„Dom z papieru” sezon 5. część 2. Data premiery i pozostałe informacje na temat finałowych odcinków

Na 5. sezon serialu „Dom z papieru” czekali widzowie na całym świecie. Netflix zdecydował się jednak dozować emocje i nie udostępniać od razu całości finałowego sezonu. Za nami już premiera pierwszej części. Kiedy przyjdzie czas na drugą odsłonę i jak zakończą się losy słynnych hiszpańskich włamywaczy?

Kiedy premiera drugiej części 5. Sezonu „Domu z papieru”?

Finałowy sezon „Domu z papieru” Netflix dostarcza w dwóch częściach. Álex Pina, twórca serialu, uzasadnił to w oficjalnym oświadczeniu:

„Kiedy zaczęliśmy pisać 5. część w środku pandemii, czuliśmy, że musimy zmienić to, czego oczekiwano od 10-odcinkowego sezonu i wykorzystaliśmy wszelkie dostępne narzędzia, aby dać poczucie finału sezonu lub finału serialu już w pierwszej części. Zdecydowaliśmy się na agresywny styl, stawiając nasz gang złodziei na krawędzi. W drugiej części skupiamy się bardziej na emocjonalnej sytuacji bohaterów. To podróż po ich sentymentalnej mapie, która łączy nas bezpośrednio z ich odejściem”.

Piąty sezon „Domu z papieru” będzie składał się w sumie z 10 odcinków, co czyni go najdłuższym sezonem serialu.

Po wstrząsającym i szokującym końcu pierwszej części, która swoją premierę na Netfliksie miała 3 września, widzowie z niecierpliwością oczekują nowych odcinków. Na te na szczęście nie będzie trzeba długo czekać.

Premiera kolejnych odcinków zaplanowana jest bowiem już na 3 grudnia 2021 roku. Już teraz w sieci roi się od spekulacji na temat finałowych odcinków, a my dorzucamy do tego swoje trzy grosze. Uwaga, mogą pojawić się spojlery!

dom z papieru 5 zdjęcia z planu serialu

„Dom z papieru” – pierwsza część dostarczyła wielu emocji

Piąty sezon „Domu z papieru” rozpoczął się wybuchowo wieloma zwrotami akcji i nowymi rewelacjami na temat naszych ulubionych złodziei, niezależnie od tego, czy są żywi, czy zaginęli. Dowiadujemy się np. o tym, że Berlin (Pedro Alonso) ma syna, inżyniera komputerowego, Rafaela (Patrick Criado).

Ten młody człowiek stał się jedną z trzech nowych postaci sezonu 5. Oprócz niego poznaliśmy się lepiej z René, byłym partnerem Tokio, z którym zaliczyła swoje pierwsze napady i którego widzimy w retrospekcji w pierwszym odcinku. 

Można zatem spokojnie stwierdzić, że 5. sezon jest przepełniony retrospekcjami, które mają nam pokazać, jakie historie doprowadziły bohaterów do finału, którego jesteśmy świadkami.

Nie zdradzając za wiele, możemy powiedzieć, że pierwsza połowa sezonu dostarczyła mnóstwa emocji. Były strzelaniny, eksplozje i śmierć jednej z głównych postaci w serialu. Dlatego możemy założyć, że w ostatnich odcinkach twórcy dostarczą nam podobnej, jak nie większej, dawki emocji, adrenaliny, wzruszeń i zwrotów akcji.

dom z papieru sezon 5 plan filmowy

Co czeka nas w finałowych odcinkach „Domu z papieru”? 

W następnej części przekonamy się, co Profesor zrobi z ciężko ranną załogą. Nie jest jasne, czy Profesor i Alicia osiągną porozumienie, czy też Sierra przekaże go władzom pomimo jego krytycznej pomocy przy porodzie jej dziecka. 

Fani z niecierpliwością czekają na potwierdzenie, czy Arturo Román, który był powszechnie nielubiany, przeżyje ostatni sezon. Co prawda po postrzeleniu przez Monicę, został reanimowany i widzimy, że odzyskuje przytomność, ale nie raz już przekonaliśmy się, że twórcy serialu lubią przekomarzać się z widzami, zatem można zakładać, że jego ostateczny los w serialu nie został jeszcze przesądzony.

dom z papieru sezon 5 zdjęcia z planu

„Dom z papieru” sezon 5., część 2 – zwiastun

Cóż, nie ma jeszcze zwiastuna części 2, ale miejmy nadzieję, że Netflix wkrótce nam go zaprezentuje. Wszak do premiery pozostało już niewiele ponad dwa miesiące. Jednak biorąc pod uwagę, że mówimy tu o ostatnich odcinkach jednego z najpopularniejszych seriali na tej platformie, z pewnością warto uzbroić się w cierpliwość. Oczywiście, kiedy tylko się pojawi w sieci, uzupełnimy ten artykuł o materiał wideo.

Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o pierwszej części 5. sezonu i czego spodziewacie się po finałowych odcinkach serialu.

Serial „Dom z papieru” dostępny jest w serwisie Netflix. Premiera finałowych odcinków będzie miała miejsce 3 grudnia 2021 roku