Do czego służy Chromebook? Komu i do czego się przyda?

Jakie zastosowanie na co dzień ma Chromebook? Okazuje się, że wykorzystać da się go na wiele sposobów. Urządzenia, które działają na systemie ChromeOS, potrafią wiele i świetnie sprawdzą się zarówno do wykonywania obowiązków, jak i do rozrywki. Jeśli zastanawiasz się, do czego przyda się Chrombook i dla kogo właściwie jest ten laptop, sprawdź artykuł, w którym prezentujemy jego najlepsze zastosowania.

Chromebook do pracy i nauki – dla ucznia oraz nauczyciela

Chromebook swoje główne zastosowanie ma w pracy oraz nauce. A to dlatego, że obsługuje pełen pakiet narzędzi, które do tych celów są potrzebne.

Bez problemów napiszesz tekst w Wordzie albo Dokumentach Google, stworzysz arkusz kalkulacyjny w Excelu lub Arkuszach Google, a nawet stworzysz prezentację w Power Poincie czy w Prezentacjach Google. Dodatkowe funkcje pakietu Office dostępne są z subskrypcją Microsoft 365.

Sprawdzisz również pocztę elektroniczną i odpowiesz na korespondencję, stworzysz notatki w Google Keep, uporządkujesz pliki z Dyskiem Google, poprowadzisz kalendarz, a do przeglądania internetu posłuży przeglądarka Google Chrome. Jest ona zresztą głównym narzędziem w ChromeOS i śmiało można powiedzieć, że to właśnie na niej opiera się cały system.

Sprawdź, jak wykorzystać bon dla nauczycieli na laptopa, który obowiązuje również przy zakupie Chromebooka.

Dowiedz się więcej: Chromebook – co to jest? Dlaczego warto postawić na laptopa z systemem ChromeOS?

Zobacz Chromebooki w x-komie

W pracy czy nauce niezbędne są też komunikatory, które ułatwiają kontakt z innymi. W Sklepie Google Play znajdziesz między innymi Skype’a, Google Meet, Microsoft Teams, Messengera, Zooma czy Whatsappa. Ale nie tylko na tych najpopularniejszych apkach do kontaktu z innymi kończy się lista komunikatorów w Google Play. Znajdziesz tam także wiele innych narzędzi do komunikacji. Dzięki temu bez problemu weźmiesz udział wideokonferencji, lekcji online czy wymienisz wiadomości z innymi.

Multimedia na wyciągnięcie ręki – oglądaj ulubione treści

Chromebook to również multimedia. I to ogrom multimediów, ponieważ bogactwo aplikacji sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Często korzystasz z laptopa, by oglądać ulubione filmy, seriale czy dokumenty? Wśród aplikacji dostępnych w Sklepie Google Play znajdziesz między innymi Youtube’a, Disney+, Netflix czy HBO Max. Nie ominą Cię więc żadne premiery. A jeśli lubisz słuchać muzyki sięgnij po najlepsze do tego apki, jak Spotify, TIDAL czy Apple Music.

Kreatywność z Chromebookiem – edytuj zdjęcia i filmy

Zajmujesz się fotografią albo grafiką i potrzebujesz narzędzi, które pozwolą Ci tworzyć nowe prace czy obrabiać zdjęcia? Wśród najbardziej popularnych do tego aplikacji znajdziesz Snapseed, Lightroom, Canva czy Photoshop Express. Nic nie stoi na przeszkodzie, by edytować również wideo w CapCut czy PowerDirector.  

Trzeba natomiast zaznaczyć, że są to dość podstawowe aplikacje do edycji. W celu profesjonalnego montażu czy renderowania filmów, musisz sięgnąć po zaawansowane oprogramowanie.

Chromebook gamingowy, czyli idealny sprzęt do grania w chmurze

Dlaczego nie postawić na cloud gaming? Z powodzeniem zagrasz w tytuły dostępne w usługach GeForce Now czy Xbox Cloud Gaming. Niezwykle wymagający Cyberpunk 2077? Rozwałka online w Fortnite? A może chcesz przenieść się do świata Gwiezdnych Wojen? Dzięki możliwości grania w chmurze nie potrzebujesz konsoli czy komputera o potężnej mocy, by uruchomić ulubione tytuły (konieczna jest oczywiście aktywna subskrypcja na platformie z grami).

Możesz zagrać również w tytuły dostępne w Sklepie Google Play, a znajdziesz tam przede wszystkim najlepsze tytuły mobilne.

chromeos geforce now

A jeśli chcesz wyciągnąć jak najwięcej z gier, postaw na sprzęt do grania Acer Chromebook 516 GE. Jest on wyposażony we wszystko, co potrzebne do grania w chmurze, a dodatkowo wyróżnia się ekranem z częstotliwością odświeżania 120 Hz, dużą przepustowością dzięki 2,5-gigabitowemu portowi LAN i obsłudze Wi-Fi 6E. Dodatkowo dopasujesz podświetlenie klawiszy, a technologia anti-ghostlingu zapobiegnie niechcianym kliknięciom klawiszy.

acer chromebook ekran

Dla kogo jest Chromebook?

Chromebook jest więc idealnym urządzeniem dla tych, którzy potrzebują sprzętu do nauki, pracy i rozrywki (a obejmuje ona nawet gaming, dzięki możliwości grania w chmurze). Dzięki mnogości dostępnych aplikacji (część z nich da się oczywiście otworzyć również w wersji przeglądarkowej), na ChromeOS zrobisz niemal wszystko. Urządzenia z tym systemem sprawdzą się więc w rękach uczniów i wszystkich innych użytkowników, którzy potrzebują mobilnego, wielozadaniowego i szybkiego sprzętu.

Jeśli szukasz alternatywy dla laptopa z innym systemem operacyjnym, a jednocześnie chcesz kupić sprzęt, który ma świetny stosunek jakości do ceny, postaw na Chromebooka. Jednocześnie jest to świetne rozwiązanie dla osób, które korzystają z ekosystemu Google i synchronizacji, ponieważ dostęp do plików i aplikacji dostępny jest również z telefonów i tabletów z Androidem.

Sprawdź pełną ofertę Chromebooków w x-komie