Plotka: w GTA 6, zamiast dolarów, będziemy zarabiać… bitcoiny?

Grand Theft Auto 5 wciąż cieszy się olbrzymią popularnością, mimo ośmiu lat na wirtualnym karku. Najlepszym na to dowodem jest fakt, iż Rockstar szykuje się do wydania remastera gry na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Tymczasem wróbelki ćwierkają coraz głośniej i częściej na temat nowej odsłony, czyli GTA 6. Nowa plotka przynosi wieści o walucie w grze. Choć chyba należałoby napisać „kryptowalucie”.

Za bitcoiny ksiądz się modli, za bitcoiny ludzie (w GTA 6) podli

Oficjalnych informacji na temat GTA 6 wciąż nie ma. Możemy być jednak pewni, że gra nie pojawi się w sprzedaży wcześniej, niż pod koniec 2023 roku. Rockstar wciąż nie ogłosił prac nad nową iteracją Grand Theft Auto, toteż wszystko, czego dowiadujemy się na temat produkcji, to mniej lub bardziej wiarygodne plotki.

Jedna z najnowszych jest dość zaskakująca, choć – jeśli się zastanowić – również uzasadniona.

Według Toma Hendersona, znanego przede wszystkim z przecieków dotyczących Battlefielda, GTA 6 miałoby odejść (przynajmniej częściowo) od dotychczasowej waluty, czyli dolarów, na rzecz kryptowaluty. Taki zabieg, jak możemy podejrzewać, to próba dostosowania realiów gry do współczesnego świata. Świata, w którym złożenie dobrego PC graniczy z cudem, bo górnicy kopią kryptowaluty jak opętani.

„Za niektóre misje wynagrodzenie będziemy dostawać w Bitcoinach. Powróci funkcja giełdy [tak jak w GTA 5 – przyp. red.], uzupełniona o zepsuty rynek kryptowalut” – napisał Henderson na swoim Twitterze.

Przeczytajcie również:

To znacznie ważniejsza wiadomość, niż Wam się wydaje

Jeśli przeciek okazałby się prawdą, używanie Bitcoinów (lub innych krypto) w GTA 6 mogłoby znaleźć odzwierciedlenie na rzeczywistym rynku kryptowalut, stanowiąc dodatkowy impuls do jego rozwoju. Tak przynajmniej twierdzą niektórzy komentatorzy komentujący doniesienia Toma Hendersona.

I tutaj od razu małe sprostowanie. Dotąd w tekście posługiwaliśmy się Bitcoinem jako najbardziej reprezentatywnym przykładem wirtualnej waluty, niemniej, jak wyjaśnia Henderson, Rockstar raczej nie nazwie swojego krypto w ten sposób. Prawdopodobnie wymyśli własną kryptowalutę, która dostępna będzie wyłącznie w grze. Chociaż biorąc pod uwagę dziwne perypetie dogecoina, co do tego ostatniego nie można być w stu procentach pewnym.

Czy informacja jest wiarygodna? Henderson do tej pory „strzelał” raczej trafnie, choć nie do tarczy z napisem „GTA 6”. Jednak sam podkreśla, że jego informacja nie jest żartem: „Usłyszałem to od kogoś, kogo darzę zaufaniem. Pewnie nie nazwą tego Bitcoinem, ale na pewno będzie to kryptowaluta”.

Źródło: Twitter, autoevolution.com, techradar.com