Rojst ’97: Netflix zdradził tytuł i pokazał zwiastun drugiego sezonu serialu. Kiedy premiera?

Dobra wiadomość dla fanów polskiego serialu Rojst. Po świetnym pierwszym sezonie przyszła pora na kontynuację. Rojst ’97, bo taki tytuł ma nosić produkcja, został właśnie zapowiedziany przez platformę Netflix. Zobaczyliśmy m.in. trailer, poznaliśmy nieco szczegółów dotyczących obsady i fabuły. Kiedy możemy spodziewać się premiery drugiego sezonu Rojst ’97?

Rojst – drugi sezon był formalnością

Mówiąc o Rojst, bez cienia wątpliwości możemy stwierdzić, iż jest to najciekawszy polski serial ostatnich lat. Siermiężny klimat lat 80., zrekonstruowany w sposób naprawdę wiarygodny; świetne kreacje Andrzeja Seweryna, Jacka Belera czy Dawida Ogrodnika, a do tego spójna, ciekawa, trzymająca w napięciu historia. Wyszło naprawdę nieźle.

Zarówno producenci serialu, jak i Netflix, postanowili więc kuć żelazo, póki gorące, i podjąć decyzję o nakręceniu drugiego sezonu Rojst. Jak się właśnie okazało, będzie on nosić tytuł ‘Rojst 97.

Sprawdź też: 

Rojst '97 Ogrodnik
Źródło: Netflix

Rojst ’97 – zwiastun

Nie dość, że Netflix podzielił się informacją o powstawaniu drugiego sezonu, to jeszcze podzielił się z widzami zwiastunem. Minutowy materiał video nie zdradza zbyt wiele na temat fabuły Rojst ’97. Na jego podstawie możemy jednak wywnioskować, że twórcy kontynuują wątki granego przez Dawida Ogrodnika Piotra Zarzyckiego oraz Witolda Wanycza, w którego wcielił się Andrzej Seweryn.

Kiedy premiera Rojst ’97?

Dokładnej daty nie podano, natomiast wiemy już, że drugi sezon Rojst ’97 zadebiutuje na Netfliksie latem 2021 roku, więc już za kilka miesięcy. W miarę upływu czasu zapewne poznamy nowe informacje na temat serialu. Czekamy z niecierpliwością.

Rojst '97 Andrzej Seweryn
Źródło: Netflix

O czym będzie drugi sezon Rojst? Kto w obsadzie serialu?

W opisie filmowego zwiastunu Netflix zamieścił krótką notkę. Możemy w niej przeczytać, że punktem wyjścia dla fabuły będzie polska powódź stulecia z 1997 roku. Woda, która dostała się do lasu w Gronach, odkrywa kolejne ciała. Z ciałami natomiast na wierzch wychodzą afery korupcyjne i przekręty z lat 90. Nie zabraknie również tajemnic skrywanych od czasów II Wojny Światowej.

Sprawę badać będzie dwójka detektywów: Anna Jass (w tej roli Magdalena Różdżka) i Adam Mika (Łukasz Simlat). Powrócą również postaci znanych z pierwszego sezonu: Piotra Zarzyckiego (Dawid Ogrodnik) i Witolda Wanycza (Andrzej Seweryn).

Czego możemy się spodziewać po drugim sezonie Rojst? Przede wszystkim klimatu, który zachwycał w pierwszych odcinkach. Liczymy również na ciekawą, trzymającą w napięciu historię. Czy rzeczywistość sprosta oczekiwaniom? Tego dowiemy już za kilka miesięcy.

Źródło: Netflix