Potrzebujesz motywatora do ruchu na wiosnę? Aplikacja do mierzenia aktywności Stepler to dobry wybór

W zdrowym ciele zdrowy duch. Jak jednak zebrać się w sobie i znaleźć odpowiednią dawkę energii do działania po długiej i leniwej zimie? Z pomocą przychodzi szwedzka aplikacja do mierzenia aktywności Stepler. Mowa o programie na smartfony, który w błyskawicznym tempie podbija serca fanów aktywności fizycznej, bo nie tylko motywuje do ćwiczeń, ale i za nie nagradza. O co chodzi? Dowiedz się więcej, włącz Stepler i zacznij zgarniać atrakcyjne bonusy już dziś.

Ruch to zdrowie, ale jak znaleźć motywację?

Nie oszukujmy się, zima i towarzysząca jej pandemia znacznie ograniczyły ruch i wykształciły w nas zupełnie inne podejście do tematu aktywności fizycznej. Brak ruchu, siedzący tryb życia i izolacja znacznie rozleniwiają, a jak wiadomo z czasem coraz trudniej podjąć kroki, aby faktycznie zrobić coś dla siebie. W większości przypadków okazuje się, że powrót do dobrych nawyków nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Co może pomóc w tej nie do końca równej walce?

Jedną z rzeczy, na którą warto postawić jest „dobry pomocnik”, który w odpowiednim momencie przypomni o pozytywnym wpływie aktywności fizycznej, a tym samym skutecznie zmotywuje do jej podejmowania.

Za sprawą tego, że żyjemy w świecie technologicznych rozwiązań, może to być m.in. zegarek sportowy, smartwatch czy specjalna opaska, mierząca parametry organizmu i wpływ aktywności na jego kondycję. W tym aspekcie równie dobrze sprawdzają się aplikacje na smartfon, które zbierają szczegółowe dane na temat kondycji organizmu, organizują cele i genialnie inspirują do pokonywania własnych słabości.

bieganie aktywność wiosna

Czym jest Stepler?

Czy wiesz, że około 67% Polaków nie praktykuje żadnej aktywności fizycznej? Niestety, okazuje się, że nawet zamiast chodzenia po schodach, chętniej wybieramy ich ruchomą odmianę lub windę. 

To właśnie brak aktywności fizycznej i chęć do jej poprawienia wśród społeczeństwa stały się głównymi przyczynkami do stworzenia szwedzkiej aplikacji Stepler, która od niedawna funkcjonuje również w Polsce. Obecnie korzysta z niej już ponad 400 tysięcy Polaków, a ich liczba z dnia na dzień coraz bardziej rośnie.

Co ciekawe, według danych firmy odpowiedzialnej za stworzenie programu, na ten moment korzysta z niego już co 10 Szwed, a po zaledwie półtora roku istnienia aplikacja zmobilizowała do ruchu w sumie 1,6 mln osób w Szwecji, Norwegii, Niemczech i na naszym rodzimym podwórku. 

Jak działa aplikacja Stepler?

Najpewniej niejednej osobie czytającej ten artykuł przeszło przez myśl, że oferta rynkowa w zakresie aplikacji treningowych jest tak szeroka, że Stepler nie wniesie nic nowego. Otóż nic bardziej mylnego. 

Cała wyjątkowość tego programu tkwi w pomyśle, który fenomenalnie zmotywował ludzi do walki o lepsze zdrowie. Mechanizm programu jest banalnie prosty i opiera się na…  zdobywaniu nagród za osiągnięte wyniki.

Szczegóły poniżej. 

Stepler rozdaje punkty i nagrody za aktywność

Jak się zatem okazuje, Stepler to nie chodzenie czy bieganie bez celu, ale prosta droga do zdobywania punktów, które można wymieniać na atrakcyjne zniżki i karty podarunkowe. 

W aplikacji istnieją tzw. cztery poziomy bonusowe: 5000, 10 000, 15 000 i 20 000, które zdobywa się za określoną liczbę kroków. Gdy z kolei zaprosimy kogoś do zainstalowania aplikacji, przysługuje dodatkowa premia w postaci 10 pkt. 

Punkty można wymieniać na produkty lub zniżki na produkty znanych marek, w tym np. Apple, Reebok, czy Vistula. Możemy też skorzystać z bonów, np. na wycieczki lub inne atrakcje.*

Jak widać, da się połączyć przyjemne z pożytecznym. Wystarczy codziennie ruszać się na tyle, na ile to możliwe – wyjść na spacer, do sklepu, czy ze swoim pupilem – a na koniec sprawdzić, ile punktów udało się zdobyć i jakie nagrody można zgarnąć. Kluczem do sukcesu Sepler jest bowiem właśnie wspominana już motywacja. 

*(oferta aktualna na dzień 15.03.2022)

Naszym użytkownikom chcemy podarować zdrowie i lepsze samopoczucie, a także rzeczy i wartości niematerialne, które będą inspirować, bawić, poszerzać horyzonty, umilą wolny czas w gronie przyjaciół czy rodziny. Aplikacja Stepler to wielowymiarowe korzyści. Widzimy, że użytkownicy są bardziej skłonni cieszyć się czymś, w co włożyli pracę - w przypadku Stepler chodzą i są nagradzani. ”
Filip Syta
Country Manager Stepler w Polsce

Kto może skorzystać ze Stepler? Czy aplikacja jest płatna?

Z programu do mierzenia aktywności Stepler może skorzystać każdy, kto ma smartfon działający na iOS’ie oraz Androdzie. Co więcej, dzięki partnerom, którzy udostępniają w ten sposób swoje produkty i usługi, aplikacja Stepler jest zupełnie bezpłatna

Pobierzemy w sklepach:

spacer aktywność wiosna