Razer schłodzi Twój telefon gigantycznym chłodzeniem z MagSafe

Lubisz grać na smartfonie, ale Twój iPhone 13 Pro Max strasznie się przy tym nagrzewa? Pewnie nie, ale Razer przygotował akcesorium dla wszystkich, którzy narzekają na temperatury nowych smartfonów. Sporych rozmiarów cooler posiada RGB, a całość można podpiąć za pomocą uchwytu lub MagSafe.

Co to jest Razer Phone Cooler Chroma?

Gry mobilne są popularne w wielu krajach Azjatyckich, dlatego w ostatnich latach na rynku zaczęły pojawiać się produkty i akcesoria przeznaczone specjalnie dla mobilnych gamerów. Nie ma co ukrywać, moc obliczeniowa telefonów rośnie, a wraz z wydajnością zwiększa się ilość wytwarzanego ciepła. 

Dlatego coraz większą popularnością cieszą się chłodzenia dedykowane smartfonom. Jednym z nich jest najnowsze akcesorium Razera, Phone Cooler Chroma. Wentylator chłodzący z podświetleniem RGB dla iPhone’a lub urządzenia z systemem Android, który ma pomóc chłodzić telefon podczas intensywnego grania.

Budowa chłodzenia Razer Phone Cooler Chroma
Źródło: razer.com

Specyfikacja nowego chłodzenia RGB Razer

Budowa coolera oparta jest na siedmiołopatkowym wentylatorze, który obraca się z prędkością do 6400 obr./min. Posiada również termoelektryczną płytkę chłodzącą Peltier’a i aluminiowy radiator odprowadzającym nadmiar ciepła z telefonu. Konstrukcja według Razera generuje nie więcej niż 30 dB, co jest dość niską wartością.

Oczywiście nie mogło też zabraknąć 12 konfigurowalnych diod RGB, zgodnych z oprogramowaniem Razer Chroma RGB. Niestety pomimo zastosowania funkcji MagSafe urządzenie nadal wymaga zewnętrznego źródła zasilania. Przepływ energii odbywa się za pomocą portu USB-C i kabla dołączonego do zestawu.

Montaż Razer Phone Cooler Chroma
Źródło: razer.com

Kompatybilność z większością smartfonów

Nowy produkt Razera możesz zamontować zarówno na sprzęcie z systemem iOS, jak i Android. W przypadku iPhonów, system montażu to znany z serii 12/13 MagSafe więc radiator po przyłożeniu do telefonu automatycznie zostanie przyciągnięty do jego obudowy. Natomiast w przypadku smartfonów bez tej funkcji nabywcy mogą wybrać standardowy uchwyt zaciskowy, wykorzystywany np. w uchwytach samochodowych.

Cena chłodzenia na smartfony Razer

Nowy gadżet jest już dostępny w sprzedaży na oficjalnej stronie firmy. Cena chłodzenia Razer Phone Cooler Chroma to 69.99 euro. Czy jest ona atrakcyjna? Ja tak nie uważam. Ale jeśli masz inne zdanie, podziel się nim w komentarzu.

Zobacz także: