Mindhunter – sezon 3. Czy doczekamy się kontynuacji serialu?

Mindhunter to jeden z najbardziej uznawanych seriali kryminalnych. Do tej pory ukazały się dwa sezony, które z bardzo ciekawej perspektywy przybliżały jedne z najbardziej makabrycznych zbrodni w historii. Nie bez powodu fani serialu nie mogą doczekać się kontynuacji. Niedawno mówiło się, że na trzeci sezon nie ma najmniejszych szans, ale ostatnio pojawiły się optymistyczne dla widzów informacje. Czy doczekamy się kontynuacji serialu?

Mindhunter – sezon 3. Czy powstanie?

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że nie ma najmniejszych szans na kontynuację Mindhuntera. Twórcy całkowicie zawiesili produkcję, dając jednocześnie do zrozumienia, że Netflix nie jest zainteresowany trzecim sezonem.

Niespodziewanie jednak pojawiło się światełko w tunelu i okazuje się, że powrócono do rozmów. Ma to być dopiero bardzo wczesny etap dyskusji o kontynuacji jednego z najlepszych seriali w swoim gatunku. Natomiast David Fincher, twórca Mindhuntera, nieco bardziej optymistycznie podchodzi do sprawy trzeciego sezonu i oddala się od stwierdzenia, że kolejna seria nie powstanie.

Mindhunter – sezon 3. Kiedy premiera?

Oczywiście pojawia się pytanie – kiedy premiera trzeciego sezonu Mindhuntera? Dziś jeszcze trudno dać wiarygodną odpowiedzieć, ponieważ kontynuacja serialu nie jest jeszcze nawet w fazie produkcji. Przyjmijmy jednak, że rozmowy pomiędzy Fincherem, a Netfliksem zakończą się pozytywnie i aktorzy wrócą na plan zdjęciowy. Optymistycznie podchodząc do tematu premiery, trzeciego sezonu Mindhuntera moglibyśmy się spodziewać się w drugiej połowie 2022 roku. Bardziej prawdopodobny jest jednak późniejszy termin.

Na razie jednak nawet Netflix nie podał oficjalnego komentarza w tej sprawie. Warto więc jeszcze podejść do tych informacji z dystansem, ale jednocześnie z nadzieją na kolejną (oby) świetną historię. Kiedy tylko data premiery nowego sezonu Mindhuntera zostanie potwierdzona, poinformujemy Was o tym.

scena z filmu mindhunter

O czym opowiada Mindhunter?

Akcja serialu rozgrywa się pod koniec lat 70. XX wieku. Dwóch agentów FBI przesłuchuje seryjnych morderców, by wiedzę zdobytą na rozmowach z nimi wykorzystać do zakończenia nierozwiązanych spraw. Korzystając z techniki analizy behawioralnej poznają przyczyny popełniania makabrycznych zbrodni, a także opracowują metody ścigania seryjnych zabójców.

Mindhunter oparty jest na faktach. Serialowi detektywi są natomiast postaciami fikcyjnymi, inspirowanymi rzeczywistymi stróżami prawa.

Mindhunter – sezon 3. Fabuła

Bardzo prawdopodobne, że trzeci sezon skupi się wokół motywu Dennisa Radera. Morderca krył się pod pseudonimem BTK – od słów w języku angielskim: krępować, torturować, zabijać. Historia jego makabrycznych zabójstw pojawiała się już w serialu, a trzeci sezon ma przedstawić ją bliżej.

Mindhunter – obsada

Główne role w serialu grają Jonathan Groff jako Holden Ford oraz Holt McCallany jako Bill Tench. Obsadę uzupełniają Anna Torv (Wendy Carr), Hannah Gross (Debbie Mitford), Cotter Smith (szef jednostki Shepard). Nie ma jeszcze pewności czy obsada nie zmieni się w trzecim sezonie.

Mindhunter zdobył duże uznanie za grę aktorską. Do gustu widzom przypadły szczególnie główne role.

Mindhunter – gdzie obejrzeć?

Dwa sezony Mindhuntera można zobaczyć na Netfliksie. Serial dostępny jest w polskiej wersji językowej – z napisami lub z lektorem.

Źródło: Netflix / digitalspy.com

Jeśli lubisz oglądać seriale, sprawdź również:

Polecane telewizory nie tylko do oglądania seriali: