Premiera Xbox One S bez napędu optycznego już w maju? Co wiemy o Xbox One S All-Digital Edition?

Co to jest: wygląda jak Xbox One, działa jak Xbox One, odtwarza te same gry co Xbox One, ale nie ma napędu optycznego? Odpowiedź: Xbox One bez napędu optycznego. Choć raczej powinienem powiedzieć – Xbox One S All-Digital Edition. To, co do niedawna było wyłącznie plotką, zaczyna nabierać realnych kształtów. Spróbujmy zatem zebrać do kupy wszystkie informacje i przecieki, by odpowiedzieć sobie na pytanie: co na ten moment wiadomo o tej konsoli?

Xbox One S All-Digital Edition
Źródło: WinFuture.de

Xbox One S All-Digital Edition – jakie zmiany w stosunku do Xbox One S?

Cóż, jeśli wierzyć pojawiającym się informacjom i zdjęciom, zmiany sprowadzają się prawie wyłącznie do usunięcia napędu UHD Blu-ray. Nowa odsłona Xbox One S nie będzie ani mniejsza, ani większa w stosunku do poprzedniczki. Nie będzie też różnić się od niej od strony wizualnej. Tym samym prawdopodobnie dostaniemy wiernie odtworzony pierwowzór.

Czy to dobrze? Trudno powiedzieć. Mogłoby się wydawać, że usunięcie napędu optycznego powinno uczynić konsolę bardziej kompaktową albo wygospodarować dodatkowa przestrzeń np. na kolejny dysk. Zwłaszcza to drugie rozwiązanie miałoby sens, tym bardziej, gdy weźmie się pod uwagę czysto cyfrowy charakter konsoli.

Tymczasem wiele wskazuje na to, że dostaniemy dysk o pojemności 1 TB. Jeśli te informacje się potwierdzą, można mówić o dość sporym rozczarowaniu. Sam posiadam w domu Xbox One S z terabajtowym dyskiem. Napędu Blu-Ray użyłem do odpalenia zaledwie jednego tytułu – GTA 5, w pozostałe zagrałem dzięki cyfrowej dystrybucji. Z czysto praktycznego punktu widzenia – mam już swojego Xboksa One S All-Digital Edition.

Tyle, że z możliwością odpalenia gry lub filmu za pomocą napędu.

I teraz pojawia się istotne pytanie: czy All-Digital Edition jest czymś więcej niż wykastrowanym Xboksem One S? Cóż, jeśli nawet tak jest, z całą pewnością zrekompensuje nam to cena urządzenia…

Xbox One S All-Digital Edition
Tak będzie wyglądać pudełko z konsolą? Źródło: WinFuture.de

Ile ma kosztować Xbox One S All-Digital Edition?

Logika nakazuje upatrywać szanse na powodzenie projektu w atrakcyjnej cenie. Wszak – jak by nie patrzeć – otrzymujemy urządzenie okrojone w stosunku do poprzedniej wersji. Dlatego mam nadzieję, że przecieki na temat ceny Xboksa One S All-Digital Edition okażą się nieprawdziwe. Te bowiem sugerują, że w Europie konsola ma kosztować 230 euro.

To sporo. Podążając za wonią cebuli, można znaleźć taniej nowe egzemplarze standardowego Xboksa One S z dyskiem 1 TB. I nie trzeba się przy tym ograniczać wyłącznie do cyfrowej dystrybucji. Choć jeśli podejmujemy już temat ceny, należy wspomnieć o tym, że konsola ma być sprzedawana wraz z trzema zainstalowanymi już tytułami: Minecraft, Sea of Thieves i Forza Horizon 3.

To wciąż jednak nie zamyka tematu opłacalności zakupu nowej wersji Xboksa One 2 cenie 230 euro. Pozostaje mieć nadzieję, że Microsoft pozytywnie nas zaskoczy, a ostateczna cena okaże się choć trochę niższa.

Kiedy oficjalna zapowiedź? Kiedy premiera?

Wróbelki ćwierkają o tym, że oficjalnej prezentacji możemy spodziewać się 16 kwietnia. Z kolei datą, która przewija się w kontekście premiery Xboksa One S All-Digital Edition, jest 7 maja. Innymi słowy – już wkrótce wszystko stanie się jasne, a zwiększone natężenie przecieków w ostatnim czasie jedynie to potwierdza.