Remaster GTA 5 w tym roku. Rockstar podaje datę premiery

Staliście się już posiadaczami którejś z konsol nowej generacji Xbox Series X | S lub PS5? Być może jesteście szczególnie ciekawi odświeżonej wersji GTA 5? Wygląda na to, że jest na co czekać i nie przyjdzie nam też czekać zbyt długo. To ponadto daje mi nadzieję na inne plany wobec GTA 6.

GTA 5 na Xbox Series X i PS5 – kiedy premiera?

Jakieś dwa miesiące temu usłyszeliśmy, że next-genowe Grand Theft Auto V będzie czymś więcej niż „prostym portem”. Prezes Take-Two z pełnym przekonaniem zakomunikował, że Rockstar Games dostarczy graczom świetne doświadczenie. A o tym, jakie ono będzie naprawdę, mamy przekonać się już niebawem.

W aktualizacji poświęconej na oficjalnej stronie Rockstara Newswire, firma przekazała informacje na temat nadchodzącej zawartości do GTA Online i Red Dead Online. W tym wszystkim, skromnie i na końcu, umieszczono datę premiery GTA 5 na platformy Xbox Series X | S i PlayStation 5. W remaster jednej z najbardziej kasowych produkcji zagramy 11 listopada 2021 roku.

michael de santa z gta 5

Zmiany dotkną także GTA Online

Rockstar ma zamiar usprawnić swoje dziecko nie tylko technologicznie, ale i wizualnie czy wydajnościowo. Te same zmiany mają dotknąć GTA Online, sprawiając, że przed nami kolejne przyjemne lata w tym uniwersum – o ile spędziliście w nim jakieś wcześniej.

Nie ma co się dziwić takim planom podtrzymywania życia. Sam tryb online przyniósł Take-Two w 2019 roku aż 595 milionów dolarów. Ponad pół miliarda piechotą nie chodzi, a aktualizacje nie kosztują tak dużo jak produkcja nowego tytułu.

GTA VI

Co w takim razie z GTA 6?

Sposób działania Take-Two z Rockstarem może nie wszystkim się podobać. Mnie uwaga poświęcona GTA 5 i GTA Online daje pewne nadzieje. Być może słyszeliście o plotkach związanych choćby z tym, że w GTA 6 pojawi się opcja chowania broni palnej do bagażnika samochodu? Taka drobnostka sugerowałaby element symulacyjny rodem z RDR2 w nadchodzącej części Grand Theft Auto.

Przeczytaj też o GTA 6

Plan wydawniczy firmy w ostatniej dekadzie wydaje się niezwykle rozwleczony, ale jeśli otrzymamy grę podobną do Red Dead Redemption 2, to wybaczę wszystko. Być może taką będzie. Twórcy ewidentnie nie pozwalają GTA 5 umrzeć, więc dlaczego by nie stworzyć kolejnego, bardzo realistycznego i niecodziennego doświadczenia? Tylko tym razem w… Vice City?

Źródło: rockstargames.com, eurogamer.net, PC Gamer