Tony Hawk powróci jesienią!

Remaster goni remaster. Niby można ubolewać nad tym, że więcej odświeżonych tytułów ląduje w zakładce premiery, niż gier, które wnoszą coś nowego i wytyczają trendy, ale w tym wypadku chyba trzeba się jednak uśmiechnąć i powiedzieć: w końcu! Tony Hawk 1 i 2 to tytuły, które dalej cechują się świetnym gameplayem mimo swojego wieku, a Activision zapowiedziało ich remastery!

Piękny soundtrack i niezapomniane triki

20 lat temu niejaki Tony Hawk został idolem polskich podwórek. Każdy chciał mieć deskę i robić triki na nierównych płytach chodnikowych pośród blokowisk. W 1999 roku pojawiła się pierwsza część legendarnej już serii, producentem była firma Neversoft, wydawcą Activision, a już rok później mogliśmy się cieszyć drugą częścią Tony Hawk’s Pro Skater 2.

Tony Hawk Remaster

Gra pojawiła się praktycznie na wszystkich platformach, a niektórzy z zamkniętymi oczami potrafili wystukiwać palcami kombinacje klawiszy najwyżej punktowanych trików. W grze mieliśmy do wyboru kilku znanych skaterów zza oceanu z Tonym Hawkiem na czele, a naszym zadaniem było odblokowywanie kolejnych poziomów dzięki wykonywanym sztuczkom na deskorolce – im trudniejsze robiliśmy, tym więcej punktów otrzymywaliśmy.

Do ogromnego sukcesu gry przyczynił się nie tylko świetny gameplay, ale także soundtrack z gry. Tak jak FIFA 18 miała Blur z Song 2, tak tutaj za hymn można uznać Rage Against The Machine – Guerrilla Radio (w przypadku części drugiej). Oprócz tego towarzyszyły nam takie klasyki jak: Bring the Noise – Anthrax & Public Enemy czy Blood Brothers – Papa Roach. Wpisując w google soundtrack Tony Hawk w wyszukiwarkę otrzymamy od razu masę playlist z którymi warto się zapoznać.

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 – już 4 września

Podczas wydarzenia Summer Game Fest niespodziewanie zaprezentowano remaster dwóch pierwszych części serii. Za odświeżenie gry odpowiadają ludzie z Vicarious Visions, którzy już na swoim koncie mają poprawienie serii Crash Bandicoot (co oznacza, że znają się na rzeczy). Co otrzymamy? Klasyczną zawartość części pierwszej i drugiej, ze wszystkimi postaciami, skate parkami oraz muzyką.

Co istotne dalej będzie opcja splitscreena i kanapowego grania ze znajomym. Cieszy również fakt, że według zapowiedzi, twórcy nie ograniczyli się tylko do odrestaurowania oryginalnej treści, ale bliżej im do remake’u, ponieważ gra jest postawiona na zupełnie nowym silniku.

Istotną kwestią jest również cena. W przypadku konsol: 189,90 zł, PC – 162 zł (dostępność w Epic Store). W przypadku pudełkowej wersji konsoli, będzie możliwość również nabycia kolekcjonerki do której otrzymamy deskę do deskorolki. Dodatkowo decydując się na zakup w przedsprzedaży otrzymamy dostęp do demo wersji i mapy Warehouse.

Start jesieni zapowiada się ekscytująco. Połamania desek!