#zostańwdomu i trenuj. Najlepsze aplikacje do ćwiczeń w domu

Zamknięte siłownie wcale nie oznaczają tego, że musicie zrezygnować z aktywności fizycznej. Nawet jeżeli nie ma możliwości chociażby wyjścia i pobiegania sobie w okolicy to wciąż pozostaje opcja ćwiczeń w domu. Sprawdźcie aplikacje do ćwiczeń, dzięki którym w czterech ścianach wykonacie pełnowartościowy trening.

Zadbaj o kondycje w domowym zaciszu

Czas wolny w domu można wykorzystać na wiele sposobów, jednak warto pamiętać o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna. Można zadbać o nią również w domu bez konieczności korzystania ze specjalnych sprzętów. Dużym atutem takiej opcji jest to, że ćwiczenia wykonywać możecie o dowolnej porze, a ich intensywność dobierać indywidualnie do własnych możliwości. Regularnie wykonywany trening domowy doskonale wzmacnia ciało, poprawia sylwetkę oraz samopoczucie.

Jeśli jednak macie problem z motywacją i odpowiednim doborem ćwiczeń oraz chcecie, aby Wasz trening był zróżnicowany i przynosił oczekiwane efekty, to z pomocą przychodzą aplikacje do ćwiczeń w domu. Poniżej znajdziecie kilka wybranych.

Aerobiczna 6 Weidera

Co prawda, pod wątpliwość poddaje się fakt, czy rzeczywiście wykonanie całej serii ćwiczeń według założeń aerobicznej szóstki Weidera sprawi, że będziemy mieć kaloryfer na brzuchu, ale nawet jeśli nie, to z pewnością jej wykonanie wzmocni mięśnie tej partii ciała. Można całość potraktować po prostu jako wyzwanie na najbliższe 42 dni i czerpać przyjemność z jego ukończenia, a efekty potraktować nie jako cel, a jako bonus wynagradzający wytrwałość.

W aplikacji macie przejrzyście rozpisane ćwiczenia wraz z ilością powtórzeń na każdy dzień. Dodatkowo każdego dnia istnieje możliwość zapisywania swojej wagi i obwodu w talii, dzięki czemu każdego dnia możecie monitorować swoje postępy. Aplikacja dostępna jest w polskiej wersji językowej.

Aplikacja dostępna w App Store oraz Google Play

aplikacja - aerobiczna szóstka weidera
Źródło: Google Play

7 minutowe ćwiczenia

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Znajdziecie w niej ciekawe zestawy ćwiczeń, które zajmują tylko 7 minut. Wydaje Wam się, że to za mało? Jeśli spotkaliście się kiedyś z HICT, czyli intensywnym treningiem kondycyjnym, to wiecie jak takie 7 minut może dać w kość. Jeden zestaw składa się z 12 ćwiczeń, które należy wykonywać przez 30 sekund, a następnie zrobić sobie 10 sekundową przerwę. Dzięki ćwiczeniom szybko poprawicie swoją kondycję i wzmocnicie mięśnie. Zatem brak miejsca oraz czasu to żadna wymówka – do roboty!

Aplikacja dostępna w  Google Play

aplikacja - 7-minutowe ćwiczenia
Źródło: Google Play

Fitness Kobiet: Trening w Domu

Kolejna aplikacja powstała specjalnie z myślą o kobietach. Znajdziecie w niej ponad 70 kilkuminutowych treningów. Dla ułatwienia zamieszczone zostały grafiki z ćwiczeniami, poradniki wideo oraz wskazówki dotyczące ćwiczeń. Dodatkowo po każdym treningu możecie dowiedzieć się ile kalorii zostało spalonych przy wykonywaniu danego zestawu ćwiczeń. Fajne jest też, że w aplikacji istnieją różne kategorie, które pozwolą Wam wybrać odpowiedni zestaw treningowy w zależności od efektów jakie chcecie osiągnąć.

Aplikacja dostępna w App Store

aplikacja z ćwiczeniami dla kobiet
Źródło: AppStore

Ćwiczenia w domu dla mężczyzn – kulturystyka

Skoro było coś dla kobiet, to czas na aplikacje, która dedykowana jest mężczyznom. Zestawy ćwiczeń przygotowane w tej aplikacji udowadniają, że można zrobić efektywny trening także bez użyciu ciężarów. Ćwiczenia zaproponowane w aplikacji obejmują wszystkie partie mięśniowe: brzuch, ramiona, klatkę piersiową, nogi, barki i plecy. Przygotowane animacje i filmy wideo pozwolą Wam poczuć się jakbyście korzystali z pomocy trenera personalnego. Aby zwiększyć swoją motywacje można w aplikacji wyznaczać sobie cele na każdy tydzień. Zatem bez względu na to czy chcecie dopiero zacząć ćwiczyć, czy macie zamiar kontynuować swoje treningi w domu – znajdziecie tu wszystko, aby utrzymać dobrą kondycję i wyrzeźbić sylwetkę.

