Smartwatch do ćwiczeń w domu. Jaki zegarek kupić do trenowania w mieszkaniu?

Kto powiedział, że siedzenie w domu oznacza rezygnację z aktywności fizycznej? Wręcz przeciwnie, to idealna okazja, aby oddać się ćwiczeniom, a później, pełnowartościowym sesjom relaksacyjnym, np. przy jodze. Zróbcie coś dla ciała i dla ducha – kolejna taka okazja może się prędko nie zdarzyć. W określeniu efektów Waszego treningu pomogą precyzyjne smartwatche. Jakie? Zobacz ranking najlepszych zegarków sportowych dedykowanych domowym aktywnościom.

Jak ćwiczyć w domu?

Zamknięte siłownie i stałe przebywanie w domu to nie powód, aby rezygnować z ćwiczeń. Zawsze możesz podjąć wyzwanie i z pełną świadomością dążyć do upragnionego celu – konsekwentnie i dzień po dniu.

Na początku musisz jednak wiedzieć, że do wykonywania ćwiczeń w domu warto podejść z głową i odpowiednio się do nich przygotować. Pamiętaj, że szybko wcale nie oznacza zdrowo. Nie ma co od razu zawyżać sobie poprzeczki. Trzeba raczej umiejętnie dopasowywać trening do możliwości i rzeczywistej kondycji organizmu. W miarę upływu czasu i jej podrasowania możesz przecież zwiększać tempo i intensywność domowego treningu, prawda? Z początku jednak staraj się to robić jak najbardziej racjonalnie.

smartwatch do aktywności w domu

Jaki smartwatch wybrać do ćwiczeń w domu?

Z pomocą w tym zakresie przychodzi cała gama zegarków smart, które bez najmniejszego problemu potrafią monitorować takie parametry jak tętno, kroki, spalone kalorie czy np. tempo wykonywania ćwiczeń. Co więcej, skontrolują jakość snu i odpoczynku, a także zmierzą poziom stresu i w razie potrzeby skutecznie pomogą go zredukować poprzez dedykowane do tego ćwiczenia oddechowe.

Funkcje, które mają znaczenie

Oprócz powyższego przygotowane przeze mnie propozycje zegarków smart do ćwiczeń w domu wzbogacone są o takie funkcjonalności, jak: pomiar wydajności i obciążenia organizmu, powiadomienia o braku aktywności czy np. raporty z treningów i wynikające z nich indywidualne plany treningowe.

Ponadto warto zaznaczyć, że urządzenia te, po skończonym treningu świetnie odnajdą się jako gadżety oferujące funkcje telefoniczne. Pozwalają m.in. na podgląd i możliwość odpowiadania na połączenia czy wiadomości. Stawiając na inteligentny zegarek, otrzymujecie również multimedialne centrum rozrywki, które w poszczególnych przypadkach pozwoli np. sterować muzyką bez sięgania po telefon. Jakby tego było mało, sprzęt wearables do ćwiczeń w domu jest solidnie wykonany i zawsze świetnie wygląda na ręku – zarówno podczas ćwiczeń, jak i długo po ich zakończeniu.

Tryby i spersonalizowane plany treningowe

Jak wiadomo, każdy z zegarków sportowych oprócz tego, że wskaże wymienione przeze mnie parametry, dodatkowo posiada specjalnie przygotowane tryby sportowe. Jest ich tak naprawdę od groma, ale te, które z pewnością przydadzą się w domu to dla przykładu: fitness, siłownia, joga czy np. tryb wielodyscyplinowy. Jeśli natomiast najdzie Cię ochota do robienia maratonu wokół własnego podwórka, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś skorzystał również z pozostałych, np. trybu biegania.

Aplikacje, które pozwolą zrozumieć wyniki

Każdy z przedstawionych przeze mnie zegarków smart posiada również dedykowaną aplikację mobilną, która jest, najprościej ujmując, rozszerzeniem jego funkcjonalności i zgromadzonych wyników. Otóż o ile podczas wykonywania poszczególnych aktywności, na tarczy zegarka wyświetlą się podstawowe informacje, o tyle w aplikacji mobilnej znajdziesz ich rozbudowaną, skrupulatnie opisaną i precyzyjną wersję.

Prędzej zmęczysz się Ty, niż Twój smartwatch

O co chodzi? Najprościej mówiąc, o długi i niewymagający zbytnio Twojej uwagi czas użytkowania sprzętu. Zakładając, że w domu nie używasz GPS, zegarki sportowe, które dla Ciebie wybrałam, są w stanie wytrzymać na jednym ładowaniu nawet do dwóch tygodni. Imponujące, prawda? Tobie pozostaje wyłącznie cieszyć się ich zaletami.  

Polecane zegarki sportowe do ćwiczeń w domu