Amazfit Pop Pro i Amazfit GTS 2 mini. Pokazano nowe smartwatche Huami

Pokazane wczoraj po raz pierwszy inteligentne zegarki Huami są odmianą znanych już modeli Amazfit Pop i Amazfit GTS 2. Różnią się jednak niuansami, które w ostatecznym rozrachunku, czyli podejściu do sprzętu i jego ceny, mogą okazać się kluczowe. Co oferują i czy mogą zrobić zamieszanie w sektorze akcesoriów wearables?

Amazfit Pop Pro z GPS

Bardziej rozbudowany z pokazanych wczoraj modeli, Amazfit Pop Pro, jest bardzo zbliżony do swojego poprzednika, funkcjonującego w Indiach pod nazwą Amazfit Bip U. Zegarek oferuje 1,43-calowy wyświetlacz LCD w kształcie kwadratu, który pozwala na swobodne odczytywanie komunikatów.

Amazfit Pop Pro połączy się z naszym smartfonem za pomocą Bluetooth 5.0 i zagwarantuje wygodne odczytywanie wiadomości tekstowych oraz zarządzanie połączeniami. Smartwatch może również pochwalić się aż 60 trybami sportowymi, wodoszczelnością 5ATM oraz baterią 225 mAh, która ma zapewnić energię, wystarczającą nawet na 9 dni nieprzerwanej pracy. Zegarek dostępny jest w trzech kolorach: czarnym, zielonym i różowym.

Jaka zatem jest różnica? Otóż Amazfit Pop w wersji Pro posiada zaimplementowany moduł GPS, dzięki któremu podczas treningu mierzy nie tylko parametry organizmu, ale również przebyty dystans. I nie potrzebuje być do tego połączonym ze smartfonem – tak jak jego poprzednik.

W związku z umiejętnością geolokalizacji cena Amazfit Pop Pro wynosi 399 CNY, co w przeliczeniu daje około 220 zł.

Amazfit Pop Pro i Amazfit GTS 2 mini
źródło: gsmarena.com

Nowy Amazfit GTS 2 mini 

Amazfit GTS 2 w odsłonie mini, jak sama nazwa wskazuje, różni się od swojego poprzednika wielkością, która mówiąc wprost, została zmniejszona oraz pojemnością akumulatora.

W poprzedniej wersji tego zegarka mieliśmy do czynienia z wyświetlaczem 1,65 ”AMOLED. Tu natomiast otrzymujemy ekran 1,55”. Bateria nowego smartwatcha zmniejszyła pojemność do 220 mAh, ale biorąc pod uwagę mniejszy ekran i mniejsze zużycie energii, GTS 2 mini gwarantuje 7-dniowe intensywne użytkowanie, 14-dniowe regularne użytkowanie i 21-dniowe w trybie podstawowym. Poza tymi niuansami zegarek niczym nie odbiega od swojego pierwowzoru.

Mini Smartwatch wyceniono na 699 CNY, czyli na około 390 zł i dostępny będzie w dokładnie takich samych kolorach jak Amazfit Pop Pro.

Póki co nie ma informacji o dostępności tych modeli na rynku w Polsce. 

Zachęcam jednak do zapoznania się z ofertą inteligentnych akcesoriów Huami w x-kom

Źródło: gsmarena.com