Ranking najlepszych myszek gamingowych

Myszka dla gracza powinna być jak rękawiczka – idealnie dopasowana do dłoni. Jednak niełatwo wybrać tę jedną, jedyną, bo wybór jest spory: od super lekkich modeli, po masywne, konfigurowalne konstrukcje. W tym rankingu znajdziecie TOP 10 najlepszych myszek do 200 zł, do 300 zł i powyżej 300 zł.

Funkcje i cechy myszek dla graczy

Jedną z najważniejszych rzeczy jest profil myszy gamingowej. Jeżeli macie małe dłonie, poszukajcie smuklejszej i krótszej myszki. To samo tyczy się leworęczności – w tym wypadku konieczny jest wybór symetrycznej obudowy, najlepiej z przyciskami funkcyjnymi po obu stronach. Możecie także wybrać mysz przeznaczoną dla graczy leworęcznych, jednak wtedy z takiego urządzenia nie skorzystają gracze praworęczni.

To, w jakie gry lubicie grać, też jest ważne. Grając w shootery pokroju Call of Duty czy Battlefield, lepszym wyborem będą smukłe i lekkie myszy, ułatwiające szybkie ruchy nadgarstka i łatwiejsze celowanie. Z kolei do MMO, jak na przykład World of Warcraft przydatne będą boczne przyciski, pod które możecie przypisać szybkie rzucanie czarów czy uruchamianie dodatkowych umiejętności.

Pewnym wyznacznikiem jakości myszki dla graczy jest również sensor optyczny. Im szybszy i dokładniejszy sensor, tym wyższa jest jego maksymalna czułość DPI. Co nie oznacza, że wybierając tańszą myszkę, będziecie w tyle za graczami z pojemniejszym portfelem. Dlaczego?

Otóż DPI powyżej 2000 to bardzo wysokie wartości, przy których minimalny ruch gryzonia skutkuje błyskawicznym przemieszczaniem się kursora po ekranie. Profesjonalni gracze w takich grach, jak Counter Strike: Global Offensive korzystają zazwyczaj z czułości nieprzekraczających 800 DPI. Większy użytek z wyższych rozdzielczości zazwyczaj robią natomiast graficy.

Większość dostępnych na tej liście myszek posiada dedykowane oprogramowanie, umożliwiające zmianę takich parametrów, jak czułość DPI czy dostosowanie podświetlenia RGB, jeżeli gryzoń takowe posiada. Zazwyczaj możliwa jest też zmiana przypisanych do klawiszy konkretnych akcji bądź tworzenie własnych makr.

Co oferują myszki dla graczy do 200 zł?

W przedziale cenowym do 200 złotych znajdziecie konstrukcje, które niewiele ustępują znacznie droższym gryzoniom. Na przykład dwa modele naszej rodzimej marki, czyli SPC Gear Lix i Lix Plus charakteryzują się bardzo dobrym wykonaniem, niską wagą i dobrymi sensorami.

W tym przedziale cenowym znajdziecie również tak ciekawe gryzonie, jak Razer Deathadder Essential czy Dream Machines DM5 Blink ze świetnym sensorem.

Logitech G102 to konstrukcja do bólu klasyczna. Czy to źle? Absolutnie! Oferuje wszystko to, co potrzeba do komfortowego grania. Wygodny mały profil i przyzwoity sensor z pewnością sprawdzą się na polu walki.

Czego możecie się spodziewać po gryzoniach do 300 zł?

Do 300 złotych występują myszki, które posiadają niemal topowe komponenty wraz z dodatkowymi, ciekawymi funkcjami. Na przykład Logitech G502 Hero oprócz dobrego sensora oferuje również możliwość dostosowania swojej wagi dzięki ciężarkom, których ustawienie zmienia środek ciężkości gryzonia.

Logitech G305 to bezprzewodowa mysz dla graczy. Jej bardzo rozpoznawalny kształt, znany z wielu poprzednich modeli tego producenta w połączeniu z ultraenergooszczędnym sensorem Hero daje mysz, która nie dość, że świetnie sprawdza się w grach, do tego działa nawet do 250 godzin na jednej baterii AA.

Razer DeathAdder V2 to najlepsze komponenty w znanej i cenionej konstrukcji. Wygodna i ceniona przez wielu obudowa jest niezwykle wygodna, natomiast nowe komponenty, jak sensor Focus+ 20K czy autorskie przełączniki sprawdzą się w grach multiplayerowych.

Jeżeli jednak wolicie lekkie konstrukcje, ale nie lubicie kabli, to Razer Basilisk X Hyperspeed będzie idealny. Smukła, ergonomiczna obudowa, niska waga i długi czas pracy na baterii to wyznaczniki tego modelu.

Co otrzymacie, wybierając mysz w cenie powyżej 300 zł?

Wydając na gryzonia kwotę przekraczającą 300 złotych, możecie być pewni, że otrzymacie produkt w zasadzie bez kompromisów. Są tu tak uznane i popularne konstrukcje, jak Logitech G502 LIGHTSPEED HERO, wykorzystywana przez wielu profesjonalnych e-sportowców. 

Dla zapalonych graczy MMO znalazło się też miejsce na świetną propozycję od Razera, czyli model Naga Trinity. Bardzo dobra jakość wykonania idzie w parze z opcją wymiennych paneli bocznych, posiadających różne konfiguracje przycisków.

Na liście znalazła się również genialna propozycja od Corsaira, czyli Dark Core RGB Pro SE. Pod tą długą nazwą skrywa się rewelacyjna mysz dla osób o większych dłoniach. Ergonomiczny profil i topowy sensor to tylko mały wycinek jej zalet.

Myszy którego producenta są najlepsze?

W tym zestawieniu znajdziecie między innymi konstrukcje od Logitecha, Razera, SteelSeriesa i Corsair. Jest też propozycja od nowego gracza na rynku, czyli Glorious PC Gaming Race i patriotyczna świeżynka spod znaku SPC Gear. Nie mogło też zabraknąć lubianych przez wielu konstrukcji spod znaku Zowie i Roccata.

Ranking najlepszych myszek dla graczy do 200 zł

Ranking najlepszych myszek dla graczy do 300 zł

Nasze propozycje


Ranking najlepszych myszek dla graczy powyżej 300 zł