Cradlewise pokazało inteligentne łóżeczko, które skutecznie zadba o sen dziecka i … rodzica

Świeżo upieczeni rodzice zazwyczaj muszą zmierzyć się z ogromem zadań, wymagających od nich bezwarunkowego zaangażowania. Tym bardziej doceniają zatem każdą wolną chwilę, którą mogą przeznaczyć na odpoczynek. Firma Cradlewise postanowiła wyjść im naprzeciw i opatentowała inteligentną kołyskę, która wykorzystuje sztuczną inteligencję oraz najnowsze technologię tak, aby możliwie najlepiej pomóc dziecku podczas snu, a rodzicom dać czas na upragniony odpoczynek.

Wygląd i konstrukcja kołyski Cradlewise

Łóżeczko zaprojektowane przez amerykańską firmę Cradlewise to zupełnie nowa propozycja dla rodziców i ich pociech. Ma ona pomóc zarówno milusińskim, jak i ich rodzicom w pełnowartościowym i spokojnym odpoczynku.

Mowa o przepięknie zaprojektowanym produkcie, który łączy w sobie klasyczny wygląd i nowoczesny design, przez co idealnie wpisze się w każde, nawet najbardziej wymagające przestrzenie. 

Gondola w białym kolorze umieszczona jest w stylowej, drewnianej konstrukcji. U góry jest wykończona pałąkiem z kamerą, która przez samego producenta określana jest mianem „wbudowanej niani”. Zarówno część łóżeczkowa, jak i pałąk są ruchome, wiec swobodnie można je dopasować do wieku dziecka, a to z kolei daje pewność, że kołyska posłuży długi czas.

Oprócz kamery, łóżeczko zostało wyposażone w moduły łączności, które pozwalają się z nim bezprzewodowo połączyć i sterować funkcjami za pomocą dedykowanej mu aplikacji mobilnej. Są tu również specjalne głośniki i mikrofony. A wszystko po to, by sztuczna inteligencja mogła wyłapać, zweryfikować i przekazać informacje o nawykach malucha, a później ostatecznie dopasować ustawienia pod jego indywidualny styl odpoczynku.

inteligentne łóżeczko Cradlewise
źródło: engadget.com

Co potrafi inteligentne łóżeczko Cradlewise?

Kołyska wyposażona w inteligencję AI przynosi funkcje, które doceni każdy rodzic. Mówiąc wprost łóżeczko Cradlewise jest w stanie nauczyć się snu, zmysłów i odruchów malucha – szczególnie, kiedy ten zaczyna się wybudzać.

Firma z Los Angeles wskazuje, że podczas tworzenia produktu, brała pod uwagę fakt, że dzieci zwykle budzą się w 3 fazach: ciszy, aktywności i płaczu. Niniejsza kołyska jest w stanie wyłapać charakterystyczny dla konkretnego malucha sposób przebudzenia i dopasować swoje działanie tak, aby jak najprędzej ułatwić mu ponowne zaśnięcie. Genialne, prawda?

Kiedy maluch zaczyna się wybudzać, łóżeczko Cradlewise wprowadza szereg adekwatnych działań. Może np. zacząć się delikatnie bujać lub płynnie podskakiwać – niczym rodzic, który buja maleństwo na swoich rękach. Zapewnia przy tym płynny start i stop, dzięki czemu ruchy nie są nagłe i sprzyjają ponownemu zaśnięciu dziecka. Co ważne, łóżeczko samo weryfikuje, że maluszek ponownie zasypia i wówczas przestanie się bujać. Trzeba też zaznaczyć, ze mechanizm ten działa niezwykle cicho.

Na tym jednak nie koniec. Kiedy inteligentne łóżeczko zweryfikuje, że dziecko nie śpi, może zacząć automatyczne odtwarzanie wybranej przez rodzica muzyki, tak aby je ponownie uśpić.

Oprócz powyższego, kołyska z AI Cradlewise równolegle śledzi najważniejsze dane i parametry dotyczące snu dziecka. Pozwala również kontrolować, co się z nim na bieżąco dzieje – zarówno poprzez dźwięk, jak i obraz. Wszystkie te informacje podaje natomiast w jasnej i przejrzystej formie za pomocą aplikacji na smartfon lub tablet.

Aplikacja, która daje kontrolę

Program stworzony do obsługi inteligentnej kołyski to nic innego jak skondensowane centrum zarządzania produktem dla rodzica. To właśnie tutaj producent umożliwia m.in. ustawienie muzyki, przy której maluszkowi zasypia się najlepiej. Co więcej, dzięki wbudowanej na pałąku kamerze i głośnikom, aplikacja pozwala oglądać i słuchać dziecka na żywo, a przy tym np. relaksować się po męczącym dniu lub robić obiad w zupełnie innym pomieszczeniu. Działa to również poza domem.  

Warto też wspomnieć, że produkt Cradlewise otrzymał kamerę noktowizyjną. Przez co pokaże dziecko bez włączania świateł, spełniając również rolę nocnej niani, bez zbędnego niepokojenia malucha. Z kolei na podstawie wyspecjalizowanych czujników, umieszczonych w swojej konstrukcji, łóżeczko zbierze oraz za pomocą AI przeanalizuje parametry snu maluszka, a następnie poprzez wskazówki w aplikacji podpowie, co rodzic może zrobić, aby poprawić odpoczynek swojej pociechy.

Póki co niestety nie wiadomo, czy i kiedy produkt będzie dostępny w Polsce. Gdyby jednak tak się stało, korzystalibyście?

Pozostając w tematyce, zachęcam do poznania produktów polecanych w kategorii Pokój dziecięcy, w sklepie al.to, gdzie znajdziecie inne łóżeczka, leżaczki i bujaczki dla najmłodszych.

Źródło: engadget.com, cradlewise.com