Aplikacja dostępna w Google Play

aplikacja do ćwiczeń dla mężczyzn
Źródło: Google Play

HIIT – trening interwałowy – timer

Kolejna aplikacja z którą wykonacie ćwiczenia interwałowe. HIIT to ćwiczenia polegające na przeplataniu bardzo intensywnego wysiłku krótkimi okresami ćwiczeń o umiarkowanej intensywności. Treningi trwają od kilkunastu do dwudziestu kilku minut. Taka forma ćwiczeń uznawana jest za jedną z najbardziej skutecznych metod na spalanie tkanki tłuszczowej.

W aplikacji HIIT – trening interwałowy – timer macie wbudowany harmonogram, dzięki któremu łatwiej będzie przypilnować regularności ćwiczeń. Jeśli potrzebujecie jeszcze więcej, to możecie włączyć powiadomienia, które przypomną Wam o zaplanowanym treningu. Znajdziecie tu także wbudowany timer, dzięki czemu można ją wykorzystywać także do innego rodzaju treningów.

Aplikacja jest dostępna w Google Play

HIIT - aplikacja
Źródło: Google Play

Daily Yoga

Fani jogi wśród aplikacji oczywiście również znajdą coś dla siebie. Aplikacja dostępna jest bezpłatnie i w niej znajdziemy dużo filmików instruktażowych, jednak z tej opcji korzystać możecie tylko 12 dni i są to jedynie ćwiczenia dla początkujących. W aplikacji Daily Yoga znajdziecie ćwiczenia odpowiednie dla różnych partii ciała oraz gotowe programy treningowe. Możecie także korzystać ze specjalnie przygotowanej playlisty z muzyką, która umili czas podczas treningu.

W aplikacji istnieje także możliwość stworzenia indywidualnego konta i dołączenia do społeczności zrzeszającej użytkowników aplikacji. Możecie tu dodawać znajomych i porównywać z nimi postępy jakie poczynicie dzięki aplikacji.

Aplikacja jest dostępna w Google Play oraz App Store

joga - aplikacja
Źródło: App Store

Nike trening club

W tej darmowej aplikacji macie dostęp do ponad 100 treningów. Znajdziecie tu ćwiczenia dla osób o różnym poziomie zaawansowania. Początkującym z pewnością będzie łatwiej dzięki przygotowanym klipom instruktażowym. Osoby bardziej zaawansowane nie muszą korzystać z gotowych treningów, istnieje powiem możliwość stworzenia własnego zestawu ćwiczeń. Treningi możecie także dostosować do celu jaki chcecie osiągnąć. Macie zamiar zrzucić parę kilo, a może wzmocnić lub wyrzeźbić sylwetkę? W aplikacji Nike trening club każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodatkowo możecie wgrywać własną muzykę oraz śledzić historie wykonywanych przez Was treningów, dzięki czemu lepiej Wam będzie planować kolejne i łatwiej monitorować postępy.

Aplikacja jest dostępna w Google Play oraz App Store

nike - aplikacja
Źródło: App Store

Workout trainer

Osobisty trener w Waszym domu? Z Workout trainer to możliwe. W tej aplikacji trener pokaże i powie Wam jak krok po kroku wykonać dane ćwiczenie, obliczy sekundy do końca serii, a także wskaże kiedy zrobić przerwę.

W aplikacji znajdziecie setki ćwiczeń na różne partie ciała. Macie do wyboru wiele rodzajów ćwiczeń i programów podzielonych na kategorie. Możecie też określić cel, który chcecie osiągnąć.

Aplikacja dostępna jest w Google Play oraz App Store

aplikacja do ćwiczeń
Źródło: App Store

#zostańw domu i ćwicz

Mam nadzieję, że spośród powyższych propozycji znajdziecie aplikację, która pomoże Wam zaplanować domowy trening. Jeśli korzystacie już z którejś z nich albo macie inne ulubione aplikacje, zachęcam do podzielenia się nimi w komentarzu.

 

tarcza