Redmi Smart Band 2. Nowa opaska Xiaomi z sensorem SpO2 i dobrą baterią

Nowy smartband z linii Redmi został zaprezentowany pod koniec zeszłego roku w Chinach. Ostatnio jednak ptaszki ćwierkają, że wielkimi krokami zbliża się jego premiera w naszym regionie. Czy kolejna odsłona gadżetu wearables od znanego producenta jest w stanie podbić serca Europejczyków? Jak kształtuje się cena i specyfikacja tej opaski na tle konkurencyjnych rozwiązań? Dowiedz się więcej o modelu Redmi Smart Band 2.

Cena i specyfikacja Redmi Smart Band 2

Nowa opaska znanej i docenianej na całym świecie marki to urządzenie, które z pewnością spodoba się aktywnym użytkownikom. Powód? Według płynących zza granicy informacji, Redmi Smart Band 2 ma posiadać cały szereg opcji, które wprost nastawione są na kontrolę i poprawę jakości zdrowia. 

Co więcej, smartband od submarki Xiaomi to także rozbudowany trener fitness, który wesprze użytkownika pakietem informacji na temat przebiegu ćwiczeń. Będzie można go też w całości spersonalizować zgodnie ze swoimi potrzebami, np. za pomocą atrakcyjnych tarcz, kolorowych pasków i innych ustawień. 

Podstawowa specyfikacja Redmi Smart Band 2

  • Ekran: dotykowy, TFT o przekątnej 1,47”
  • Wymiary: grubość 9,99 mm, waga 14,9 g
  • Obudowa: tworzywo sztuczne, wodoszczelność 5 ATM
  • Paski: tworzywo sztuczne, 6 wariantów kolorystycznych
  • Bateria: 210 mAh
  • Czujniki: żyroskop, akcelerometr, pulsometr, pulsoksymetr
  • Łączność: Bluetooth (Android i iOS)
redmi smart band 2 warianty kolorystyczne
fot. Sudhanshu1414/ Twitter

Cena inteligentnej opaski Redmi 

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Redmi Smart Band 2  dotrze do Europy jeszcze w pierwszym kwartale 2023 roku i będzie kosztował niecałe 35 Euro, co w przeliczeniu daje około 165 złotych. Należy zaznaczyć, że cena przewidywana na rynek europejski jest nieco wyższa, niż na rodzimym podwórku producenta. Tu od momentu premiery wynosi 169 CNY, czyli około 109 złotych. Niemniej, nadal pozostaje na tyle atrakcyjna, że zdecydowanie warto zainteresować się możliwościami tej opaski. O nich przeczytasz poniżej. 

Prosta forma, sporo możliwości

Redmi stawia na proste i sprawdzone rozwiązania. Właśnie dlatego nowa opaska z tej serii może pochwalić się tradycyjną konstrukcją z dotykowym ekranem TFT o przekątnej 1,47 cala. Daje to aż o 10,5% więcej przestrzeni użytkowej, niż w poprzednich propozycjach od tej marki, co z pewnością wpłynie na prostszą i bardziej intuicyjną obsługę opaski. 

Redmi Smart Band 2 to smartband z paskami w 6 wersjach kolorystycznych, posiadający mnóstwo opcji personalizacji pod konkretnego użytkownika. Jego korpus jest lekki i bardzo smukły, więc na ręce powinien być niemal nieodczuwalny – również w nocy. Do tego cała konstrukcja jest wodoszczelna 5 ATM. 

Opaska nastawiona na monitorowanie zdrowia i aktywności

Lubisz aktywnie spędzać czas? Wygląda na to, że i w tym Redmi Smart Band 2 będzie w stanie Cię wesprzeć. Opaska oferuje ponad 30 dedykowanych trybów sportowych, w tym np. bieganie, jazdę na rowerze, górskie wycieczki czy skakanie na skakance. Podczas wykonywania konkretnych ćwiczeń zbierze cały pakiet informacji na temat ich przebiegu, w tym np. tempa, dystansu (po połączeniu ze smartfonem z włączoną lokalizacją), czy spalonych kalorii.

Oprócz powyższego, dzięki zaawansowanym czujnikom, na bieżąco zmonitoruje, jak wyglądają parametry zdrowotne – w dzień i podczas snu. Mówiąc wprost, sprawdzi m.in. przebyte kroki, całodzienne tętno, czas i poszczególne fazy odpoczynku oraz zweryfikuje, czy masz odpowiednią ilość tlenu we krwi. 

fot. Sudhanshu1414/ Twitter

Dobra bateria i zapas energii na dwa tygodnie

Submarka Xiaomi zapewnia, że nowy Redmi Smart Band 2 potrafi działać aż do 14 dni na jednym ładowaniu przy oszczędnym korzystaniu z jego atutów. Jeśli się ono zwiększy, analogicznie czas ten skróci się do 6 dni.  Jest to dość atrakcyjna kwestia, ale trzeba przyznać, że najpewniej wynika z niewielkich potrzeb energetycznych  w prostym ekranie TFT, który zużywa o wiele mniej baterii, niż np. multibarwne panele AMOLED. Niestety, najpewniej nie będzie się przy tym też tak atrakcyjne prezentował, ale jak to się mówi „coś za coś”. 

Polecamy:


Źródło: notebookcheck.net,  twitter.com/Sudhanshu1414