Ranking TOP 10: klawiatury gamingowe

Które przełączniki mechaniczne będą najlepsze do grania w nocy? Czy warto dopłacić do podpórek pod nadgarstki? Czy lepsze są przełączniki mechaniczne czy może membranowe? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w zestawieniu TOP 10 najlepszych klawiatur dla graczy.

Kluczowe cechy klawiatur gamingowych

Podstawową różnicą wśród obecnie występujących na rynku klawiatur dla są przełączniki. W tańszych konstrukcjach zazwyczaj występują przełączniki membranowe. Switche mechaniczne natomiast są używane już w zasadzie we wszystkich klawiaturach z wyższej półki. Nie jest to jednak reguła i dlatego tak trudno wybrać idealną klawiaturę do gier.

W większości przypadków klawiatury membranowe są znacznie cichsze od mechanicznych, dlatego też świetnie nadają się do grania wieczorami i w nocy. Nie będą też przeszkadzać współlokatorom. Taki typ przełączników bardzo dobrze nadaje się również do pisania, ponieważ miękki i łatwo wyczuwalny skok nie obciąża palców. Są one także niemal tak samo żywotne i trwałe, jak switche mechaniczne.

Miłym dodatkiem przy zakupie klawiatury dla graczy bywa dołączony do zestawu palmrest. W zależności od półki cenowej potrafi być wykonany z plastiku, gumy bądź gąbki. Przydatne są również dodatkowe przyciski funkcyjne do obsługi multimediów. W 2020 roku nie może również zabraknąć ładnego i pomocnego w nocy podświetlenia.

Przełączniki membranowe

W tym rankingu znajdziecie trzy klawiatury membranowe, które charakteryzują się świetną jakością wykonania i wielokolorowym podświetleniem RGB. Logitech 213 Prodigy oprócz wyżej wspomnianych zalet posiada również dodatkowe przyciski funkcyjne i zintegrowaną podpórkę pod nadgarstki.

Propozycja Razera, czyli Ornata Chroma wyróżnia się dedykowanym i świetnym oprogramowaniem Razer Synapse, jak i hybrydowymi przełącznikami membranowo-mechanicznymi. Ich cicha praca i wygoda użytkowania połączone są z charakterystyczną, szybką reakcją przełączników mechanicznych. Bardzo fajnym dodatkiem jest również odłączany i wygodny palmrest.

SteelSeries Apex 3 to rewelacyjnie wykonana i świetnie działająca klawiatura membranowa. Bardzo ładne podświetlenie wraz z rolką funkcyjną i podpórką pod nadgarstki sprawdza się wspaniale w codziennym użytkowaniu.

Przełączniki mechaniczne

Na rynku dostępnych jest wiele różnych wersji przełączników mechanicznych, które znacząco różnią się charakterystyką pracy, głośnością czy punktem aktywacji. Wszystkie przełączniki mechaniczne natomiast świetnie sprawdzają się w grach dzięki bardzo szybkiej reakcji, stabilnej i powtarzalnej pracy mechanizmu jak i dużej żywotności.

Jeżeli wolicie zdecydowany klik klawiszy i jednocześnie preferujecie stonowany wygląd, Razer Huntsman Clicky Optical Switch będzie świetnym wyborem. Optomechaniczne przełączniki z niezwykłą żywotnością 100 milionów kliknięć to dopiero początek jej zalet. A co powiecie na zapisywanie własnych ustawień w chmurze, wysoką sztywność konstrukcji czy idealnie powtarzalny punkt aktywacji switchy? Jest więc czym się zachwycać.

A co, gdy nie macie na biurku zbyt wiele miejsca bądź nie korzystacie z numpada? W takim razie spodoba wam się Logitech G PRO GAMING KEYBOARD Clicky. W kompaktowej obudowie tej klawiatury producent upakował zaskakująco dużo dobrych rozwiązań. Wybierając ją, możecie liczyć na niezwykle dobre wykonanie, bardzo wytrzymałe przełączniki czy wielokolorowe podświetlenie RGB. Do tego dedykowane oprogramowanie G HUB pozwala zapisywać własne profile.

Prawdziwym gamingowym monstrum wśród klawiatur dla graczy jest za to SteelSeries Apex PRO Omnipoint. Konfigurowalny skok aktywacji dzięki autorskim przełącznikom OmniPoint to innowacja niespotykana dotąd w klawiaturach. Niezaprzeczalnie świetnym dodatkiem jest także wielofunkcyjny wyświetlacz OLED i rolka, służąca między innymi do zmiany głośności systemu.  O komfort waszych nadgarstków zadba również bardzo wygodny i odłączany palmrest.

Nie musicie jednak wydawać fury pieniędzy, aby cieszyć się świetnym akcesorium, czego wspaniałym przykładem jest SPC Gear GK530 Tournament Kailh Brown RGB. Ta niewielka klawiatura w przystępnej cenie oferuje wszystko, co potrzeba, aby stać się wymiataczem w grach. Przełączniki Kailh Brown charakteryzują się szybką reakcją i zrównoważonym punktem aktywacji, dlatego dobrze się na nich gra i pisze. Bardzo ładne wielokolorowe podświetlenie RGB to także miły dodatek.

Którzy producenci tworzą najlepsze klawiatury dla graczy?

Na tej liście znajdziecie klawiatury takich wyjadaczy wśród producentów akcesoriów dla graczy, jak Logitech, Razer, SteelSeries, Roccat czy Corsair. Są też propozycje od nieco młodszych firm na rynku klawiatur, takich jak SPC Gear czy MSI. Wszystkie natomiast oferują topową jakość wykonania w swoich cenach i wybierając którąkolwiek z tych klawiatur, z pewnością będziecie zadowoleni.

Ranking najlepszych klawiatury gamingowych

Nasze propozycje


Zobacz również:

Zapraszam także do zapoznania się z pełną ofertą klawiatur w x-kom