Plotka: powstaje remake Metal Gear Solid na PS5

Po latach spekulacji wydaje się, że Konami ostatecznie pracuje nad remakiem oryginalnego Metal Gear Solid – klasyka z 1998 roku, który po odświeżeniu ma trafić na konsolę PlayStation 5. Ten ruch wpisuje się w ogólny trend firmy, który polega na odświeżaniu swoich kultowych serii, w tym także innych tytułów jak Silent Hill.

Na pierwszy ogień Metal Gear Solid Delta: Snake Eater

Na ten moment Konami skupia się na Metal Gear Solid Delta: Snake Eater, remaku Metal Gear Solid 3, który nie posiada jeszcze konkretnej daty premiery. Jednakże – zarówno według doniesień, jak i analizy rynkowej, po wydaniu tej gry – firma ma skoncentrować się na odnowieniu oryginalnej części z 1998 roku.

Metal Gear Solid remake na wyłączność PS5?

Pojawiły się plotki, że remake Metal Gear Solid będzie dostępny wyłącznie na PlayStation 5, choć jeszcze nie potwierdzono, czy gra będzie tytułem ekskluzywnym konsoli Sony. Warto zaznaczyć, że Metal Gear Solid Delta: Snake Eater ma być dostępny również na PC i konsole Xbox, co może wskazywać na możliwość wieloplatformowości także dla przyszłego remaku.

metal gear solid

Tajemnicze studio i data premiery remaku Metal Gear Solid

Nadal nie wiadomo, które studio zajmuje się pracami nad remakiem, ani kiedy gra może zostać wydana. Z uwagi na brak konkretnej daty premiery Metal Gear Solid Delta: Snake Eater, wydaje się, że ogłoszenie remaku Metal Gear Solid prędko nie nastąpi.

Z doniesień informatorów wynika, że remake może zostać ogłoszony „wkrótce”, co podsyca emocje wśród fanów. Choć szczegóły są ograniczone, a informacje opierają się głównie na spekulacjach, możliwość powrotu na Wyspę Shadow Moses w nowej odsłonie jest niezwykle kusząca.

Konami i kolejność remaków – niecodzienna strategia

Decyzja o wydaniu remaku Metal Gear Solid 3 przed oryginalną grą z 1998 roku może wydawać się nietypowa, ale może to być część strategii, która ma na celu wprowadzenie fanów w chronologiczny porządek fabuły serii. Warto zauważyć, że oryginalna gra, pomimo swojego kultowego statusu, w 2023 roku może być odbierana jako nieco przestarzała w kwestii mechaniki i grafiki.

Chociaż plotki o remaku Metal Gear Solid na PS5 krążą już od lat, a Konami nie ujawniło jeszcze konkretów, wciąż pozostaje nadzieja, że fani serii wkrótce będą mogli ponownie przeżyć klasyczną przygodę Solid Snake’a w nowej, odświeżonej wersji. Pozostaje nam czekać na oficjalne ogłoszenia i trzymać rękę na pulsie.