Sprzęt do ćwiczeń w domu – jak trenować w małym mieszkaniu?

Chcesz zadbać o zdrowie i poprawić kondycję, zanim przyjdą słoneczne miesiące? Jeśli Twoim celem jest zadbanie o formę w zaciszu M2, sprawdź, w jaki sprzęt do ćwiczeń w domu warto zainwestować. Postaw na kompaktowe, składane modele, które znajdą zastosowanie nawet w małym mieszkaniu. Oto poradnik, który ułatwi Ci stworzenie mini siłowni w domowych warunkach.

Mała siłownia w domu – dlaczego warto?

Karnet na siłownię to tylko jeden z wielu sposobów na to, by pozostać aktywnym fizycznie i zadbać o zrzucenie kilku kilogramów. Do dyspozycji jest też wiele innych metod, które pomogą poprawić kondycję i zadbać o sylwetkę. Bieganie i jazda na rowerze sprawdzą się, gdy pogoda okaże się łaskawa, ale co zrobić, gdy warunki atmosferyczne nie zachęcają do ćwiczeń na świeżym powietrzu?

Efektywny trening możesz przeprowadzić bez wychodzenia z domu. Jeśli nie masz ochoty ani czasu na to, by dojeżdżać na siłownię lub zwyczajnie nie chcesz ćwiczyć w grupie, zorganizuj miejsce do zajęć sportowych w swoim mieszkaniu. Dzięki temu możesz dobrać ich plan do własnego rytmu życia i nie musisz dostosowywać się do harmonogramu stworzonego dla ćwiczeń na siłowni lub w sali fitness.

Samodzielnie dopasowujesz też czas trwania treningu oraz jego intensywność. Możesz zrobić sobie przerwę w dowolnym momencie i wybrać taką aktywność, która najbardziej Ci odpowiada (łącznie z możliwością modyfikacji ćwiczeń, wybraniem łatwiejszego wariantu lub wręcz przeciwnie podkręceniem tempa). Jesteś więc trenerem i uczestnikiem treningu w jednym.  

ćwiczenia w domu

Sprzęt do ćwiczeń w małym mieszkaniu

Nawet jeśli nie dysponujesz dużym metrażem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby włączyć w swój tygodniowy plan trochę aktywności fizycznej i odeprzeć wygodne wymówki. Najważniejsze to wybór odpowiedniego zestawu ćwiczeń oraz sprzętu, dzięki któremu obejdzie się bez przemeblowania małego mieszkania na potrzeby stworzenia domowej siłowni.

Pozostaje jeszcze jedno pytanie – jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać? Przede wszystkim postaw na kompaktowy przyrząd z możliwością wygodnego i szybkiego składania i rozkładania. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo miejsca, a urządzenie znajdzie zastosowanie nawet w niewielkim mieszkaniu. Bez problemu schowasz je do szafy lub wsuniesz pod łóżko tuż po odbytym treningu.

Warto również zwrócić uwagę na stabilną i wytrzymałą konstrukcję. Dzięki solidnej budowie poprawisz komfort podczas ćwiczeń i nie będziesz obawiać się zwiększenia ich intensywności.

Sprawdź, jaki sprzęt do fitness do domu wybrać i skorzystaj z darmowej dostawy 

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać?

Inwestycja w sprzęt do ćwiczeń w domu może zadziałać jak dodatkowa motywacja. Skoro już udało Ci się wybrać odpowiednią pomoc w drodze po wymarzoną formę – to warto sprawdzić, co z tego wyniknie. Dodatkowo masz dostęp do profesjonalnego sprzętu sportowego bez wychodzenia z mieszkania. A przy okazji możesz umilić sobie trening, oglądając w międzyczasie odcinek ulubionego serialu lub słuchając audiobooka. To drugie możesz zrobić również będąc na siłowni, ale z serialem będzie już nieco ciężej. Nie musisz też martwić się o pogodę, bo w każdej chwili możesz uruchomić sprzęt i rozpocząć aktywność.

Bieżnia domowa – dla fanów treningu cardio

Najprostszą drogą do spalenia zbędnych kilogramów, wzmocnienia mięśni i kształtowania kondycji jest bieganie. A skoro pogoda nie zawsze pozwala, a niekiedy nawet zniechęca, do założenia sportowego outfitu i wyjścia w teren, to najlepszym sposobem na efektywny i całkiem przyjemny trening cardio jest zainwestowanie w rozkładaną bieżnię elektryczną.

Oprócz tego, że jest to świetna alternatywa dla treningu na zewnątrz, możesz bez problemu monitorować swoją aktywność i sprawdzać sportowe osiągnięcia. Kingsmith WalkingPad R1 Pro to urządzenie, które pozwala dostosować prędkość do własnych preferencji za pomocą dołączonego do zestawu pilota. A korzystając z dedykowanej aplikacji, zyskujesz dostęp do informacji na temat czasu, prędkości, liczby kroków oraz spalonych kalorii. W celu zapewnienia lepszej stabilności bieżnia została wyposażona w wygodną poręcz. Możesz także zrezygnować z rozłożenia poręczy i zwiększyć prędkość nawet do 10 km/h.

Domowa bieżnia daje mnóstwo korzyści – oprócz tego, że zmieści się nawet w niewielkim mieszkaniu, jest również dobrym rozwiązaniem dla osób, które są na początku swojej przygody z regularnym uprawianiem sportu. Elektryczna bieżnia daje możliwość automatycznego ustawienia prędkości. Dzięki temu wraz z poprawą kondycji stopniowo możesz zwiększać swoje osiągi i spalać więcej kalorii.

Nie musisz też martwić się o kontuzje. Rozkładana bieżnia Kingsmith WalkingPad R2 posiada wielowarstwową konstrukcję z wytrzymałym i elastycznym pasem, który zapewnia stabilne podłoże, dzięki czemu chroni stawy i kolana. Dodatkowo jej budowa i minimalna odległość pomiędzy postawą a podłożem sprawia, że możesz odbyć trening nawet późnym wieczorem, bez obaw o to, że sąsiedzi usłyszą hałas.

Bieżnia elektryczna to prosty sposób na to, by przygotować swoją sylwetkę na nadchodzące, ciepłe miesiące. W ten prosty sposób poprawisz wydolność organizmu, spalisz kalorie i podkręcisz metabolizm. Zachowując regularność treningów, wzmocnisz układ mięśniowy i dodasz sobie więcej energii.

Trening na bieżni – od czego zacząć 

Zanim rozpoczniesz trening, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu i rozgrzewce. Nie narzucaj sobie zbyt wysokiego tempa. Przez pierwszych kilka minut postaw na marsz, dopiero, gdy poczujesz, że stawy i mięśnie są rozgrzane, zwiększ prędkość. Ważna jest także odpowiednia postawa – wciągnij brzuch i wyprostuj plecy. Nie trzymaj się poręczy, ale skup wzrok na jednym punkcie, który znajduje się na wysokości Twoich oczu. To pomoże Ci zachować równowagę. Podczas biegu rób krótkie przerwy na napicie się wody, a trening zakończ ćwiczeniami rozciągającymi. Odliczaj dni do lata bez stresu i zadyszki.