Inteligentne oświetlenie Nanoleaf. Poznajcie Nanoleaf Lines

Marka Nanoleaf powstała w 2012 roku. Jej założycielami była trójka absolwentów Uniwersytetu w Toronto – Gimmy Chu, Christian Yan i Tom Rodinger. Pierwsze produkty powstały dzięki kampanii na Kickstarterze. Firma tworzy inteligentne oświetlenie. Dzisiaj chcemy przybliżyć najmłodszą linię. Przedstawioną w październiku 2021 Nanoleaf Lines.

Nanoleaf Lines – co to?

To modułowe listwy świetlne. Można je łączyć ze sobą pod kątem 60 stopni. Według portalu Engadget, marka mówiła o malowaniu przestrzeni liniami i tworzeniu wielkich geometrycznych kształtów oraz gładkich linearnych układów. Ma to być pierwszy modułowy produkt RGB tego rodzaju, który wykorzystuje tylne podświetlenie.

Zestaw startowy ma 9 lub 15 listew oraz kontroler. Do jednego zasilacza podepniemy maksymalnie 18 listew.

Co Nanoleaf Lines oferują?

Screen Mirror

Funkcja to sprawia, że inteligentne oświetlenie rozpoznaje treści wyświetlane przez telewizor. Dzięki temu kolory światła dopasowują się do tego, co dzieje się na ekranie. Są też cztery tryby, które można dopasować do klimatu odtwarzanego filmu.

Nanoleaf Lines Screen Mirror pokój
Źródło: Nanoleaf

Rhythm Music Visualizer

Nanoleaf Lines ma wbudowany mikrofon. Oświetlenie rozpoznaje dzięki temu odtwarzaną muzykę i się do niej dopasowuje. Według producenta oświetlenie może reagować także na inne dźwięki, na przykład… śmiech dziecka.

Integracja z Razer Chroma Connect

Jest ona dostępna tak jak w innych produktach RGB od NanoLeaf. Oświetlenie można połączyć z wieloma akcesoriami oraz grami.

Nanoleaf Lines nad stanowiskiem gracza
Źródło: Nanoleaf

Discover Tab

Można skorzystać z wielu scenariuszy. A także odkryć wiele ukrytych niespodzianek. Można również skorzystać z harmonogramów i dopasować światło do pobudki.

Nanoleaf Lines pobudka
Źródło: Nanoleaf

Ponad 16 milionów kolorów

Tyloma świeci Nanoleaf Lines. Temperatura barwowa jest w zakresie 1200-6500 K.

Możliwości sterowania

Mamy sterowanie w aplikacji, przez dołączony kontroler oraz poleceniami głosowymi. Lines współpracują z Aleksą, Siri i GA. Według portalu Engadget, hardware w listwach ma też działać jako Thread Border Router dla połączenia pobliskich kompatybilnych urządzeń smart. Ma być gotowe na standard Matter. Oświetlenie jest kompatybilne z IFTTT, Apple HomeKit oraz SmartThings.

Żródło: Nanoleaf

Źródła: Nanoleaf, Wikipedia, Engadget

Materiał sponsorowany.