GTA Trilogy Definitive Edition – premiera pudełek przesunięta

Edycja fizyczna Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition zalicza niewielkie opóźnienie. By móc pochwalić się tym dziełem sztuki na półkach, musimy wstrzymać się jeszcze chwilę. Posiadacze konsoli Xbox lub PlayStation zdążą zakupić pudełko na czas przed świętami, ale grający na Nintendo Switch obejdą się smakiem czekoladowego Mikołaja.

Nowa premiera edycji fizycznej Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition

Jak zapewne wszyscy wiedzą, edycja fizyczna Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition miała mieć premierę 7 grudnia tego roku. Czyli już jakiś czas po właściwej premierze gry w cyfrowej dystrybucji na PC, konsolach PS5 i PS4 oraz Xbox czy Nintendo Switch. Nową premierę wyznaczono na jedyne 10 dni później. Taką informację przekazało Rockstar Games za pośrednictwem Twittera.

A zatem pudełkowe GTA Trilogy Definitive Edition otrzymamy 17 grudnia 2021 roku. Edycja fizyczna ukaże się na konsolach Xbox Series X i Xbox One oraz PlayStation 4. Bardziej przykra informacja czekała niestety posiadaczy Nintendo Switch, którzy – jeżeli w ogóle im zależy na pudełku – będą zmuszeni poczekać do przyszłego roku. W przypadku tego systemu Rockstar nie pochwalił się żadną konkretną datą.

Bardziej chyba czekamy na aktualizacje GTA Trilogy Definitive Edition niż pudełko

O grze GTA Trilogy Definitive Edition można powiedzieć jedno – recenzje i opinie graczy są druzgocące. Nie wszystkim spodobało się odświeżenie sprezentowane przez Rockstar Games, a raczej przez podległe mu studio, no i fani serii wciąż oczekują koniecznych poprawek. Takie powoli zaczynają mieć miejsce, ale raczej daleko im od tego, co wyobrażali sobie gracze jeszcze przed premierą pakietu remasterów.

Grand Theft Auto San Andreas – The Definitive Edition CJ
Na to oka przymknąć nie można

W ostatniej aktualizacji 1.03 do Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition dodano m.in. filmową kamerę oraz poprawiono tekstury (te z literówkami również) czy padający w pomieszczeniach deszcz. Lista była długa. Ale tak czuję, że jak z Cyberpunkiem, jeszcze parę takich długich list ujrzymy. Pytanie, czy liczne pomniejsze poprawki zachęcą do powrotu do gry?

źródło: rockstargames.com, destructoid.com, gamesradar.com