Fortnite powraca na iOS dzięki NVIDIA GeForce NOW

Fortnite powraca na iPhone’y, prawie półtora roku od usunięcia z App Store. Nie jest to jednak wersja gry, którą gracze mobilnej odsłony doskonale znają. NVIDIA poinformowała, że od przyszłego tygodnia Fortnite będzie dostępny w zamkniętej becie w usłudze GeForce NOW, z której będzie transmitowany przez przeglądarkę internetową Safari.

Geneza konfliktu Apple vs Epic Games

Apple i twórcy Fortnite, czyli Epic Games, nie mają aktualnie – delikatnie mówiąc – najlepszych relacji. Wszystko zaczęło się od marży pobieranej przez Apple podczas zakupu wirtualnej waluty w grze, na którą Epic Games nie chciało się zgodzić. Studio wprowadziło w grze własny system mikropłatności, przez co produkcja została usunięta z App Store.

Na samym wykopaniu gry ze sklepu się nie skończyło, firma z Cupertino poszła o krok dalej i zagroziła odebraniem Epicowi dostępu do narzędzi deweloperskich. Na sam koniec starcie gigantów przeniosło się do sądu. Do tej pory sprawa nie została zakończona, choć sąd wydał już swoje pierwsze wyroki.

Fortnite smutna postać

Fortnite znów dostępny na iOS

NVIDIA w listopadzie 2020 r. wprowadziła integrację z wyszukiwarką Safari, umożliwiając rozgrywkę w bibliotekę gier GeForce NOW na urządzeniach z systemem iOS. Niedługo po tym dostawca usługi potwierdził, że pracuje nad konwersją gry Fortnite w wersji mobilnej. Od tej informacji minął już ponad rok i dopiero teraz mobilni gracze otrzymali kolejne informacje.

Wczoraj, czyli 13 stycznia, NVIDIA ogłosiła nadejście ograniczonej czasowo zamkniętej bety Fortnite w usłudze GeForce NOW. Strumieniowana wersja gry będzie zoptymalizowaną wersją mobilną, która zawiera sterowanie dotykowe na ekranie i menu zaprojektowane dla smartfonów. Jest to prawie oryginalny mobilny Fortnite, ale tym razem nie instalowany, a przesyłany za pomocą chmury.

NVIDIA ujawniła również, że współpracuje już z innymi wydawcami nad konwersją większej liczby gier i silników (np. Unreal Engine 4). Produkcje, podobnie jak Fortnite, mają otrzymać specjalny interfejs dostosowany do ekranów dotykowych. Sam pomysł przedstawia się naprawdę interesująco. Jednak czy granie na 6 calowym ekranie np. w Wiedźmina 3 bez odpowiedniego kontrolera się sprawdzi?

Fortnite wraca na iOS

Jak zagrać w Fortnite dzięki GeForce NOW?

Aby ponownie zagrać w Fortnite na urządzeniu z systemem iOS, musisz być członkiem GeForce Now i zarejestrować się w zamkniętej wersji beta, ogłoszonej 13 stycznia 2022 roku. Wykonaj poniższe czynności, aby zagrać w Fortnite na urządzeniu mobilnym z systemem iOS:

  1. Zarejestruj się lub zaloguj do GeForce NOW.
  2. Dołącz do zamkniętej bety Fortnite.
  3. Poczekaj, aż beta się rozpocznie.
  4. Po uruchomieniu wersji beta będziesz mógł zagrać w Fortnite na GeForce NOW. Produkcję studia Epic Games uruchomisz w przeglądarce Safari.

Pamiętaj, że jeśli chcesz mieć priorytetowy dostęp do serwerów GeForce NOW, musisz wykupić abonament. Darmowa wersja jest ograniczona do jednogodzinnej sesji, na którą musisz poczekać w kolejce. Po godzinie następuje rozłączenie z serwerem, wiążące się z kolejnym dołączeniem do kolejki.

Więcej na temat NVIDIA GeForce NOW przeczytasz w artykule: NVIDIA GeForce NOW, czyli granie w chmurze. Co to jest? Co oferuje?

GeForce NOW Fortnite
Źródło: nvidia.com

Kiedy Fortnite pojawi się w GeForce NOW?

Beta Fortnite jest obecnie dostępna do rejestracji dla wszystkich członków GeForce NOW. Faza testowania obejmie takie rzeczy jak pojemność serwera, dostarczanie grafiki i oczywiście wydajność z nowo zaimplementowanym schematem sterowania. W nadchodzących tygodniach członkowie zostaną dopuszczeni do wersji beta partiami. Test beta zostanie przeprowadzony w przeglądarce Safari na iOS i aplikacji GFN na Androida.

Nowe gry na platformie GeForce NOW dodawane są w każdy czwartek, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że zamknięta beta Fortnite rozpocznie się już 20 stycznia.

Sprawdź także: