Games with Gold – luty 2020. Jakie tytuły xboksowi gracze przytulą w tym miesiącu?

Microsoft zdradził pełną ofertę Games with Gold na luty 2020. Kto powinien cieszyć się najmocniej? Przede wszystkim fani twórczości H.P. Lovecrafta, ale też wielbiciele niebezpiecznych wyścigów motocyklowych. Wyznawcy Star Wars będą z kolei mogli powrócić do growych korzeni, a i dla posiadaczy kinecta coś się znajdzie.

Games with Gold – luty 2020

Szału może i nie ma, ale tragicznie też nie jest. Ot, kolejna przeciętna paczka, która nasuwa pytanie: czy w kontekście świetnie rozwijanego Game Passa oferowanie graczom darmowych tytułów w ramach Games with Gold ma jeszcze sens? Jakkolwiek jednak byśmy na to pytanie nie odpowiedzieli, czas najwyższy przejść do rzeczy. Oto pełna oferta Games with Gold na luty 2020.

Call of Cthulhu (Xbox One)

Tytuł dość przeciętnie przyjęty przez graczy i recenzentów, którzy zwracali uwagę na jego nierówność. Z jednej strony odpowiedni dla Mitologii Cthulhu klimat, dobrze poprowadzona liniowa historia, z drugiej – dość kiepska jak na 2018 rok – bo wtedy gra została wydana – oprawa graficzna, momentami nudna rozgrywka.

Jeśli cenicie literaturę H.P. Lovecrafta wraz z wszelkimi jej adaptacjami i jeszcze nie graliście w Call of Cthulhu, powinniście być usatysfakcjonowani tą grą. Nie zachwyceni, nie oczarowani, ale usatysfakcjonowani. Jeżeli natomiast chcielibyście poznać tzw. Mitologię Cthulhu, bo dotąd nie mieliście z nią styczności, to jednak na sam początek odsyłam do literatury, którą mimo upływu lat (pierwsze opowiadanie, „Zew Cthulhu”, wydane zostało w 1928 roku) wciąż czyta się z zapartym tchem i nieustającym napięciem.

Call of Cthulhu będzie dostępne do pobrania od 1 do 29 lutego 2020.

TT Isle of Man: Ride on the Edge (Xbox One)

Bardzo dobry symulator wyścigowy dla fanów pędzących i bzyczących jednośladów. TT Isle of Man: Ride on the Edge skupia się na słynnej imprezie motocyklowej, organizowanej od 1907 roku na wyspie Man. Impreza ta uznawana jest za jedną z najniebezpieczniejszych na świecie. Nie bez powodu zresztą, bo od początku istnienia Isle of Man TT w wyścigach zginęło 259 motocyklistów (stan na czerwiec 2019).

[obrazek – źródło: Wikipedia]

Gra posiada oficjalną licencję imprezy. Oprócz rzeczywistych zawodników i zespołów odwzorowano również skrupulatnie tory oraz pojazdy. Sama gra jest wymagająca, ale opanowanie modelu jazdy daje naprawdę sporo satysfakcji. Dla mnie TT Isle of Man: Ride on the Edge to bez wątpienia najlepsza propozycja w lutowej paczce Games with Gold. Pobierzecie ją w okresie od 1 do 29 lutego.

Fable Heroes (Xbox 360)

Kooperacyjna gra, umożliwiająca zarówno lokalną, jak i sieciową współpracę z innymi graczami. Zabijamy potwory, zbieramy złoto, które wymieniamy na nowy ekwipunek, kupujemy dodatkowe postaci i itemy. A wszystko w bajkowo-cukierkowej oprawie wizualnej.

Fable Heroes możecie pobrać od 1 do 15 lutego. Grę odpalicie zarówno na Xboksie 360, jak i na Xbox One (dzięki wstecznej kompatybilności). Warto wspomnieć o tym, że gra obsługuje kontroler Kinect.

Star Wars: Battlefront (Xbox 360)

Microsoft podarował graczom tytuł, który liczy sobie już prawie 16 lat i pierwotnie wydawany był na PlayStation 2 i pierwszego Xboksa. I choć gra sama w sobie jest dobra, spuśćmy zasłonę milczenia na jej obecność w lutowej paczce Games with Gold.

Tak czy inaczej, na pobranie Star Wars Battlefront macie niecałe dwa tygodnie – oferta obowiązuje od 16 do 29 lutego. Dzięki wstecznej kompatybilności uruchomicie ją nie tylko na Xbox 360, ale i na Xbox One.