Dzwonek.pl – narzędzia i materiały do zdalnego uczenia w jednym miejscu

Od 12 marca lekcje we wszystkich szkołach na terenie Polski odbywają się zdalnie. Dzięki wykorzystaniu różnych narzędzi, jak na przykład programy i aplikacje do pracy zdalnej, nauczyciele i uczniowie pozostają w kontakcie i mogą na bieżąco wymieniać się informacjami – czy to w formie korespondencji mailowej, czy podczas wideokonferencji. Większość dostępnych platform nie została jednak opracowana stricte pod wymagania szkoły, co przysparza potencjalnych trudności w kwestiach organizacyjnych, ale nie tylko. Rozwiązaniem może być Dzwonek.pl.

Czym jest Dzwonek.pl?

To bezpłatna, polskojęzyczna platforma do nauczania na odległość, której głównym atutem jest to, że odpowiada na wszystkie wyzwania wynikające ze zdalnej formy prowadzenia zajęć. Dzwonek.pl pozwala:

  • odtworzyć szkolną strukturę, poprzez zgromadzenie społeczność i podzielenie jej na klasy;
  • sprawnie organizować lekcje na odległość – z zastosowaniem poczty, czatu, wideokonferencji i współdzielonej tablicy interaktywnej;
  • korzystać ze zgromadzonych na platformie materiałów edukacyjnych – jak podręczniki, zeszyty ćwiczeń, karty pracy i filmy edukacyjne – przeznaczonych dla młodzieży uczęszczającej do klas 1-3, 4-8, a także do szkół ponadpodstawowych;
  • zapisywać przebieg nauki oraz postępy uczniów w dzienniku elektronicznym (co ważne, system działa w pełni zgodnie z wymaganiami RODO),
  • doskonalić kwalifikacje zawodowe nauczyciela dzięki zbiorowi przeznaczonych do tego materiałów.

Dostępne narzędzia są po prostu skrojone na miarę szkolnych potrzeb. Co najważniejsze, korzystanie z nich jest możliwe z jednego miejsca – bez konieczności przełączania się między aplikacjami i portalami. Warto pomyśleć o tym, jak dobre skutki ma to nie tylko dla prowadzenia zajęć, ale i dla organizacji całego szkolnego życia.

ucz zdalnie z dzwonek.pl

Jak zacząć uczyć z Dzwonek.pl?

To łatwe. Pierwszym krokiem jest utworzenie konta. Następnie można już przystąpić do gromadzenia kolekcji potrzebnych i interesujących materiałów, które okażą się wartościowe podczas planowania lekcji. Można również założyć wirtualne klasy i zaprosić do nich uczniów. Szczegółowe informacje na temat korzystania z Dzwonek.pl zebrane są w jednym miejscu. Co najważniejsze, udostępniono je w różnych formach – na przykład materiałów wideo czy tradycyjnych instrukcji.

Co jest potrzebne, aby uczyć (się) z Dzwonek.pl?

Wystarczy urządzenie multimedialne dające dostęp do przeglądarki internetowej. Może to być smartfon, tablet, komputer, tablica interaktywna. Bardzo dobrą informacją jest to, że materiały są dostępne do pobrania, co umożliwia późniejszą pracę w trybie offline.

Jakie materiały oferuje Dzwonek.pl?

Przede wszystkim platforma daje dostęp do rozbudowanego zbioru podręczników, zeszytów ćwiczeń i kart pracy, czyli zasobów niezbędnych podczas planowania i prowadzenia lekcji. Ich znaczna część jest dostępna bezpłatnie, z czego wiele przez nieokreślony czas, a niektóre – na okres zamknięcia szkół.

Ale to nie wszystko. Platforma jest zintegrowana z portalem dla nauczycieli eKreda.pl, który umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych zasobów edukacyjnych. Świetnym udogodnieniem jest możliwość wykorzystania w nich gotowych modułów, jak na przykład tekst z lukami, gra memo itp. Dodatkowo nauczyciele mogą udostępniać utworzone przez siebie zasoby innym uczącym.

Dlaczego warto skorzystać z Dzwonek.pl?

Darmowy dostęp, prosta obsługa i zbiór niezbędnych samouczków oraz instruktaży, narzędzia niezbędne do prowadzenia zdalnych lekcji oraz szeroki wybór materiałów edukacyjnych, także interaktywnych. Dzwonek.pl daje dostęp do wszystkich tych udogodnień, i to w jednym miejscu.

Materiał opracowany we współpracy z Dzwonek.pl