Premiera Huami Amazfit Bip 3 Pro – opaski z GPS-em i dobrą baterią na pokładzie

Potrzebujesz solidnego trenera i gotowego na każde wyzwanie towarzysza? Jest spora szansa, że nowa opaska sportowa od Huami spełni Twoje oczekiwania. Sprzęt ze znanej i lubianej linii Amazfit przynosi bowiem solidne zaplecze technologiczne, mnóstwo opcji treningowych, bogatą gamę czujników monitorujących zdrowie, nowoczesny design i bardzo konkurencyjną cenę. Sprawdź wszystko, co wiadomo o premierowym smartbandzie Amazfit Bip 3 Pro.

Bip 3 Pro i jego zachwycająca konstrukcja

Mimo że nowy model od Amazfit pochodzi z budżetowej serii Bip, to jego potencjał sprawia, że bliżej mu do flagowca, niż przeciętnego gadżetu na rękę. 

Powód? Przede wszystkim mamy tu smukłą i lekką konstrukcję, budzącą same pozytywne odczucia. Jej całkowita waga wynosi zaledwie 33,2 g, a to sprawia, że noszenie opaski sportowej Huami z pewnością będzie bardzo wygodne. Trzeba jednak przyznać, że najważniejszym punktem nowego smartbanda z rodziny Amazfit jest ekran, który może pochwalić się żywymi barwami i dużą powierzchnią. 

Mamy tu do czynienia z przestronnym panelem HD o przekątnej 1,69 cala i rozdzielczości 240×280 px, dzięki któremu komfortowo i szybko sprawdzimy wszystkie połączenia przychodzące, wiadomości, przypomnienia oraz dane dotyczące zdrowia i kondycji, które wyświetla Amazfit  Bip 3 Pro. Wyposażono go też w powłokę ze szkła hartowanego 2,5D oraz specjalną warstwę, która zapobiega pozostawianiu odcisków palców. 

Co więcej, wygląd wyświetlacza możemy całkowicie spersonalizować „pod siebie”, wybierając jedną z 50 predefiniowanych tarcz lub wgrywając własne zdjęcia. Istnienie tu również możliwość ustawienia konkretnych widgetów.

Aktywność i funkcje monitorujące organizm  

Amazfit Bip 3 Pro to urządzenie zdecydowanie nastawione na sport. Nic więc dziwnego, że znalazło sie w nim miejsce dla ponad 60 dedykowanych trybów treningowych, w tym np. bieganie, spacer, jazda na rowerze, jazda na rolkach, jazda na łyżwach, pływanie, trening siłowy, sporty walki, koszykówka, siatkówka, tenis stołowy, taniec, joga, aerobik, pilates itd.

Za pomocą niniejszego smartbanda możemy też wygodnie ustawić i realizować swoje cele aktywności oraz korzystać z unikalnych funkcjonalności, jak np. Target Pace, czyli statystyk tempa docelowego, albo Open Water Swimming, obrazującej postępy w pływaniu. Urządzenie przyznaje też tzw. punkty PAI, które mają jeszcze bardziej motywować do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. 

Co ważne, Amazfit Bip 3 Pro otrzymał wbudowany moduł GPS z czterema systemami pozycjonowania, dzięki czemu precyzyjnie określa dystans i przebytą trasę – bez konieczności używania do tego dodatkowo smartfona. 

Smartwatch Amazfit BIP 3 PRO
fot. Amazfit Polska

Wśród opcji monitorowania zdrowia wyróżnić należy przede wszystkim nieprzerwaną kontrolę tętna, poziomu stresu oraz jakości snu. Nowa opaska Amazfit otrzymała też pulsoksymetr, dzięki czemu mierzy saturację krwi. Pozwala także na kontrolę cyklu menstruacyjnego u Pań, a w razie zbyt dużego stresu z łatwością przeprowadzi użytkownika przez ćwiczenia oddechowe. 

Inteligentny partner na co dzień 

Amazfit Bip 3 Pro otrzymał akumulator o pojemności 280 mAh, dzięki czemu przy standardowym użytkowaniu może działać do 14 dni bez przerwy na jednym ładowaniu. Umożliwi wówczas skorzystanie nie tylko z opcji sportowych i zdrowotnych, ale i pomagających w codziennym funkcjonowaniu. 

Do naszej dyspozycji są tu m.in. prognoza pogody, funkcja „znajdź telefon”, budzik, stoper, przypomnienia o aktywności oraz tryb „nie przeszkadzać”.  Opaska sportowa Huami kondensuje też w sobie funkcje multimedialne, oddając do dyspozycji m.in. sterowanie migawką aparatu i muzyką w sparowanym ze sobą smartfonie. z powodzeniem pozwala na odbieranie powiadomień  i obsługę połączeń oraz wiadomości tekstowych. 

Smartwatch Amazfit BIP 3 PRO
fot. Amazfit Polska
Źródło: amazfitpolska.pl