Ranking: najlepsze inteligentne żarówki. Jak wybierać oświetlenie smart do domu?

Nierozerwalną częścią prawdziwie nowoczesnego domu jest jego oświetlenie. W tym przypadku – inteligentne. Stworzenie własnego systemu urządzeń oświetlających gwarantuje nie tylko niepowtarzany nastrój, ale przede wszystkim niebywały komfort, wygodę i funkcjonalność. Ale jak właściwie wybierać inteligentne żarówki? Na co zwrócić uwagę? Przeczytaj nasz ranking polecanych produktów i wybierz rozwiązanie najlepsze dla siebie.

Inteligentne żarówki i ich możliwości

Gdyby kilka lat temu, ktoś powiedział nam, że będziemy mogli sterować całym oświetleniem naszego domu niemal z własnej kieszeni, i to gdziekolwiek się znajdziemy, z pewnością popukalibyśmy się w głowę na znak niedowierzania. Dziś inteligentne oświetlenie staje się nowoczesnym sposobem na uzupełnienie i podbicie atrakcyjności domowego wyposażenia, tworząc (wraz z pozostałymi urządzeniami z kategorii smart) zgrany ekosystem, który ułatwia życie w każdym nowoczesnym domu.

Inteligentne żarówki dają całe spectrum ciekawych możliwości. Możecie z nimi:

  • zdalnie włączać i wyłączać oświetlenie,
  • ustalić konkretny harmonogram pracy,
  • ustawiać intensywność światła,
  • regulować temperaturę barw,
  • odtwarzać muzykę,
  • połączyć kilka urządzeń ze sobą dla lepszego efektu i łatwiejszego sterowania,
  • monitorować zużycie energii,
  • podbić jakość projekcji TV i odtwarzania muzyki.

Żarówki smart są stworzone dla wygody i efektu

Postaw na światło zgodne z rytmem dnia

Odpowiednie oświetlenie to podstawa. Towarzyszy przecież nawet najbardziej zwyczajnym czynnościom, takim jak jedzenie śniadania czy czytanie gazety. Dzięki inteligentnym żarówkom możecie ustawić aranżację świetlną, która pozwoli się skupić na książce, wprawi Was w romantyczny klimat kolacji przy świecach albo idealnie sprawdzi się na domówkę. To Wy decydujecie, jaki nastrój ma towarzyszyć Wam w danym momencie.

Dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej z łatwością zmienicie też intensywność i temperaturę oświetlenia, wybierając spośród różnych odcieni kolorów i bieli. Możecie także postawić na skonkretyzowany harmonogram oświetlenia domu podczas dnia, który wcześniej zaprojektujecie lub wybierzecie z predefiniowanych propozycji.

Obsługa i bezpieczeństwo

Dzięki zaimplementowanym modułom łączności (Wi-Fi, Bluetooth itd.), inteligentne żarówki pozwalają sterować się zdalnie. Wystarczy, że na swoim smartfonie zainstalujecie dedykowaną im aplikację i macie dostęp do internetu albo połączycie się bezpośrednio ze sprzętem. W przypadku połączenia internetowego pozwala to na włączanie i wyłączanie światła, gdziekolwiek się obecnie znajdujecie, imitując tym samym obecność w domu i skutecznie podnosząc jego bezpieczeństwo. Niektóre modele proponują również automatyczne harmonogramy oświetlenia, które aktywowane są o konkretnych, ustalonych wcześniej porach.

Poszczególne modele dają się również sterować głosowo (wymagane są do tego dedykowane systemy Google Home, Amazon Alexa itp.) oraz za pomocą dołączonych do zestawów pilotów. Spotkasz się również z czujnikami ruchu, które włączą światło zawsze, gdy wyczują w pobliżu czyjąś obecność.

Oszczędność na plus

Trzeba też zaznaczyć, że w porównaniu do tradycyjnych żarówek, inteligentne oświetlenie zużywa o wiele mniej energii. Żarówki typu smart wyposażone są bowiem w energooszczędne diody LED, dzięki czemu ich zakup jest inwestycją, która bardzo szybko zwróci się w trakcie użytkowania.

Połącz światło z filmem, grą i muzyką

Flagowe żarówki smart możecie połączyć ze sobą, tworząc tym samym inteligentny system oświetlenia w domu, na balkonie czy w ogrodzie. Dzięki nim oświetlenie w pokoju stanie się częścią filmu czy gry. Wystarczy, że zsynchronizujecie je z telewizorem, a inteligentne żarówki rozpoznają poszczególne sceny i będą reagować światłem na to, co aktualnie dzieje się na ekranie lub np. pulsować w rytm muzyki.

Polecane inteligentne żarówki 2020

Nasze rekomendacje: