Inteligentna waga łazienkowa – jak wybierać? Ranking najlepszych modeli na 2023 rok

Chcesz nie tylko szybko, ale i mądrze gubić zbędne kilogramy? Dzisiaj jest to prostsze, niż możesz przypuszczać – szczególnie, jeśli pod ręką masz inteligentną wagę łazienkową. Taki sprzęt nie tylko pokaże, ile kilogramów udało Ci się zrzucić, ale także sprawdzi takie parametry, jak m.in. poziom tkanki tłuszczowej, mięśniowej, czy indywidualne BMI. Ciekawe? Sprawdź ranking inteligentnych wag łazienkowych i zadbaj o odpowiedniego pomocnika w drodze do wymarzonej sylwetki.

Inteligentna waga do łazienki – dlaczego warto ją mieć?

Waga łazienkowa nie jest czymś spektakularnym, bo znajduje się niemal w każdym domu. Niektórzy korzystają z niej częściej, a inni rzadziej. Przyznajmy jasno, że ta druga grupa traktuje ją po prostu jako omijany szerokim łukiem element aranżacji, który nie raz i nie dwa rozdrażnia do łez –  szczególnie, gdy pokazuje nadprogramowe kilogramy. 

Na szczęście okazuje się, że można to zmienić i sprawić, aby regularne ważenie się było przyjemnością, która motywuje do walki o szczupłą i zdrową sylwetkę, a nie tylko informuje o jej efektach. Jak? To właśnie tu swoje zastosowanie znajdują inteligentne wagi łazienkowe. 

Taki sprzęt, oprócz tego, że zważy masę ciała, pokaże również jego podstawowe parametry. Zrobi to w kontekście czasu i indywidualnej personalizacji ustawień – tak, aby użytkownik nie tylko widział postęp swojej walki o lepszą sylwetkę, ale także wiedział, czy jest on zgodny z indywidualnymi wymaganiami jego organizmu. W efekcie będzie mógł ułożyć swój własny plan ćwiczeń i dobrać najlepszą dla swoich potrzeb dietę. 

Sprawdź też:

🍒Aplikacje do liczenia kalorii. Poznaj kalkulatory kalorii na smartfon i bądź fit na wiosnę

Co analizuje inteligentna waga łazienkowa?

Dzięki inteligentnym systemom, tego typu waga łazienkowa to urządzenie, które oprócz kilogramów, potrafi także wskazać m.in. zapotrzebowanie kaloryczne, obecny poziom tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej i indywidualne  BMI – wskaźnik masy ciała w kontekście tkanki tłuszczowej, mający kluczowe znaczenie w diagnostyce nadwagi i otyłości, oraz leczeniu wynikających z nich schorzeń. Poszczególne modele potrafią też określić np. stopień przemiany materii, czy realną zawartość wody lub białka w organizmie. 

Ale na tym nie koniec. Inteligentna waga łazienkowa z powodzeniem pozwoli też na analizę zebranych danych w perspektywie czasu, bo większość modeli umożliwia zapisanie historii pomiarów w pamięci urządzenia. Taki sprzęt jest też w stanie zapamiętać indywidualne ustawienia użytkownika i pełni funkcję motywującą, informując o kolejnych sukcesach w dążeniu do perfekcyjnej sylwetki. Poszczególne warianty oferują zapamiętywanie ustawień i historii nawet dla kilkunastu osób. 

Obsługa inteligentnej wagi łazienkowej 

Jak już ustaliliśmy, waga do łazienki typu smart to urządzenie wszechstronne, które nie ogranicza się jedynie do weryfikowania masy ciała, a dzięki swojej inteligentnej formie w prosty sposób zawraca najważniejsze dla użytkownika informacje. Jest ich jednak tak dużo, że trudno, aby były wyświetlone na niewielkim ekranie sprzętu. 

Właśnie dlatego większość z modeli funkcjonujących na rynku otrzymało dedykowane aplikacje i możliwość połączenia się ze smartfonem za pomocą wbudowanego modułu Bluetooth lub Wi-Fi. I trzeba przyznać, że jest to niezwykle wygodne, bo w prosty, wygodny i kompleksowy sposób pozwala śledzić postępy w walce o kondycję organizmu, analogicznie np. do inteligentnych zegarków.

Co jeszcze jest ważne przy zakupie wagi do łazienki?

Wybierając urządzenie dla siebie, oprócz wszystkich powyższych aspektów, trzeba wziąć pod uwagę także detale, które sprawią, że codzienne korzystanie ze sprzętu będzie możliwie najbardziej komfortowe.

Na pewno warto zwrócić uwagę na jednostki, w jakich będą podawane poszczególne parametry. Będą to np. kilogramy lub funty. 

Niemal wszystkie modele inteligentnych wag łazienkowych dostępne na rynku mogą pochwalić się także nowoczesnym designem, który wpasuje się w każdą przestrzeń – ważne, aby dopasować go pod swój gust. Możemy wybierać je spośród najpopularniejszych światowych marek, w tym m.in. Xiaomi, Huawei, Garmin, Fitbit czy Withings. 

Z kolei pod kątem wykonania sprzętu, możemy skorzystać z modeli zrobionych w całości z wysokiej jakości szkła hartowanego, albo np. z tworzywa sztucznego, w których wyłącznie górna platforma jest nim pokryta. Są też dostępne inteligentne wagi łazienkowe z tradycyjnym wyświetlaczem na froncie, ale i takie, w których jest on ukryty. 

Dla swojej wygody warto też wybrać wariant wagi z nóżkami antypoślizgowymi,  albo np. z automatycznym włączaniem i wyłączaniem. 

Inteligentne wagi – często zadawane pytania 

Smart cale to seria inteligentnych wag łazienkowych marki Huawei. Jej charakterystycznymi cechami są możliwość pomiaru aż 9 wskaźników kondycji ciała, w tym m.in. tkanki tłuszczowej, zawartości wody w organizmie, a także takich parametrów, jak np. BMI czy BMR.

Inteligentna waga wskaże nie tylko kilogramy, ale i podstawowe informacje o składzie naszego organizmu. Dodatkowo, na ich postawie, obliczy przemianę materii i wskaże indywidualne zapotrzebowanie na wodę czy kalorie. Niezastąpiona funkcjonalność inteligentnej wagi pozwala więc na lepsze układanie diety oraz prawidłowy dobór ćwiczeń – zarówno dla osób aktywnych fizycznie, jak i tych, którzy po prostu chcą się pozbyć nadprogramowych kilogramów.

Rynek inteligentnych wag rośnie w siłę, dlatego wśród oferty markowych sprzętów, znajdziesz nie tylko topowe produkty, ale też budżetowe rozwiązania. Co ciekawe, są one proste w obsłudze, niezwykle designerskie, a przy tym posiadają bardzo szeroką gamę funkcji, w tym m.in. precyzyjne odczyty na temat parametrów ciała. Ich ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. 

Najlepsza inteligentna waga łazienkowa 2023