uznaje kompromisów w kwestii jakości. Platforma wykorzystuje zaawansowane algorytmy, aby zapewnić wysoką jakość tworzonych przez Ciebie filmów, zarówno wizualnie, jak i dźwiękowo. Jest to szczególnie ważne dla firm, które chcą poprawić konwersję dzięki treściom wideo odzwierciedlającym ich profesjonalizm.

Personalizacja i swoboda twórcza

HeyGen oferuje szeroką gamę kreatywnych stylów i szablonów, dzięki czemu możesz dostosować filmy do swoich konkretnych potrzeb. Niezależnie od tego, czy tworzysz filmy instruktażowe, czy treści w mediach społecznościowych, możesz dostosować wszystko, od awatarów po muzykę w tle, nadając swoim treściom osobisty charakter.

Przyszłość generowania wideo HeyGen

Wraz z ewolucją technologii sztucznej inteligencji zmienia się także HeyGen. Dzięki planom wprowadzenia bardziej kreatywnych stylów i funkcji Heygen pozostanie prawdopodobnie jeszcze długo  liderem w dziedzinie generowania wideo AI. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym twórcą treści, czy dopiero zaczynasz, HeyGen oferuje szereg opcji spełniających Twoje potrzeby.