GTA 5 na PlayStation 5 i Xbox Series X|S będzie czymś więcej niż „prostym portem”

Zdaniem prezesa Take-Two Interactive, macierzystej spółki Rockstar Games, Grand Theft Auto V na konsole nowej generacji nie będzie tylko „prostym portem”, lecz czymś więcej. Nextgenowe GTA 5 ma w pełni wykorzystywać możliwości Xbox Series X|S i PS5, a tym samym wznieść rozgrywkę na wyższy poziom.

Remastery od Rockstara nie bez powodu cieszą się uznaniem

Na konferencji Morgan Stanley Technology, Media and Telecom, Strauss Zelnick wyjaśnił, że sukcesy remasterów Rockstara nie są kwestią przypadku, bo kryje się za nimi ogrom czasu, jaki firma poświęca na ich wykonanie.

„Remastering zawsze był istotną częścią naszej strategii. Podchodzimy do tego trochę inaczej niż konkurencja; nie tylko przenosimy tytuły na nowe platformy, ale też robimy wszystko, co w naszej mocy, aby dostosować je do aktualnie dominujących trendów technologicznych”.

„Ulepszamy technologię, poprawiamy oprawę wizualną, zwiększamy wydajność. Myślę, że to właśnie sprawia, że remasterowane przez nas tytuły zwykle radzą sobie bardzo dobrze”.

Przeczytaj także: Wiedźmin 4 – czy powstanie? Kiedy można spodziewać się premiery? Kto będzie głównym bohaterem?

GTA 5 - bohaterowie

Kiedy premiera GTA 5 na PS5 i Xbox Series X|S?

Korzystając z okazji, dziennikarze zapytali Zelnicka, czy ma jakieś informacje, kiedy gracze mogą spodziewać się premiery GTA 5 na konsolach nowej generacji. Prezes Take-Two Interactive powiedział:

„Póki co Rockstar nie ogłosił żadnych nowych tytułów. Kiedy pojawi się ogłoszenie [dotyczące GTA 5 na PS5 i Xbox Series X|S – przyp. red.], będzie ono pochodzić właśnie od Rockstara. Ode mnie nie spodziewajcie się żadnych informacji na ten temat”.

Warto przypomnieć, że w minionym tygodniu Rockstar Games ogłosiło, że w nextgenowe GTA V zagramy najwcześniej w drugiej połowie 2021 roku.

GTA 5 trevor screenshot

Grand Theft Auto V na PlayStation 5 i Xbox Series X|S – cena. Czy aktualizacja będzie darmowa?

Na ten moment nie jest do końca wiadome, czy upgrade gry do nowej generacji będzie darmowy, czy GTA V na PS5 i Xbox Series X|S będzie sprzedawane jako osobny produkt.

Oczywiście gracze konsolowi posiadający egzemplarz gry na PS4 i Xbox One życzyliby sobie, by nie musieli płacić po raz kolejny za ten sam produkt (choć Zelnick przekonywał, że to nie będzie ta sama gra).

Tym bardziej że spora część producentów i wydawców starszych gier decydowała się aktualizować swoje tytuły całkowicie za darmo. Tak było chociażby z FIFA 21, Control, Forza Horizon 4. Również rodzime CD Projekt RED zapowiedziało, że zremasterowany Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsole nowej generacji dla posiadaczy obecnej wersji gry dostępny będzie całkowicie za darmo.

gta hdr off

GTA Online na nextgeny – kiedy premiera?

Podobnie jak w przypadku kampanii singleplayerowej, tak i tutaj wiadomo tyle, że GTA Online na PS5 i Xbox Series X|S pojawi się – jako osobna gra – w drugiej połowie 2021 roku.

Trzeba tu wspomnieć o przewadze, jaką posiadacze PlayStation mają nad Xboksowcami. Jeśli bowiem gracie w GTA Online na PS4, co miesiąc na konto w grze wpływać Wam będzie okrągły 1 milion GTA $. Dziać się tak będzie aż do momentu pojawienia się GTA Online na PS5. A kiedy to wreszcie się stanie, będziecie mieć aż trzy miesiące na to, by odebrać grę za darmo.

Źródła: techradar.com, unilad.co.uk

Przeczytaj również: