Future Games Show – wszystkie zaprezentowane tytuły w jednym miejscu

W sobotę 13 czerwca odbyła się konferencja Future Games Show, na której twórcy prezentowali swoje gry przygotowane na różne platformy. Nie da się ukryć, że dominowały tytuły niezależne mniejszych deweloperów. Na szczęście pośród ogromnej ilości gier indie można wyłowić kilka naprawdę dobrze zapowiadających się produkcji.

Future Games Show – pozostałe materiały

.

.

.

Quantum Error

Gdyby Alien: Isolation i DOOM 3 miały dziecko, zapewne wyglądałoby właśnie jak Quantum Error. Kosmiczny horror zmierza na PS5.

Dustborn

Gra będzie mieć cel-shadingową grafikę niczym w XIII czy Borderlands. Widać także dużo podobieństw szczególnie do tego drugiego tytułu. Autobus, pustkowia i 4 różne postacie to główne punkty filmu rozpoczynającego pierwszą jej część. Sam gameplay skupiać się ma jednak na fabule i prowadzonych dialogach a mniej na walce.

.

Ghostrunner

Cyberpunkowy klimat w połączeniu z mobilnością wyciągniętą żywcem z DOOM Eternal i walka mieczem samurajskim. To właśnie Ghostrunner.

Call of the Sea

Gra skupiać ma się na opowiedzeniu historii kobiety szukającej swojego zaginionego męża, który wyruszył na ekspedycję. Tytuł umiejscowiony będzie w latach 30 ubiegłego wieku, a rozgrywka polegać ma na rozwiązywaniu zagadek. Wygląda całkiem ciekawie.

Sherlock Chapter One

Gier o Sherlocku Holmesie do tej pory powstało sporo. Twórcy przyzwoitego The Sinking City chcą jednak w swoim nowym tytule pokazać początki kariery znanego detektywa, który w wieku 21 lat chce poznać przyczynę śmierci własnej matki.

Cygni

Gameplay rodem z automatów, setki przeciwników i nieskończona amunicja wraz z ulepszeniami. To właśnie Cygni. Są chętni na klasyczną rozgrywkę?

Morbid: The Seven Acolytes

Ten soulslike’owy rogalik wyróżnia się grafiką w stylu pixelart, brutalnymi walkami i szybkimi zgonami. Widać również inspiracje Diablo

Hot Shots Racing

Kolejny tytuł inspirowany grami z automatów. Hot Shots Racing charakteryzować się będzie wyścigami wraz z ucieczką przed policją i mocno uproszczoną, stylizowaną na lata 80 grafiką.

Cris Tales

Ten jRPG czerpie garściami z takich klasyków gatunku, jak Final Fantasy czy Dragon Quest. Ładna stylizowana na kreskówkę grafika przykuwa wzrok.

Liberated

Ta polska gra, której recenzję możecie przeczytać na naszym portalu, w końcu trafi na komputery osobiste. Czy warto po nią sięgnąć? Zdecydowanie tak! Z pewnością spodoba się nie tylko fanom platformówek i komiksów, ale graczom chcącym zagrać w coś nowego i po prostu ciekawego.

Neon Abyss

To propozycja zdecydowanie dla fanów gier typu Enter the Gungeon. Biegasz, strzelasz do wszystkiego, co się rusza i zbierasz znajdźki. Nie dla osób z epilepsją.

Skater XL

Ten rok jest niezwykle udany dla wielbicieli gier o jeżdżeniu na deskorolce. Po zapowiedzi odświeżonych dwóch pierwszych części Tony Hawk Pro Skater przyszła kolej na nową odsłonę Skatera. W przeciwieństwie do Tony’ego Skater XL będzie grą bliższą rzeczywistości, gdzie nawet najprostsze tricki będą wymagać od gracza sporego wysiłku.

GTTOD: Get To The Orange Door

Patrząc na GTTOD można odnieść wrażenie, że ulubionym filmem deweloperów jest TRON. Czy to źle? Niekoniecznie. Pytanie tylko, czy oprócz ciekawej stylistyki i szybkiej rozgrywki gra zaoferuje coś więcej.

Waking

Waking to tytuł, który mnie mocno zaintrygował. Większość produkcji ma rozgrywać się w umyśle bohatera, który jest w stanie śpiączki. Czy ciekawa tematyka zostanie dopełniona przez angażujący gameplay? To się dopiero okaże.

Space Crew

Jako kapitan załogi statku kosmicznego zadaniem gracza będzie zarządzanie wszystkimi układami pojazdu i pilnowanie stanu zdrowia i morale członków grupy. Widzę w tej grze sporo bliźniaczych rozwiązań z FTL: Faster Than Light, liczę więc na naprawdę ciekawego space-sima.

Maid Of SKer

Ten survival horror czerpiący garściami z angielskich opowiadań na pierwszy rzut oka może nie różni się zbytnio od innych gier tego gatunku, ma jednak asa w rękawie. Kluczowym elementem rozgrywki ma być dźwięk, po którym przeciwnicy będą w stanie odnaleźć i zabić bohatera. Aby temu zapowiedź wprowadzono różnego rodzaju rozwiązania, takie jak granat dźwiękowy czy wstrzymywanie oddechu.

Remnant From The Ashes DLC – Subject 2923

Podczas Future Games Show zostało zapowiedziane całkiem spore DLC do gry Remnta From The Ashes. Dodatek ma rozwinąć fabułę gry, pokazując co wydarzyło się rok po zakończeniu „podstawki”. Nowa kampania przyniesie także nowych przeciwników, jak i bronie.

The Captain Is Dead

Kolejna gra z cyklu „Tu macie klimat lat 70, tandetną muzykę elektroniczną i zarządzanie statkiem kosmicznym”. Zaciekawieni? Obejrzcie koniecznie trailer.

Main Assembly

Połączenie klocek LEGO wraz z rozwiązaniami znanymi z GMODa to coś, na co zapewne wielu czekało. Sam lubię od czasu do czasu tworzyć dziwne konstrukcje w GMODie, więc Main Assembly będę się uważnie przyglądać.

Blankos: Blocks Party

Kolejne połączenie różnych gatunków. Call of Duty, Splatoon czy Fortnite to nie wszystkie gry, które widać w tym tytule. Wygląda to dziwacznie, ale może w tym szaleństwie jest jakaś metoda. 

Last Oasis

Ta gra z gatunku survival MMO przypomina pod względem gameplay’u Age of Conan albo Rust. Ma jednak własne ciekawe pomysły, jak chociażby kroczące pojazdy naziemne, które służą do przemieszczania się i do walki.

Wastelands 3

Gry z serii Wastelands mają długą i burzliwą historię. W końcu jednak ten rywal niegdysiejszych, klasycznych Falloutów doczekał się dużej kontynuacji.

Remothered: Broken Porcelain

Oprócz „indyków” zostało zapowiedzianych również sporo horrorów, w tym Remothered: Broken Porcelain. Wygląda całkiem ciekawie, chociaż mnie kolą w oczy dość sztywne, żeby nie powiedzieć słabe animacje.

Werewolf The Apocalypse: Heart of the Forest

To nowa gra polskich deweloperów, słynąca z tego, że tworzona jest przez między innymi twórców Wiedźmina. Czy to wystarczy, aby gra osiągnęła sukces? Wątpię. Nie pomaga również to, że teaser nie pokazuje nawet odrobiny samej gry.

Rogue Company

Ten nowy Free 2 Play tytuł zostanie wydany na wszystkie większe platformy, włącznie z Nintendo Switch. Czym będzie się wyróżniać? Cóż, właściwie niczym nowym, ma jednak zapewnić przemyślany multiplayer wraz z umiejętnościami różnych postaci do wyboru.

Disintegration

W natłoku gier z gatunku multiplayer shooterów Disintegration podchodzi do tematu wyjątkowo. Podczas rozgrywki sieciowej 5 vs 5 gracze wsiądą za stery statków powietrznych bądź mechów, walcząc ze sobą na różnych mapach jednocześnie, dowodząc oddziałami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Połączenie FPS-a z RTS-em? Czemu nie!

Paradise Lost

Chyba najciekawsza gra zaprezentowana na Future Games Show. Do tego prosto z polski. Fabuła tej przygodówki rozgrywa się w alternatywnym 1980 roku, 20 lat po zakończeniu drugiej wojny światowej. W 1960 roku naziści w akcie desperacji wystrzelili bomby atomowe, zmieniając Europę w postnuklearną ziemię jałową. Jako 12-letni chłopiec przyjdzie nam zwiedzić jeden z ocalałych, opustoszałych bunkrów.

Operation Tango

Cieszy mnie to, że co jakiś czas na rynku pojawiają się tytuły stawiające na rozgrywkę kooperacyjną. W Operation Tango wraz z drugim graczem będziecie pokonywać kolejne etapy, gdzie jeden gracz będzie agentem faktycznie przechodzącym mapę, drugi gracz natomiast przejmie stery jako hacker, podając agentowi kody dostępu i wyłączając alarmy.

Kena: Bridge of Spirits

O Kena: Bridge of Spirits pisałem już przy okazji prezentacji gier indie na konferencji PlayStation 5. Teraz deweloperzy postanowili podzielić się nieco większą ilością informacji o ich nadchodzącym tytule, który mnie oczarował piękną grafiką i całkiem fajnie wyglądającą rozgrywką.

Serial Cleaners

Serial Cleaners to kontynuacja świetnie przyjętej gry o nazwie… Serial Cleaner. Naszym zadaniem jest wyczyszczenie miejsc zbrodni z jakichkolwiek oznak morderstwa przed przybyciem policji.