Ekipa Fortnite – ile kosztuje i czy warto subskrybować?

Fortnite Battle Royale wychodzi do swoich najwierniejszych graczy z ofertą subskrypcji, którą osobliwie nazywa Ekipą Fortnite. Są to comiesięczne skórki, przedmioty oraz V-dolce dla subskrybujących, jak i karnet bojowy na początek każdego rozdziału. Ile kosztuje? No i najważniejsze, czy Ekipa Fortnite jest warta swojej ceny?

Ile kosztuje Ekipa Fortnite?

Epic Games na korzyść polskich graczy zapowiedziało nadchodzące zmiany nie tylko w cenie Ekipy Fortnite, ale również V-dolców i pakietów oraz karnetu bojowego. Pod koniec stycznia 2022 roku cena subskrypcji zmaleje o 5 złotych i 50 groszy. Są to zmiany podyktowane utrzymaniem sprawiedliwej oferty dla wszystkich ludzi na świecie.

Nowa cena Ekipy Fortnite

  • 42,49 zł

Analiza kosztów subskrypcji

Rentowność subskrypcji Ekipa Fortnite (na stan bieżący, tj. grudzień 2021 rok) można wyliczyć w następujący sposób.

subskrypcja ekipa fortnite w grze fortnite battle royale
Na taką Ekipę jeszcze można się skusić

Oferta Ekipy Fortnite na grudzień 2021:

  • Karnet bojowy Sezonu 1 Rozdziału 3
  • Ekipaka (strój Skrytobójczyni Sześcianiu, plecak, kilof i malowanie)
  • 1,000 V-dolców
  • Zestaw klasyczny Ekipy (korzyść okresowa)

Normalnie karnet bojowy to koszt 950 V-dolców. Bez żadnych oszczędności w postaci wirtualnej waluty, do celu zakupu sezonowego karnetu trzeba zapłacić 27,99 zł za pakiet 1,000 V-dolców.

W zestawie znajduje się paczka ze strojem, ale również plecakiem, kilofem i malowaniem. Sama skórka w sklepie z przedmiotami potrafi kosztować od 800 do 1200 V-dolców. Czyli powtórnie dla osobnego zakupu należałoby wydać następne 27,99 zł, jeśli nie więcej, biorąc pod uwagę dodatkowe akcesoria.


Znajdujące się w paczce 1,000 V-dolców można zakupić poza Ekipą Fortnite, ale wówczas to ta sama powtarzająca się cena.

Ponadto do korzyści okresowych wlicza się plecak, a później kilof – zależnie od tego, jak długo subskrybujesz Ekipę Fortnite. Po 6 miesiącach subskrypcji odblokujesz każde ulepszenie.

Wniosek? W rzeczywistości Ekipa Fortnite warta jest co najmniej 83,97 zł, choć tak naprawdę zapłacisz za subskrypcję niemal dwa razy mniej. Ale w tym wypadku wartość dla każdego z graczy jest względna. Dlatego musimy odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie.

Ekipa Fortnite – czy warto subskrybować?

Chociaż na pierwszy rzut oka Ekipa Fortnite wypada niezwykle korzystnie, to właśnie przede wszystkim przy pierwszym rzucie – już nie oka, a karnetu bojowego, którego jeszcze nie zakupiłeś samodzielnie. Subskrybowanie Ekipy Fortnite zapewni Ci i karnet, i parę ekstra rzeczy w atrakcyjnej cenie.

karnet bojowy na grudzień 2021 w grze fortnite
Nie wspominając już o V-dolcach do zdobycia w karnecie

Drugiego miesiąca nie otrzymasz ponownie karnetu. I za ten fakt niestety nie przysługują Ci żadne dodatkowe V-Dolce w postaci zwrotu. Otrzymasz tylko resztę nagród, czyli Ekipakę i 1000 V-dolców wraz z korzyścią okresową.

Wobec tego – z punktu finansowego – najlepiej wypada subskrypcja tylko w pierwszym miesiącu nowego rozdziału czy sezonu, kiedy to pojawia się nowy karnet bojowy.

Czy to oznacza, że w 2 miesiącu Ekipa Fortnite nie jest warta subskrybowania?

Skądże znowu! Nadal trzeba mieć na uwadze comiesięczną Ekipakę, na którą składa się skórka z akcesoriami, 1000 V-dolców i korzyść okresowa. Cena Ekipy Fortnite jest nadal mniejsza od tej, którą musiałbyś zapłacić w normalnym sklepie z przedmiotami. Jedynie musisz zastanowić się, czy strój, który pojawia się w ramach subskrypcji, naprawdę Cię interesuje.

źródło: epicgames.com/fortnite