Potencjał tkwi w palcach? Razer stworzył naparstki dla graczy

Antypoślizgowy pokrowiec na palce do gier mobilnych – dokładnie tak brzmi nazwa innowacyjnego produktu do noszenia od marki Razer. Amerykański producent ma już w swoim portfolio mnóstwo urządzeń i akcesoriów gamingowych, ale jak widać nie zamierza na nich poprzestać i proponuje specjalnie zaprojektowane naparstki dla entuzjastów mobilnej rozrywki. Hit czy kit? To się okaże. Póki co warto sprawdzić, skąd ten pomysł, oraz co faktycznie takie rozwiązanie może dać graczom.

Razer i jego gamingowy duch 

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych gamingowych marek nie zamierza osiadać na laurach i skutecznie działa nad poszerzaniem oferty w swoim portfolio. Co ważne, w tym przypadku nie chodzi tu wyłącznie o urządzenia i akcesoria dla graczy, ale również o gadżety codziennego użytku, które mają podkreślać zamiłowanie do gamingu i ułatwiać codzienne funkcjonowanie. 

Wśród oferty Razer znajdziemy przecież m.in.: maski, koszulki, maskotki, torby i plecaki, czapki, a nawet… gumy do żucia.  

O niektórych zaskakujących propozycjach pisaliśmy już w tekstach:

Pokrowiec na palce Razer Gaming Finger Sleeves

Teraz producent postanowił skierować się ku fanom gier mobilnych i to właśnie im poprawić komfort rozrywki. Zaproponował materiałowe nakładki na palce o wdzięcznej nazwie „Gaming Finger Sleeves”, które swoim wyglądem do złudzenia przypominają tradycyjne naparstki, wykorzystywane np. podczas szycia.

Bardziej od tego jak wyglądają nakładki na palce dla graczy, liczy się jednak to z czego zostały zrobione, bo jak wiadomo właśnie ten aspekt będzie wpływał na późniejszy komfort gry.

razer naparstki dla graczy
fot. Razer

W opisie produktu Razer możemy przeczytać, że innowacyjne nakładki do gier mobilnych zrobione są z gładkiej i oddychającej tkaniny o bardzo wysokiej czułości. Co więcej, mają tylko 0,8 mm grubości, a także pochłaniają pot. Jednym słowem, pomimo ich obecności, urządzenie na którym gramy powinno pozostać responsywne tak, jakbyśmy ich nie mieli. 

Zdecydowanym plusem rozwiązania jest też jego szeroka kompatybilność i możliwość uniwersalnego dopasowania.

Dlaczego warto mieć naparstki dla graczy Razer?

Tekstylne naparstki dla graczy Razer mają być środkiem, który rozwiązuje problem wilgotnych lub spoconych palców w przypadku osób, oddających się gamingowi mobilnemu na smartfonie czy przenośnej konsoli.

fot. Razer

Amerykańska marka i jej projektanci zdają sobie sprawę, jak bardzo zabrudzenie ekranu lub zbyt wolna jego responsywność, wywołana np. zabrudzeniami, mogą wpłynąć na jakość rozgrywki. W związku z tym, zaproponowali akcesorium, które ma niwelować niniejszy problem, a jednocześnie idealnie wpasować się w gamingowy charakter gracza.

Cena i dostępność Razer Gaming Finger Sleeves

Naparstki dla graczy marki Razer kosztują 9,99 USD, czyli mniej więcej około 39 zł w przeliczeniu na złotówki. Obecnie dostępne są jedynie na stronie producenta. Póki co nie wiadomo, czy trafią na rynek europejski.

Źródło: Razer, The Verge, techtimes.com