Stwórz swoją własną figurkę Funko Pop za pomocą AI

Odkąd figurki POP stały się globalnym fenomenem, fani wszelkiego rodzaju postaci z filmów, seriali czy gier, marzyli o stworzeniu własnej, spersonalizowanej wersji. Teraz, dzięki zaawansowanym technologiom AI, to marzenie staje się rzeczywistością. Oto jak możesz z łatwością stworzyć własną figurkę POP, która wygląda dokładnie jak Ty!

Własna figurka Funko Pop. Jak to działa?

Funko Pop! to marka skupiająca się na tworzeniu figurek naśladujących popularne postacie. Możesz kupić przedmioty kolekcjonerskie lub zaprojektować niestandardową figurkę Funko Pop! bezpośrednio od marki. Generator na oficjalnej stronie internetowej jest jednak ograniczony i pozwala wybierać spośród zaledwie kilku ubrań, akcesoriów i opcji.

Ale nic straconego, bo teraz dzięki pomocy AI możesz stworzyć własną figurkę, stworzoną podstawie np. Twojego zdjęcia. Co prawda tej figurki nigdy nie postawisz sobie na półce, ale już samo wygenerowanie obrazu prawdziwym fanom Funko Pop! może sprawdzić ogromną frajdę.

Aby to zrobić, musisz użyć Microsoft Image Creator – funkcji AI, która w zasadzie tworzy obraz tego, co zaprogramujesz, za pomocą podpowiedzi. Ten program wykorzystuje sztuczną inteligencję i jest w stanie za pomocą podpowiedzi wyczarować obraz tego, do czego go zaprogramujesz, a także jest bezpłatny dla osób posiadających konto Microsoft.

Microsoft Designer opiera się na generatorze AI zamiany tekstu na obraz OpenAI Dall-E 3 i pozwala na nieco większą kreatywność w zakresie tworzenia figurek. Aby stworzyć Funko Pop AI, należy wypełnić bardzo konkretny monit. Jeśli klikniesz ten link tutaj, szablon będzie gotowy do wypełnienia. Generator ma opcję po lewej stronie, która mówi Edytuj cały monit . Dzięki temu możesz usunąć aspekty podpowiedzi, które Cię nie dotyczą, lub edytować je zgodnie ze swoimi dokładnymi specyfikacjami. 

Możesz dostosować swoją figurkę opisując ubranie, akcesoria, a nawet pozy. Możesz także określić, jakie chcesz schematy kolorów – firma zna różne marki odzieżowe. Zbliżenie się jak najbardziej do swojego stylu ubioru zapewni najbardziej autentyczny efekt. Po wypełnieniu dziewięciu różnych pól możesz utworzyć swój Funko Pop. Powrót i ponowne wygenerowanie z tymi samymi monitami spowoduje utworzenie innej wersji Funko Pop.

Po ukończeniu projektu, wystarczy kliknąć „Generuj”, aby zobaczyć, jak wygląda Twoja niestandardowa figurka Funko Pop i podzielić się nią ze znajomymi.

YouTuber EdTech Hustle zauważył również, że w podobny sposób możesz stworzyć Funko Pop! figurki awatarów znanych osób, używając pseudonimów zamiast ich prawdziwych imion. Generator odrzuci prawdziwe nazwiska ze względu na wytyczne Microsoft dotyczące odpowiedzialnej sztucznej inteligencji, ale można łatwo obejść to ograniczenie.

Gospodarz stworzył awatar Elona Muska, używając pseudonimu „Elon X”, z cechami i ubraniami charakterystycznymi dla przedsiębiorcy technologicznego, np. koszulą z Teslą T. Korzystając z tego samego wzoru można stworzyć np. awatar Beyonce, używając pseudonimu „Królowa Bey”.

Twoja figurka Funko Pop z DALL·E 3 i Chat GPT

Pewnie wielu ucieszy fakt, że niezastąpiony ChatGPT Plus z DALL-E3 także może posłużyć do stworzenia takiej figurki i radzi sobie z tym bardzo dobrze. Wystarczy poprosić Chat o wykreowanie figurki Funko Pop i przedstawić mu jej wygląd. Im więcej szczegółów opiszesz, tym efekt będzie bardziej trafiony. Oto moja instrukcja i grafika, którą dzięki niej otrzymałam:

Stwórz figurkę Funko Pop. Niech to będzie kobieta, o imieniu Kasia, z brązowymi włosami poniżej ramion, oczy zielone, z czarnymi źrenicami. Niech ma na sobie czarny golf i szerokie jeansy oraz iPhone’a w ręku. Pudełko niech będzie czarno-białe, tło dowolne.

Funko Pop w programie Microsoft Image Creator

Możesz także stworzyć figurkę na podstawie Twojego zdjęcia. Zacznij prompt od zdania:„ Create an image of a Funko Pop figure based on the attached photo.” Później jeśli chcesz możesz dodać dodatkowe wskazówki, np. dotyczące tła, napisu czy ubioru. Oto efekt grafik stworzonych na podstawie mojego zdjęcia profilowego: