TOP 5 najlepszych aplikacji do tworzenia portretów AI

Sztuka w stylu AI zyskuje coraz większą popularność nie tylko wśród twórców, ale i zwykłych użytkowników. Patrząc na potencjał materiałów, które powstają we wsparciu sztucznej inteligencji, nie ma się co temu dziwić. Na szczęście, rynek jak zwykle nie pozostaje bierny i proponuje wiele ogólnodostępnych generatorów AI, które pozwalają uzyskać zapierające dech w piersiach efekty na zdjęciach i filmach. Sprawdź nasze TOP 5 najlepszych aplikacji do tworzenia portretów AI.

Czym jest portret AI?

Mówiąc najprościej, portret AI to każdy materiał foto i video, który powstał lub został zmodyfikowany poprzez algorytmy sztucznej inteligencji. Czasem może stać się on prawdziwym dziełem sztuki, emanującym efektami, które byłoby bardzo trudno osiągnąć za pomocą konwencjonalnych rozwiązań i narzędzi. 

W portrecie AI stosowane są zazwyczaj rozmaite filtry, nakładki i specyficzne dla konkretnego przykładu obróbki. Dzięki temu niemal każdy materiał może zostać trochę lub znacząco zmieniony – zwykle na korzyść. 

Coraz częściej, na podstawie konkretnych komend i opisów, można go też stworzyć od podstaw. Takie zabiegi stosuje się nie tylko wobec zdjęć i filmów, ale również w przypadku np. muzyki, tańca, czy głosu.

Korzystanie z zasobów sztucznej inteligencji w kontekście artystycznym ma tak samo wielu zwolenników, jak i przeciwników. Niemniej, portrety AI to coraz bardziej powszechna dziedzina sztuki, doceniana na wielu konkursach i wystawach, w tym m.in. w Digital Ars — polskim konkursie dla sztuk wizualnych i melodii, które powstały we współpracy człowieka ze sztuczną inteligencją. 

Przeczytaj też:

🎨 Światło w fotografii. Rodzaje i zastosowanie światła: poradnik dla początkujących fotografów

🎨Najlepsze aplikacje do przerabiania zdjęć na smartfon. Poznaj sposoby na uzyskanie atrakcyjnych materiałów foto

🎨Imagen, sztuczna inteligencja od Google zamienia tekst w obraz

najlepsze generatory AI

TOP 5 najlepszych aplikacji do robienia portretów AI

W dzisiejszych czasach, dzięki dobremu urządzeniu mobilnemu oraz odpowiedniej aplikacji lub dedykowanej ku temu stronie, każdy z nas może zostać artystą i tworzyć piękne, przepełnione sztuką materiały z duchem AI. Sprawdź propozycje najlepszych programów na urządzenia mobilne, bazujących na sztucznej inteligencji. 

FaceApp 

Pierwsza propozycja w naszym zestawieniu to jedna z najpopularniejszych aplikacji mobilnych do edycji zdjęć. Skorzystasz z niej na smartfonie i tablecie z systemami: Android oraz iOS. 

To właśnie ten program jakiś czas temu szturmem podbił serca użytkowników na całym świecie. No bo przyznajmy, raczej każdy kojarzy falę zdjęć, która zalała media społecznościowe, pokazując jak będziemy wyglądać za kilkadziesiąt lat, prawda? Stał za nią właśnie FaceApp. 

Ten wyjątkowy program, bazujący na działaniu AI, w swoich zasobach zawiera m.in. barwny zestaw filtrów, liczne tła, efekty i całą gamę narzędzi do obróbki przekazanych mu materiałów. To właśnie dzięki nim użytkownik może wpływać na zdjęcia, a cały proces ich przemiany odbywa się bardzo szybko i wygodnie – za pomocą kilku kliknięć. 

