Będzie film oparty na grze BioShock. Netflix poinformował o produkcji filmu

Wiadomość jak grom z jasnego nieba. Niby ktoś się domyślał, niby ktoś gdybał, ale nic pewnego nie było ogłoszone. Aż do teraz. Mamy pewniaka. A przynajmniej obietnicę złożoną przez Netfliksa. Ma powstać adaptacja filmową gry BioShock.

Netflix i TakeTwo mieszanką wybuchową – film BioShock ma różnych rodziców

Znany ze swoich niekonwencjonalnych rozwiązań Netflix może nas zaskoczyć. Czy tak samo jak BioShock w 2007 roku? Raczej nie, bo ta pozycja jest już kultowa, a swego czasu była przełomowa. Tutaj przełomu lepiej nie oczekiwać, bo łatwo można się zawieść. Ale można oczekiwać solidnej, spójnej ekranizacji tej gry.

Netflix współpracuje tutaj z 2K i Take-Two Interactive, więc zaplecze ekspertów z obu dziedzin – filmowej i growej, jest solidne. Miejmy nadzieję, że połączenie tych sił będzie spektakularne, ponieważ szkoda będzie patrzeć na kolejny filmowy niewypał, który miał przenieść świat gry wideo na ekrany telewizorów, a skończył jako nieudolna, nieinteraktywna kopia.

bioshock netflix

Film BioShock – czego oczekiwać?

Nie wiadomo. Wielu graczy dałoby się pokroić za informację, czy będzie to animacja, film aktorski i kiedy będzie dostępny. Tych wszystkich informacji nam poskąpiono, więc można jedynie snuć domysły. Póki co zadowolić się trzeba innymi adaptacjami gier. Może serial Wiedźmin, czy najnowsza adaptacja filmowa z Tomem Hollandem i Markiem Wahlbergiem – Uncharted? Ta zadebiutuje w kinach 18 lutego.

Czym w zasadzie jest BioShock?

BioShock to strzelanka pierwszoosobowa, która w 2007 roku wywołała niemało szumu. Doczekała się dwóch kontynuacji – w 2008 roku i 2013. Seria opowiada o utopijnym świecie, w którym ludzie zostali owładnięci narkotykiem o nazwie ADAM. Świat osadzony jest w alternatywnej rzeczywistości lat 60., a klimat gry tworzony jest surrealistyczną grafiką i świetną muzyką. O tym ostatnim szerzej piszemy w artykule o najlepszych soundtrackach z gier.