Przygotuj się na polowanie na potwory w prawdziwym świecie dzięki Monster Hunter Now

Niantic, twórca Pokémon Go, połączył siły z firmą Capcom, aby stworzyć nową grę w rzeczywistości rozszerzonej opartą na popularnej serii Monster Hunter. Gra, zatytułowana Monster Hunter Now, umożliwi polowania na potwory w świecie rzeczywistym, a także tworzenie broni i zbroi. Już niedługo rozpocznie się zamknięta beta, a pełna wersja gry pojawi się na iOS i Androida we wrześniu.

Monster Hunter Now – powiew świeżości czy kolejny klon Pokémon Go?

Szczegółowa specyfika rozgrywki póki co jest utrzymywana w tajemnicy. Czego jednak możemy być pewni, to tego, że Monster Hunter Now będzie działać zgodnie z znaną formułą. Gra zostanie osadzona w prawdziwym świecie, a gracze będą mogli spotkać potwory i zasoby na rzeczywistej mapie. Pozyskane materiały wykorzystamy potem do stworzenia lepszej broni i zbroi, tak jak ma to miejsce w serii Monster Hunter.

Co jeszcze ma wyróżniać Monster Hunter Now? Gra będzie wykorzystywać ten sam cykl rozgrywki, z którego znany jest Monster Hunter, tyle że czas bitew będzie trwać maksymalnie 75 sekund. Schemat walki będzie prosty i intuicyjny do opanowania, a jednocześnie na tyle złożony, że wymasterowanie go ma stanowić nie lada wyzwanie.

Co więcej, gracze będą mogli walczyć z potworami razem ze swoimi przyjaciółmi, tak jak w głównej grze na konsole. Inną nowością jest możliwość oznaczania potworów za pomocą paintballa, co pozwala na późniejszą walkę z nimi, na przykład w domu. Jak zapewniają twórcy, naszym polowaniom na potwory będą towarzyszyć także znane z serii „kotopodobne” Palico zarządzane przez sztuczną inteligencję. Uroczy akcent dla fanów Monster Hunter.

Trailer Monster Hunter Now

W związku z zapowiedzią gry otrzymaliśmy również jej zwiastun, który prezentuje się dość efektownie:

Capcom idzie w rzeczywistość rozszerzoną, a Niantic znów spróbuje doskoczyć do poprzeczki zawieszonej przez Pokémon Go

Od debiutu Pokémon Go Niantic nawiązywał współpracę z wieloma znanymi markami w zakresie opracowywania licencjonowanych gier opartych o rzeczywistość rozszerzoną, w tym NBA All-World i Pikmin Bloom. Od jakiegoś czasu również firma pracuje nad własną grą o wirtualnych zwierzakach, Peridot, która ma zadebiutować w maju 2023 roku.

Żadnemu z growych podejść Niantic nie udało się jak póki co nawiązać do sukcesu pokemonowego pierwowzoru. Czy Monster Hunter Now będzie przełomem?

Trudno powiedzieć. Warto jednak mieć na uwadze, że franczyza Monster Hunter zdaje się obecnie mieć najlepszy czas. Wystarczy wspomnieć o ostatniej odsłonie, Monster Hunter: World z 2018 roku, która stała się najlepiej sprzedającą się grą Capcomu w historii. W 2020 roku nawet swoją premierę miała filmowa adaptacja tytułu.

Monster Hunter Now

Kiedy premiera Monster Hunter Now?

Monster Hunter Now zapowiedziane zostało na wrzesień 2023 roku. Gra będzie dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS. Co ciekawe, już 25 kwietnia startują zamknięte beta testy gry, do których ciągle można się zapisywać za pośrednictwem strony producenta.