Jaką nianię elektroniczną kupić? Ranking niań elektronicznych. Zadbaj o spokojny sen dziecka

Hasło multitasking nie jest obce żadnemu rodzicowi. W końcu to najlepsi ogarniacze codzienności. Są opiekunami, nauczycielami, kucharzami i managerami domu – i to jednocześnie. Ale każdy superbohater powinien mieć swojego pomocnika. Sprawdź nasz ranking TOP niań elektronicznych i wybierz sprzęt, który pomoże Ci efektywne zorganizować czas, a jednocześnie mieć pod kontrolą opiekę nad maluszkiem.

Jak działa niania elektroniczna?

Niania elektroniczna to urządzenie, które ułatwia rodzicom zorganizowanie opieki nad dzieckiem zarówno w czasie dnia, jak i w nocy. Sprzęt ten pozwala na stałe monitorowanie tego, co dzieje się z maluchem, który przebywa w innym pomieszczeniu niż rodzic. Zazwyczaj zestaw składa się z dwóch elementów. Są nimi nadajnik, który zostawia się w dziecięcym pokoiku oraz odbiornik dla rodziców.

śpiące dziecko

Niania elektroniczna audio pozwala usłyszeć płacz dziecka nawet za zamkniętymi drzwiami. W zależności od wyboru konkretnego modelu można również zyskać dostęp do wielu innych rozbudowanych funkcji, jakie oferują nianie elektroniczne. Nadajnik z mikrofonem i kamerą pozwala nie tylko usłyszeć głos maluszka, ale także sprawdzić na ekranie odbiornika, co dzieje się w pokoju i nie tracić dziecka z pola widzenia.

Niektóre modele składają się z kamery video, która montowana jest w dziecięcym pokoiku, a dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi można bez problemu połączyć się z internetem na smartfonie za pomocą dedykowanej aplikacji i sprawdzać, czy nic nie zakłóca snu bobasa. Dodatkowo na telefon wysyłane są powiadomienia o ruchu i dźwięku dochodzącym z pomieszczenia, w którym znajduje się maluszek.

Niania elektroniczna – pomocnik dla rodziców

Niania elektroniczna to jeden z ważnych elementów wyprawki dla noworodka. Wiele rodziców decyduje się wyposażyć dziecięcy pokoik w ten sprzęt jeszcze przed narodzinami dziecka. Na zakup niani elektronicznej zawsze jest dobra pora. Nawet kiedy Twój maluszek wyrósł już z pierwszych ubranek, to i tak inwestycja, która się opłaci. Ten praktyczny dodatek pozwoli Ci trzymać rękę na pulsie nawet wówczas, gdy jesteś z dala od dziecka. W naszym rankingu TOP niań elektronicznych znajdziesz modele z wbudowanym modułem Wi-Fi, czujnikiem temperatury oraz wgranymi kołysankami.

Podczas gdy dziecko bawi się w swoim pokoiku lub słodko śpi w łóżeczku, rodzice mogą zająć się własnymi obowiązkami lub cieszyć się chwilą odpoczynku. A jednocześnie cały czas mieć pod kontrolą to, co dzieje się z dzieckiem mimo dzielącej ich odległości. To bardzo przydatny gadżet również dla rodziców, którzy pracują zdalnie lub mają pod opieką starsze brzdące.

niania elektroniczna

Ranking TOP niań elektronicznych – jaki sprzęt okaże się najlepszy?

Jaką nianię elektroniczną wybrać? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz i na jakich funkcjach zależy Ci najbardziej. Sprawdź wszystkie modele, które znalazły się w rankingu i zdecyduj jaki sprzęt będzie najlepszy dla Ciebie i Twojego maluszka. Zobacz, czym kierować się podczas zakupu.

Ekran LCD

Za pomocą kamerki i mikrofonu umieszczonych w nadajniku poprzez sygnał radiowy transmitowany jest obraz i dźwięk, który następnie trafia do odbiornika. Na kolorowym wyświetlaczu rodzic może sprawdzić, co dzieje się u maluszka. Warto pamiętać o prostej zasadzie – im większy wyświetlacz, tym więcej możemy zobaczyć.  

Nianie elektroniczne z oferty al.to posiadają wyświetlacze od 2,4 cala do 5,0 cala. Odbiornik wideo-niani wyposażony w kolorowy ekran LCD pozwala dostrzec, co dzieje się u dziecka, bez potrzeby wchodzenia do pokoju, w którym przebywa.

Dwustronna komunikacja głosowa

Czasami sam głos mamy lub taty pomoże maluszkowi w ponownym zaśnięciu. Aby szybko uspokoić dziecko jeszcze zanim dotrzesz do jego pokoju, możesz skorzystać z funkcji dwustronnej komunikacji głosowej. W ofercie al.to znajdziesz nianie elektroniczne, które umożliwią Ci komunikowanie się z maluszkiem na odległość. Wystarczy włączyć mikrofon, by dziecko mogło usłyszeć, że jesteś.