Zmiana wieku? Płci? Koloru skóry? Dla FaceApp nie jest to żadnym problemem. Dla użytkownika też nie będzie, ponieważ aplikacja została napisana bardzo przystępnie i ma przyjemny panel nawigacyjny, przez co jej obsługa jest niezwykle intuicyjna. 

fot. Google Play/ FaceApp

Voila AI Artist Cartoon Photo

Ta aplikacja to coś więcej, niż edytor zdjęć. Voila AI Artist Cartoon Photo w mgnieniu oka potrafi zmienić każde zdjęcie w małe arcydzieło, które nawiązuje do różnych, minionych epok i rozmaitych stylów. Kreskówka, karykatura, klasyczny rysunek, a może obraz w renesansowym klimacie? To tylko część z możliwości pracującej tu sztucznej inteligencji i jej technik. 

Warto spróbować i wykorzystać szeroki wachlarz narzędzi Voila AI Artist Cartoon Photo, a następnie cieszyć się spektakularnymi efektami. Zwłaszcza, że korzystanie z programu jest niezwykle przyjemne, nieskomplikowane i baaaardzo wciągające. 

Voila AI Artist Cartoon Photo
fot. Google Play / Voila AI Artist Cartoon Photo

Remini 

Kolejna aplikacja wykorzystuje potencjał sztucznej inteligencji, aby nie tylko uratować stare zdjęcia, ale dosłownie przerobić je w piękne i ponadczasowe dzieła. 

Wyostrzanie? Wzmacnianie? Ożywianie? Użytkownik dostanie to i o wiele więcej. Do tego w mega prostej formie. Co więcej, dzięki obecnym tu algorytmom AI, program umożliwia też dowolne skalowanie zdjęć, bez utraty ich jakości.

Co jeszcze? Remini szybko i skutecznie wygładzi, a dodatkowo z niezwykłą dokładnością przeanalizuje i poprawi każdy element zdjęcia, zapewniając oszałamiające efekty. Ale na tym nie koniec, bo za pomocą tej propozycji, udoskonalone obrazy można w kilka sekund udostępniać w serwisach społecznościowych. 

remini ai edytor zdjęć
fot. AppStore / Remini

AIGahaku – Kamera portretowa AI

Artystyczne filtry i wyczuwalny od pierwszego momentu duch minionych lat – te dwie rzeczy najłatwiej opisują kolejną korzystającą ze sztucznej inteligencji aplikację: AIGahaku. Dzięki jej możliwościom,  z powodzeniem poczujesz klimat retro i nadasz go niemal każdemu zdjęciu. Wystarczy zaimportować je do aplikacji i wybrać styl, w jakim ma być przedstawione. Resztę uczyni sztuczna inteligencja. 

W bibliotece filtrów AIGahaku znajdziesz ponad 300 różnorodnych stylów. Imponujące? To jednak nie wszystko. Aplikacja automatycznie retuszuje i wygładza skórę, widocznie poprawiając jakość zdjęcia, przy jednoczesnym zachowaniu jego naturalności. 

Wypróbuj AIGahaku  i przenieś się do innej epoki. Z AI jest to prostsze, niż możesz sobie wyobrazić. 

algahaku app
fot. AppStore / AlGahaku

PhotoAI: AI Photo Enhancer

PhotoAI to sposób na profesjonalną obróbkę zdjęć o niskiej jakości. Aplikacja na smartfon i tablet działa w oparciu o głębokie uczenie maszynowe, które pozwala na ulepszanie obrazów poprzez zwiększanie ich rozdzielczości, wielkości lub np. wyostrzanie. PhotoAI udostępnia także pakiet narzędzi, w skład którego wchodzą m.in. liczne efekty, filtry, tła oraz możliwość tzw. odszumiania zdjęcia.

Wszystko to, w połączeniu z niezwykle przystępną formą i nieskomplikowaną obsługą, którą szybko przyswoi nawet laik, sprawia, że każde zdjęcie może zostać dopieszczone w zaledwie parę chwil i bez zbędnego wysiłku. Warto wypróbować!

PhotoAI aplikacja
fot. Google Play / PhotoAI
Źródło: AppStore, Google Play, dvdvideosoft.best, opracowanie własne