Z czym zwiedzać? Najlepsze darmowe aplikacje turystyczne

Wracam do Was z kolejnymi wskazówkami, które sprawdzą się podczas wakacji i nie tylko. Otóż aplikacje, którym postanowiłam przyjrzeć mają pokazać, w jaki sposób szybko i ze znakomitym efektem odkrywać nieznane dotąd miejsca. Wykorzystujcie je przez cały rok, a jako że sezon urlopowy trwa w pełni – wybierajcie, testujcie i ułatwiajcie sobie zwiedzanie. Gotowi? To ruszamy.

Podręczna pomoc w zwiedzaniu i planowaniu wycieczek? 

Aplikacja turystyczna ma wiele plusów. Szczególnie docenią ją ci, którzy podczas urlopu, zamiast leżeć przy basenie, wolą aktywnie spędzać czas i odkrywać nowe miejsca.   

aplikacja turystyczna android ios

Musicie wiedzieć, że aplikacja turystyczna to nie tylko nawigacja GPS, która doprowadzi Was z punktu A do punktu B. Jest to przede wszystkim lista miejsc, obok których podczas zwiedzania po prostu nie można przejść obojętnie. Taki pomocnik wskaże najlepsze hotele, lokale gastronomiczne cieszące się popularnością, muzea, zabytki, miejsca historyczne i punkty rozrywki. Chyba zgodzicie się ze mną, że podróżowanie z porządnym zapleczem informacji jest łatwe, lekkie i przyjemne?

TripAdvisor – zaplanuj i działaj

Jedna z moich ulubionych aplikacji. Głównie przez to, że zawiera w sobie niemal wszystkie niezbędne informacje odnośnie niemal każdej lokalizacji i co najważniejsze – na każdy etap wycieczki. Idealnie nadaje się do planowania podróży poprzez jej wszystkie etapy – od organizacji wyjazdu, poprzez zwiedzanie, na powrocie kończąc.

Dzięki TripAdvisor możecie wybierać i porównywać najlepsze ceny biletów, aby sprawnie i korzystnie dotrzeć na miejsce. Sprawdzicie również hotele i punkty gastronomiczne cieszące się najlepszymi opiniami w danej lokalizacji. Co więcej, aplikacja wskaże popularne miejsca, zabytki i atrakcje, czekające podczas zwiedzania wybranego przez Was miejsca oraz pozwoli, za jednym kliknięciem, kupić do nich bilety wstępu.

TripAdvisor to centrum informacji o tym, czego możecie spodziewać się po danym miejscu oraz jak możecie to wykorzystać, aby Wasza wycieczka była niezapomniana.  Trzeba zaznaczyć, że jego popularność stale rośnie, a sama platforma tworzy ogromną społeczność zadowolonych Klientów na całym świecie. Ci z kolei, chętnie dzielą się swoimi opiniami, wiec zawsze będziesz na bieżąco.

TripAdvisor działa na Android i iOS. Sprawdza się podczas wycieczek krajowych, jak i zagranicznych.

Polska Niezwykła

Jeśli podróżujecie po Polsce, musisz ją mieć. Aplikacja Polska Niezwykła to zbiór informacji o najważniejszych miejscach na mapie naszego kraju. Uwzględniono tu obiekty, parki, rejony i  wiele innych miejsc, które trzeba zobaczyć, podróżując po Polsce. Każde z nich jest konkretnie i ciekawie opisane. Co więcej, oprócz imponującej  bazy turystycznych atrakcji, znajdziecie w niej także niezwykle szeroki wachlarz punktów POI, które spotkacie na swojej drodze. Pod każdym z wybranych miejsc przeczytacie również opinie i komentarze użytkowników. 

polska niezwykła aplikacja turystyczna geex

Aplikację Polska Niezwykła pobierzecie na smartfon z Androidem. Dla posiadaczy urządzeń z iOS apka jest obecnie niedostępna, ale pewną alternatywą będą może Zamki Polski i świata.

Footsteps – przewodnik po mieście

W tej aplikacji znajdziecie setki gotowych i co najważniejsze turbo oryginalnych tras do zwiedzania polskich miast. Wybieramy interesującą nas lokalizację i określamy swoje priorytety. Może być to: jedzenie, wędrówka, imprezowanie, sport i wiele innych. Jesteś smakoszem, miłośnikiem sztuki, a może hipsterem? Footsteps znajdzie trasę interesującą dosłownie każdego. Innymi słowy, zostanie ona dopasowana ściśle według Waszych preferencji.

Ponadto Footsteps pokaże także ile potrwa wycieczka i jak przebyte trasy są oceniane przez innych użytkowników. Oprócz standardowych miejsc poprowadzi Was również w te mniej oczywiste, które swoim urokiem mogą wyłącznie jeszcze bardziej inspirować.

Aplikacja jest kompatybilna z Android i iOS. Obejmuje trasy dla miast polskich.

Triposo – aplikacja, którą lubią podróżnicy

Ten mobilny przewodnik to kompendium wiedzy doceniane przez wielu podróżników. Otrzymacie z nią dostęp do pełnej gamy informacji, która jest niezbędna podczas zwiedzania nowego miejsca. Znajdziecie hotele, restauracje, pełną bazę atrakcji turystycznych, wydarzenia, a nawet siatkę komunikacji miejskiej. Co więcej, aplikacja podpowie jakiej pogody się spodziewać i zasugeruje najciekawsze miejsca.

Aplikację odpalisz na Androidzie i iOS. Dotyczy miejsc na całym świecie.

Wybierzcie aplikację turystyczną, która spodobała Wam się najbardziej, zapomnijcie o nerwowym błądzeniu podczas wycieczki i skupcie się na odkrywaniu pięknych miejsc. Z takim pomocnikiem, możecie plan wycieczki i dostęp do nieznanych miejsc, mieć zawsze pod ręką –  w swoim smartfonie. 

W tym temacie polecam również: