Czy lampa WiZ Quest Colors RGB LED ma minusy?
Małymi wadami, które mogę wytknąć lampie WiZ Quest Colors RGB LED, jest to, że jej głowica nie rusza się automatycznie oraz fakt, że dość szybko się nagrzewa. Uważam, że ruch samej lampy, np. podczas określonych trybów, jeszcze bardziej podbiłby efekt świetlny. Kulą lampy, możecie za to manewrować ręcznie na osi góra-dół.
Z kolei jeżeli chodzi o nagrzewanie, jest ono odczuwalne po zbliżeniu ręki do głowicy, ale mającego z tym związek wpływu na pracę urządzenia nie zauważyłam, więc w zasadzie trudno określić, czy jest to wadą, czy może taki jest jej urok? Ocenę pozostawiam zainteresowanym.
Inteligentne oświetlenie WiZ – podsumowanie
Najkrócej rzecz ujmując – inteligentne oświetlenie WiZ jest naprawdę inteligentne. I nie jest to błąd językowy, tylko fakt, który potwierdzam po swojej krótkiej, ale intensywnej przygodzie z tymi gadżetami. Każdy, kto dopiero zaczyna budować swój Smart Home, albo do tej pory nie pokusił się o skorzystanie z podobnego rozwiązania, będzie zachwycony potencjałem, efektami świetlnymi i prostą obsługą tych inteligentnych żarówek oraz lampy LED.
Poniżej zostawiam zestawienie plusów i minusów, dotyczących wszystkich testowanych urządzeń WiZ, jakie udało mi się wyłapać podczas testów.
Mam 2 wtyczki i 2 zarowki. Jedna wtyczka popsula sie po ok roku. Slychac, ze cos w srodku pstyka, swiatelko na przycisku dziala, ale przepuszcza prad niezaleznie czy jest wlaczona czy nie. Jedna z zarowek dziala dobrze z harmonogramem tylko latem. Kiedy przychodzi czas zimowy to trzeba sztucznie przestawiac godziny w harmonogramie. Ledwie po kilku latach polowa moich urzadzen jest popsuta. Do tego dochodzi upierdliwa konfiguracja, bo automatyczna nie dziala. Trzeba recznie dlubac. Pewnie niedlugo popsuja sie pozostale 2 urzadzenia i z ulga pozegnam caly ten Wiz.