Mi Band 6 oficjalnie. Co przyniosła nowa opaska sportowa Xiaomi?

Tania i dobra opaska sportowa? To musi być Xiaomi. Ostatnia odsłona inteligentnego trackera – Mi Band 5 – oprócz wygodnej konstrukcji, oferuje mnóstwo docenianych w codziennym funkcjonowaniu opcji oraz precyzyjne monitorowanie aktywności. Nic więc dziwnego, że wszyscy fani marki czekają na kolejne wersje tego urządzenia. I się doczekali. Xiaomi Mi Band 6 jest już oficjalnie dostępny. Co faktycznie przynosi?

Xiaomi Mi Band 6 oficjalnie

[Aktualizacja 30.04.2021]

Stało się. Najnowsza opaska Xiaomi ujrzała światło dzienne i od wczoraj oficjalnie dostępna jest na polskim rynku. O tym, co faktycznie przynosi, oraz jak sprawdza się w praktyce przeczytacie w świeżutkiej recenzji: Test i recenzja Xiaomi Mi Band 6. Jak sprawdza się nowa wersja kultowej opaski w praktyce?.

Sięgnij po Xiaomi Mi Band 6 dostępną w x-kom:


Kultowe opaski Xiaomi

Kilka dni temu w sieci pojawiły się informacje na temat specyfikacji najnowszej odsłony opaski sportowej od Xiaomi, czyli Mi Band 6.

Według internetowych doniesień nowa wersja legendarnego smartbanda ma oferować wszystkie dostępne dotychczas funkcje oraz zupełnie nowe opcje i narzędzia do pomiaru parametrów organizmu, a także do weryfikacji codziennej aktywności. To co przyniesie Mi Band 6 może okazać się szczególnie istotne w dobie pandemii, gdzie zwraca się jeszcze większą uwagę na funkcje monitorujące organizm, a producenci prześcigają się w dostarczaniu użytkownikom nowych i ciekawych rozwiązań w tym zakresie.

Trzeba zaznaczyć, że wszystkie poprzedniczki opaski od Xiaomi odniosły duży sukces komercyjny i skutecznie zaskarbiły sobie serca użytkowników na całym świecie, również w Polsce. Przeczytacie o nich w naszych recenzjach:

Mi Band 6 z NFC i pulsoksymetrem?

Co przyniesie Xiaomi Mi Band 6? Zapowiada się naprawdę ciekawie. Światowe portale nie przestają spekulować na ten temat, a prawdopodobną specyfikację nowego smartbanda Xiaomi udostępnił jeden z użytkowników zagranicznego forum Geekdoing, podpisujący się jako MagicalUnicorn.

Przypuszcza on, że nowa generacja trackera Xiaomi zostanie wydana w dwóch wersjach – chińskiej ze wbudowanym modułem NFC do płatności zbliżeniowych oraz ogólnoświatowej, która NFC posiadać nie będzie.

Według internetowych doniesień wygląda również na to, że Mi Band 6 będzie obsługiwał Alexę i przede wszystkim – co wydaje się być kluczową nowością – będzie wyposażony w czujnik poziomu tlenu we krwi SpO2, a to w dobie koronawirusa może przeważyć o jego sukcesie.

Dlaczego? Przeczytajcie koniecznie: Nowe technologie w walce z pandemią. Czas zainwestować w opaskę z pulsoksymetrem?

Większy ekran, nowe tryby sportowe i GPS

MagicalUnicorn, na podstawie analizy kodu źródłowego aplikacji Zepp, insynuuje też, że nadchodząca opaska sportowa Xiaomi będzie mogła pochwalić się większym wyświetlaczem. Przypomnijmy, że w Mi Band 5 jest to 1,1-calowy panel AMOLED. Swoją tezę opiera na tarczach, do których udało mu się dotrzeć, a które dedykowane mają być dla Mi Band 6 – mają wyższą rozdzielczość, niż te wykorzystywane w smartbandzie Xiaomi obecnej generacji.

Podejrzewa też, że Mi Band 6  jako pierwsza opaska tej linii będzie miał wbudowany moduł GPS. Zaznacza jednak, że nie jest to pewne z powodu sprzecznych poleceń znalezionych w kodzie oprogramowania układowego.

Xiaomi Mi Band 6 specyfikacja przecieki
źródło: MagicalUnicorn

Tajemniczy MagicalUnicorn w swojej analizie nie pominął trybów aktywności i wskazał, że jego zdaniem Xiaomi Mi Band 6 będzie posiadał ich aż 30, co znacznie zwiększa jego potencjał sportowy. Szczególnie, że w Mi Band 5 liczba zdefiniowanych ćwiczeń wynosiła 11. Nowości, których możemy się według niego spodziewać to m.in.: taniec, zumba, krykiet, koszykówkę czy kickboxing.

Na podstawie tych doniesień sieć huczy, że Mi Band 6 może być również wyposażony w licznik czasu o soczystej nazwie Pomodoro, skutecznie pomagający w zarządzaniu produktywnością i odpowiadający za zbieranie precyzyjnych danych na temat jakości snu użytkownika opaski.

Xiaomi Mi Band 6 specyfikacja przecieki
źródło: MagicalUnicorn

Xiaomi Mi Band 6 – przecieki, data premiery

Niestety, na chwilę obecną nie ma konkretnej informacji o światowej i polskiej premierze nowej opaski Xiaomi. Próżno też spekulować na temat jej ceny, chociaż trzeba zaznaczyć, że jeśli utrzymałaby poziom poprzedniczek, to z ogromem nowych funkcjonalności może okazać się niezwykle łakomym kąskiem dla fanów Xiaomi.

[Aktualizacja 30.03.2021]

W sieci pojawia się coraz więcej informacji dotyczących premiery najnowszej opaski sportowej Xiaomi. Według nieoficjalnych informacji jej premiera na się odbyć już w kwietniu 2021, czyli właściwie „na dniach”. Czy tak będzie? Czas pokaże. 

 Śledźcie Geex na bieżąco – z pewnością wrócę do Was z informacjami na ten temat. 

Sprawdź pozostałe opaski sportowe Xiaomi w x-kom:


Źródło tekstu: notebookcheck.net/MagicalUnicorn