Dużym atutem systemu jest również szybkość działania. Uruchomienie Chromebooka trwa kilka sekund. Szybkość uruchamiania różni się w zależności od urządzenia. ChromeOS jest skonstruowany tak, żeby wszystkie najważniejsze pliki, aplikacje i podpowiedzi online mieć na wyciągnięcie ręki.
Przede wszystkim jednak jest to system na wskroś bezpieczny. Ochronę antywirusową otrzymujesz już na start… i niczego więcej tak naprawdę Ci nie potrzeba. Do tego dochodzą również regularne (i bardzo dyskretne) aktualizacje, które stanowią gwarancję bezpieczeństwa, a których nawet nie zauważysz. Aktualizacje oprogramowania Chromebooka pojawiają się zwykle co 4–6 tygodni. Sporadycznie są wypuszczane rzadziej, aby zapewnić użytkownikom optymalne wrażenia po wprowadzeniu.
Pomimo tego, że Chromebooki należą raczej do tych cenowo przystępnych, są w pełni zdolne do wykonywania wszystkich zadań, do których są przeznaczone. A należą do nich: przeglądanie Internetu, przesyłanie strumieniowo wideo i obsługa dokumentów online.
Chromebooki są również przyjazne w użytkowaniu i wyposażone w efektywne akumulatory, zdolne zapewnić nawet kilkanaście godzin bezprzewodowej pracy. Żywotność baterii, może się różnić w zależności od urządzenia, użytkowania i innych warunków.
Pomimo konkurencyjnej ceny Chromebooki mają ładne obudowy, procesory klasy konsumenckiej, dyski o pojemności nawet 512 GB, a w sprzedaży są też dostępne konstrukcje konwertowalne 2w1.
Ciekawy artykuł i warto poprawić w nim literówki i kilka innych błędów.
A aplikacje Linuxowe przez Crostini? Kilka kliknięć w ustawieniach i jest.
A opłaca sie?