Najlepsze gry na Xbox One. Ranking TOP 10

8. generacja konsol jest już u schyłku swojej świetności. Mimo że przekazanie pałeczki następcom nastąpiło już w czwartym kwartale 2020 roku, to wciąż granie na Xbox One ma sens. Przez siedem lat duopolu PlayStation 4 – Xbox One (skruszonego potem przez Switcha), w bibliotece obu konsol nagromadziły się tysiące tytułów. W poniższym wpisie przygotowaliśmy dla Was propozycje TOP 10 gier na Xbox One, które zdecydowanie warto sprawdzić (o ile jeszcze tego nie zrobiliście).

Dlaczego warto postawić dziś na Xbox One?

Trzeba powiedzieć sobie jasno – wojnę konsol poprzedniej generacji wygrało PlayStation 4. Sukces sprzedażowy Switcha, który pojawił się na rynku w 2017 roku, trzeba traktować nieco inaczej; Nintendo, jak to Nintendo, jak zawsze nie podjęło się nawet rywalizacji z Sony i Microsoftem, lecz ścigało się w wyścigu z samym sobą, obierając zupełnie inną strategię.

Nie oznacza to jednak, że Xboksa mieć nie warto. „Na swojej skórze” udowadniam, że jest inaczej. Wybrałem konsolę od Microsoftu i nie żałuję. Dlaczego?

Po pierwsze – wsteczna kompatybilność, dzięki której mogę ogrywać tytuły z poprzednich Xboksów. Ostatnio na przykład miałem okazję powrócić do świetnego Alana Wake’a od Rockstara, którego po raz ostatni odpaliłem jeszcze na Xbox 360.

Po drugie – świetne usługi abonamentowe na czele z Game Passem. Za ok. 40 zł miesięcznie mam dostęp do ponad 100 znakomitych tytułów.

Co więcej – i to po trzecie – jako subskrybent Game Passa w wersji Ultimate dostałem możliwość ogrywania ich w chmurze za pomocą smartfona z Androidem oraz xboksowego pada. Swoje wrażenia opisałem w artykule Microsoft xCloud – jak działa? Premierowy test gier w chmurze Xbox. Mało tego, z „Ultimate’em” mam dostęp do wielu znakomitych tytułów, w tym premier growych od studiów Microsoftu, na pecetach.

Kolejną rzeczą przemawiającą za zakupem Xboksa One jest zatrzęsienie promocji na gry. Będąc czujnym, można wyhaczyć wiele klasyków po naprawdę znakomitych cenach.

Przy okazji, sprawdźcie koniecznie tekst, w którym stwierdzam, że warto kupić konsolę ósmej generacji w 2021 roku. Tylko którą?

Gry na Xbox One. Co warto kupić?

Koniec 8. generacji to dobry czas dla posiadaczy konsol Xbox One. Ceny, zwłaszcza za tytuły starsze, są niezwykle atrakcyjne, sam wybór natomiast – przeogromny. Owszem, nie znajdziecie tu tylu potężnych tytułów ekskluzywnych, co na PlayStation 4, nie oznacza to jednak, że trzeba Xboksa One trzeba od razu spisywać na straty. Co to, to nie. Zdecydowanie jest w co pograć, nawet jeśli mówimy o pozycjach multiplatformowych.

Trzeba jednak zaznaczyć, że Xbox też ma swoje exclusive’y. Niektóre wręcz wybitne. Wystarczy wspomnieć chociażby o serii Forza, a szczególnie o kapitalnym Forza Horizon 4 – grze wyścigowej, która wyznacza trendy dla gatunku, a do tego oferuje ogrom zawartości i dodatków, przy których spędzicie setki godzin. Niezwykle udana też jest jej następczyni, czyli Forza Horizon 5, która stała się największą premierą w historii Xbox Game Studios.

Seria Halo Polski może nie zawojowała, niemniej to naprawdę świetne strzelanki. Nie sposób zapomnieć także o innej serii – Gears of War, która od ostatniej części skróciła swoją nazwę do Gears 5. O tym, czy warto sprawdzić Gears 5, dowiecie się, czytając recenzję gry na naszym portalu. Ostatnią nowością od Microsoftu jest świeżutki Microsoft Flight Simulator – gra co prawda na razie dostępna jest na komputerach osobistych, ale już niedługo powinna zawitać na Xbox One.

Co do tytułów multiplatformowych, tutaj wybór jest taki, że człowiekowi może zakręcić się w głowie. Nie zabrakło oczywiście najważniejszych tytułów w branży gier z minionej dekady, takich jak Grand Theft Auto V, Wiedźmin 3: Dziki Gon czy Red Dead Redemption 2.

Ale Xbox One to także multum tytułów niezależnych, tak zwanych „indyków”, tworzonych może nie z takim rozmachem i budżetem, co gry AAA, ale z olbrzymią dawką kreatywności.

Gry na Xbox One – najczęściej zadawane pytania

Na konsoli Xbox One warto mieć te gry, których nie ma na innych platformach. Najpopularniejsze serie ekskluzywnych gier na Xbox One to: Gears of War, Forza Horizon czy Halo.

Aby kupić gry na Xbox One w wersji cyfrowej, musisz mieć połączenie z internetem i konto Microsoft. Wszystkie gry znajdziesz w sklepie Xbox Live. Możesz także kupować gry fizyczne stacjonarnie lub w sklepach internetowych.

Żeby grać w gry z Xboxa na PC możesz skorzystać z przesyłania strumieniowego. Wybierz opcję „Przesyłaj strumieniowo” w obszarze Połączenia w aplikacji Pomocnik konsoli Xbox, a następnie wybierz interesującą Cię grę. Żeby przerwać strumieniowanie wciśnij klawisz Esc.