Weź głęboki oddech z Razer Zephyr. Cena i dostępność

Właśnie ogłoszono ukończenie pierwszej na świecie inteligentnej maseczki Razer Project Hazel RGB, która nosi oficjalną nazwę Zephyr. Firma znana z produkcji akcesoriów gamingowych podzieliła się dopięciem projektu na swoim Twitterze. Potwierdziła również, że czeka na zapisy ochotników do beta testów nowego gadżetu, które dadzą zainteresowanym szansę wypróbowania smart maseczki przed jej oficjalnym wejściem na rynek.

Idea i nazwa inteligentnej maski Razer

Projekt inteligentnej maseczki Razer po raz pierwszy zaprezentowano na targach CES, w styczniu 2021 roku, a już w marcu potwierdzono, że faktycznie wejdzie ona do obiegu. Wówczas idea ta określana była jako Razer Hazel. Ostateczna nazwa samej maski – Zephyr – została natomiast ujawniona kilka dni temu.

Czym jest Razer Zephyr?

Razer Zephyr to inteligentna maseczka, która charakteryzuje się niezwykłą odpornością na płyny, przez co doskonale chroni przed bakteriami przenoszonymi drogą kropelkową. Będzie ona obsługiwała wymienne filtry i posiada specjalistyczne wentylatory wielokrotnego ładowania, które uzupełnimy korzystając z dedykowanego etui, dołączonego do zestawu. 

Razer twierdzi, że maseczka Zephyr została zaprojektowana jako bezpieczny i zrównoważony produkt, przez co zapewnia aż 99% skuteczności w ochronie przed zarazkami. Wszystko dzięki bezpiecznemu silikonowemu uszczelnieniu twarzy i specjalnej powłoce przeciwmgielnej. Producent określa ją nawet jako „respirator chirurgiczny N95”. 

RAZER ZEPHYR
fot. Razer

Maseczka wypełniona technologią

Innowacyjna maseczka Razer Zephyr otrzymała też unikatową, ale bardzo przemyślaną konstrukcję, która dzięki swej przezroczystości pozwoli zobaczyć innym, jak korzystająca z niej osoba rusza ustami. Zaimplementowano w niej również technologię Voiceamp, oferującą wbudowany mikrofon i wzmacniacz. Daje to pewność, że użytkownik inteligentnej maseczki Razer będzie zawsze zrozumiały dla otoczenia.

Jak na Razera przystało zadbano także o oprawę wizualną urządzenia. Tym sposobem Razer Zephyr otrzymała wbudowane oświetlenie Razer Chroma RGB, które pozwala korzystać z 16,8 miliona kolorów i zestawu dedykowanych jej efektów.

fot. Razer

Dostępność i cena maski Razer Zephyr 

Do tej pory przypuszczało się, że pierwsza na świecie inteligentna maska spod skrzydeł Razer pojawi się na rynku do końca tego roku. 

CEO Razera – Min-Liang Tan – od samego początku podkreślał, że jej ilości będą bardzo ograniczone, a firma ma zamiar wprowadzić produkt na rynek na zasadzie sprzedaży opartej na tzw. zrzutach. Innymi słowy, chce z wyprzedzeniem stworzyć bazę osób zainteresowanych zakupem, tak aby móc na bieżąco informować je o ponownej dostępności swoich unikatowych masek. 

Pisaliśmy też o tym, że Razer pierwotnie szukał ochotników do testów beta tego rozwiązania. 

Aktualizacja 22.10.2021

Po kilku miesiącach testów, w które zaangażowani byli także fani marki, Razer udostępnił swój produkt do sprzedaży.

Innowacyjną maskę Razer Zephyr można kupić na stronie producenta, w dwóch zestawach:

  • pakiet za 99,99 USD (około 400 zł) – w jego skład wchodzi: maska, torba do przenoszenia, kabel ładujący USB-C, spray przeciwmgielny i trzy zestawy wymiennych filtrów N95, które w założeniu wystarczą użytkownikowi na 9 dni użytkowania gadżetu.
  • pakiet za 149 USD (około 590 zł) – zawiera wszystko to, co ujęte jest wyżej plus więcej filtrów, które mają wystarczyć na 99 dni korzystania z maski.

Co istotne, Razer dopuszcza również możliwość dokupienia samych filtrów. Są one dostępne w zestawach po 10 sztuk, co ma wystarczyć na 30 dni użytkowania. Cena tego rozwiązania to 29,99 USD (około 120 zł).

Źródło: Razer, theverge.com, ign.com