Ranking Chromebooków. Jakiego Chromebooka kupić w 2023 roku?

Jesteś studentem, nauczycielem albo przedsiębiorcą? A może po prostu szukasz sprzętu, którego funkcjonalność jest wysoka, a cena stosunkowo niska? Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się, jakie urządzenie będzie odpowiednie do pracy, nauki albo rozrywki, koniecznie zwróć uwagę na Chromebooki. To komputery osobiste, które wykorzystasz zarówno do wykonywania codziennych obowiązków, jak i relaksu w wolnym czasie. Sprawdź ranking Chromebooków i poznaj ogrom ich funkcji.

Co to jest Chromebook i do czego służy?

Chromebook to urządzenie, które bazuje na środowisku Google, a więc jego głównym narzędziem jest przeglądarka Google Chrome. Wbudowane aplikacje, takie jak Dokumenty Google, Arkusze Google, Zdjęcia Google czy przeglądarka Google Chrome pozwolą Ci pracować od razu po pierwszym uruchomieniu urządzenia. Dzięki temu dostęp do plików jest szybki i bezpieczny, a takie rozwiązanie pozwoli Ci komfortowo wykonywać codzienne zadania. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by na Chromebooku używać także z pakietu Microsoft 365®. Niezależnie od tego, czy jest to Word®, Excel® czy PowerPoint®, uruchomisz je z poziomu przeglądarki.*

* – Dodatkowe funkcje pakietu Microsoft 365® dostępne są po wykupieniu subskrypcji.

Chromebook to również świetne urządzenie do rozrywki. W Sklepie Play znajdziesz Netfliksa, Disney+, a także inne aplikacje multimedialne oraz gry.

Praktyczne zastosowanie Chromebooków szczegółowo opisywaliśmy w artykułach:

chromebook gaming

Jaka jest różnica między laptopem a Chromebookiem?

Chromebook od laptopa różni się przede wszystkim systemem operacyjnym. Pracuje na ChromeOS, czyli systemie zaprojektowanym przez Google. Wykorzystanie ChromeOS sprawia, że:

  • Chromebook uruchamia się bardzo szybko – do 10 sekund; otrzymuje regularne aktualizacje, które instalują się automatycznie, a dzięki temu urządzenie działa szybko przez cały czas.
  • Chromebook to sprzęt wolny od wirusów – o bezpieczeństwo dba specjalnie stworzony do tego chip Titan C, który monitoruje wszystkie procesy wraz z wbudowanym oprogramowaniem.
  • Chromebooka, w zależności od modelu, który wybierzesz, zmienisz także w tablet. Dostępne są wersje z dotykowym ekranem, czyli laptopy 2 w 1.

Dowiedz się więcej: Laptop a Chromebook. Czym się różnią? Co je łączy? Który lepszy?

Czy Chromebook działa bez połączenia z internetem?

Z Chromebooka skorzystasz także wtedy, kiedy nie masz połączenia z internetem. W tym czasie utworzysz notatki czy dokumenty. Możesz również słuchać muzyki czy oglądać filmy, jeśli wcześniej pobierzesz multimedia. W trybie offline włączysz także gry, które wcześniej zainstalujesz i nie wymagają połączenia z internetem.

Ranking najlepszych Chromebooków