Czujnik temperatury

Aby bobas czuł się komfortowo i bezpiecznie, ważne jest stworzenie odpowiedniego klimatu. Przed położeniem maluszka do łóżeczka warto zadbać o delikatne oświetlenie, kojące melodie i odpowiednią temperaturę. W tym zadaniu również może pomóc niania elektroniczna wyposażona w czujnik temperatury. Dzięki temu będziesz wiedzieć czy w pokoiku, w którym śpi maluszek jest dostatecznie ciepło.

Wbudowane kołysanki

Nianie elektroniczne z wbudowanymi kołysankami to kolejne udogodnienie dla rodziców. Kiedy maluszek zaczyna grymasić, możesz zdalnie włączyć uspokajające melodie, które pomogą mu się zrelaksować. W sklepie al.to znajdziesz modele, które posiadają od 5 do 8 wgranych kołysanek.

Jak działa tryb nocny w niani elektronicznej

Niania elektroniczna z kamerą pozwala na monitorowanie maluszka i sprawowanie opieki na odległość. Funkcja trybu nocnego umożliwia uzyskanie wyraźnego czarno-białego obrazu i sprawdzenie czy maluszek nie wybudził się ze snu. To wszystko bez włączania światła, dzięki automatycznemu trybowi noktowizyjnemu.

elektroniczna niania dla dzieci

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu niani elektronicznej?

Zastanawiasz się jaka niania elektroniczna jest najlepsza dla Ciebie i Twojego maluszka? Oto kilka istotnych parametrów, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu.

Zasięg działania

Podczas gdy bobas smacznie śpi w swoim pokoiku, rodzice mają czas na to, by zająć się innymi obowiązkami lub zwyczajnie cieszyć się chwilą spokoju. Aby jednak mieć pewność, że wszystko jest pod kontrolą, najlepszym wyborem są nianie elektroniczne z funkcją ostrzeżenia o utracie zasięgu.

A jeśli chodzi o zasięg działania niani elektronicznej, tutaj ważną kwestią jest wielkość mieszkania. W dużych piętrowych domach z ogrodem to jeden z najważniejszych parametrów, na które warto zwrócić uwagę. W rankingu TOP niań elektronicznych znajdziesz modele, których zasięg działania wynosi nawet do 300 metrów na otwartej przestrzeni.

Im większy zasięg, tym korzystanie z urządzenia staje się łatwiejsze. Możesz też wybrać nianię elektroniczną z wbudowanym modułem Wi-Fi bez ograniczeń zasięgu. Wówczas potrzebna jest stała łączność z internetem. Przydatną funkcją jest również szyfrowanie danych, dzięki temu nie musisz obawiać się, że ktoś inny również ma dostęp do dźwięku i obrazu z nadajnika. To zwiększa bezpieczeństwo i zapewnia poufność przesyłanych połączeń.

Praktyczne funkcje

Jeśli nadal zastanawiasz się jaką nianię elektroniczną wybrać, by spełniła swoje zadanie w stu procentach, przyjrzyj się innym, dodatkowym funkcjom. Wiedząc, jak praktycznie wykorzystać wszystkie możliwości urządzenia, szybciej rozwiejesz swoje wątpliwości co do zakupu. Modele z oferty al.to oferują wiele dodatkowych udogodnień:

  • Funkcja zoom
  • Alarm
  • Powiadomienia
  • Przypomnienie o karmieniu
  • Wskaźnik niskiego naładowania
  • Czujnik światła
  • Regulacja głośności
  • Wskaźnik utraty zasięgu
  • Mikrofon o wysokiej czułości

Ranking TOP niań elektronicznych

FAQ

Jeśli zależy Ci na lepszym zasięgu działania możesz wybrać nianię elektroniczną z wbudowanym modułem Wi-Fi. Wówczas wystarczy połączyć urządzenie z domową siecią (warto sprawdzić, czy działa szybko i bez zakłóceń). Można także zwiększyć zasięg poprzez sparowanie niani elektronicznej ze smartfonem, który połączony jest z internetem mobilnym.   

Nianie elektroniczne użytkowane zgodnie z zaleceniami producentów nie są szkodliwe dla zdrowia dziecka. Trzeba więc pamiętać o tym, by podczas montażu ustawić nadajnik/kamerę w bezpiecznej odległości od dziecięcego łóżeczka.

Elektroniczna niania zazwyczaj jest wyposażona w nadajnik i odbiornik. Nadajnik wyposażony w mikrofon i kamerę umożliwia sprawdzenie, co dzieje się z dzieckiem. Wiele modeli jest wyposażonych w funkcję dwustronnej komunikacji.

W kamerze wifi funkcję odbiornika może pełnić smartfon, na którym wystarczy zainstalować dedykowaną aplikację, by móc obserwować, co dzieje się z dzieckiem, kiedy przebywa w swoim pokoju. Kamera wifi daje możliwość monitorowania maluszka także na odległość. Potrzebna jest do tego łączność zarówno z siecią domową, jak i internetem mobilnym.