Marka LG zaprezentowała urządzenie Breeze, które ma być sposobem na ukojenie i spokojny sen

Elektroniczne monitory snu nie są niczym odkrywczym – znamy je już przecież z inteligentnych zegarków. To właśnie smartwatche na przestrzeni lat sprawiły, że analiza poszczególnych faz odpoczynku szybko stała się nieodłącznym elementem stylu życia wielu osób. Szczególnie tych, którzy przywiązują wagę do zdrowia i kwestii mindfulness. Wszystko wskazuje jednak, że na tym nie koniec. Powód? Marka LG zdecydowała się wyjść o krok dalej i dostarcza urządzenie Breeze, które jeszcze bardziej umożliwia faktyczny wpływ na jakość snu. Sprawdźmy szczegóły.

Czym jest Breeze?

Masz problem ze snem? A może, mimo że śpisz, zmęczenie i tak Cię nie opuszcza? Jest szansa, że urządzenie LG Breeze pomoże Ci to zmienić. 

Breeze to nic innego, jak specjalne słuchawki do spania, które zostały zaprezentowane w strefie LG Labs Zone na ostatnich targach CES 2023. Ich nadrzędnym celem jest realny wpływ na jakość snu, poprzez pomoc w zrozumieniu potrzeb konkretnego organizmu oraz zachodzących w nim procesów. 

Propozycja LG to wynik współpracy elektronicznego giganta z firmą CIC – SleepWave. Breeze został przedstawiony jako bardzo wygodny (również w nocy) gadżet – słuchawki mają bardzo ergonomiczny kształt, a jedna waży zaledwie 6g. Sprawia to, że niemal zaraz po ich założeniu można zapomnieć, że ma się coś w uchu. 

Z kolei dołączone do zestawu etui może pochwalić się innowacyjną nanotechnologią UV, która zapewnia czystość – dzięki połączeniu ze specjalną diodą LED (wytwarzającą promienie ultrafioletowe) skutecznie eliminuje zarazki i pomaga w konserwacji sprzętu. 

breeze LG jakość snu
fot. Breeze / LG Electronics

Słuchawki do spania, które skutecznie pomogą w regeneracji

Wyjątkowość słuchawek LG Breeze tkwi przede wszystkim w sposobie ich działania. W przeciwieństwie do smartwatchy, aby umożliwić odpoczynek, a następnie go ocenić, Breeze nie bazują na pulsie, czy natlenieniu krwi, tylko na pomiarze fal mózgowych. To właśnie dzięki temu te wyjątkowe słuchawki LG potrafią je stymulować poprzez dostrojenie odpowiednich dźwięków, a co za tym idzie skutecznie koją oraz pomagają o wiele szybciej zasnąć.   

Co ciekawe, Breeze mają zaimplementowanych około 80 predefiniowanych dźwięków, w tym np. ASMR, kołysanki i relaksujące odgłosy natury. Po synchronizacji ze smartfonem mogą także odtwarzać muzykę z YouTube. 

Według zapewnień koreańskiego producenta, poprzez emisję dźwięku na odpowiednich falach, Breeze mają także skutecznie aktywować fale mózgowe, które stoją za wywoływaniem głębokiego snu, czyli najbardziej wartościowego odpoczynku. Dźwięk dostrojony do fal mózgowych mieści się w przedziale 0,5 do 3 Hz. 

LG Electronics w służbie zdrowiu

Oprócz tego, że zestaw słuchawkowy Breeze ukoi i pomoże zasnąć, to jest również genialnym źródłem wiedzy na temat każdego etapu odpoczynku. Jako jego największe atuty należy wymienić m.in. weryfikację czasu snu i czuwania, kontrolę pozycji w trakcie snu i rejestrację każdorazowego przewracania się. To one, wraz z zarejestrowaną pracą mózgu, stanowią podstawę do tworzenia wzorców snu oraz bazy informacji o stylu życia, które znajdziemy w dedykowanej aplikacji Breeze. Mowa np. o zindywidualizowanych rozwiązaniach, które pomagają dbać o higienę codziennego odpoczynku, w tym np. harmonogramach snu.

fot. Breeze / LG Electronics

Sen i jego znaczenie w codziennym życiu 

Sen to bezapelacyjnie jedna z najważniejszych i fundamentalnych potrzeb każdego człowieka. To właśnie on warunkuje odpowiednią regenerację dobową organizmu, mając przy tym bezpośredni wpływ na nasz zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Nic więc dziwnego, że trzeba o niego dbać. Tym bardziej, że coraz częściej wielu z nas boryka się z bezsennością, która potrafi znacznie upośledzać codzienne funkcjonowanie. Jeśli i Ty masz taki problem, możesz sięgnąć po narzędzia i metody, które pomogą szybciej zasypiać i umożliwią realny wpływ na jakość odpoczynku. Chcesz wiedzieć więcej?

Przeczytaj też:

💤 Światowy Dzień Snu. Poznaj polecane aplikacje do spania

💤 Nowe narzędzia do kontroli snu w pakiecie Fitbit Premium

💤Jak zadbać o spokojny sen maluszka? Z pomocą przychodzą inteligentne urządzenia Owlet

Źródło: fonearena.com, techlog360.com