Sex Education – Sezon 3. Kiedy premiera i co już wiemy o nowych odcinkach?

W ostatnich dniach świat zachwycił się polskim serialem Sexify. Bardzo szybko zaczęto go porównywać go do innego hitu Netfliksa, który także w śmiały sposób podejmuje temat seksu. Chodzi oczywiście o Sex Education. Za nami już 2 sezony tego popularnego serialu. Poznaliśmy już także datę premiery nowych odcinków. Sprawdźcie kiedy doczekamy się 3. sezonu?

Kiedy będzie 3. sezon serialu Sex Education?

Sex Education to serial, który opowiada o losach nastoletniego Otisa i innych uczniów z Moordale Secondary School. Chłopak jest synem seksuolożki, dzięki czemu na temat seksu wie dużo więcej niż jego rówieśnicy. Z czasem razem z przyjaciółmi ze szkoły postanawia założyć szkolną poradnię, w której pomaga uczniom zmagać się z ich seksualnymi problemami.

Sex Education z pierwszym sezonem zadebiutował w styczniu 2019 r., drugi pojawił się w styczniu 2020 r.  Serial jest nie tylko zabawny, ale i niesamowicie potrzebny. Porusza bowiem tematy, o których niestety nie zawsze młodzież potrafi rozmawiać ze swoimi rodzicami, a i edukacja seksualna w szkołach najczęściej pozostawia wiele do życzenia. Ogromna popularność sprawiła, że widzowie nie mogą się doczekać kolejnych odcinków.

Netflix w lutym 2020 roku potwierdził, że Sex Education powróci z 3. Sezonem. Wydawało się, że tak jak dwa poprzednie, ten także pojawi się w styczniu, jednak pandemia pokrzyżowała te plany i długo nie wiedzieliśmy, kiedy możemy spodziewać się nowych odcinków.

Teraz Netflix ogłosił, że nowe odcinki serialu pojawią się na platformie już 17 września 2021 roku.

Nie wiadomo jeszcze ile odcinków pojawi się w nowym sezonie, ale co najważniejsze Netflix nie wspominał także nic na temat tego, że ma to być sezon finałowy. Może to oznaczać, że będzie to jeden z tych, coraz mniej licznych, seriali platformy, którym uda się przetrwać więcej niż trzy sezony.

Przecieki na temat fabuły 3. Sezonu

Wygląda na to, że po pierwszym i drugim sezonie znów spotkamy się w liceum Moordale. Być może razem z nowymi bohaterami poznamy dalsze okolice miasteczka. Jednak Asa Butterfield, czyli serialowy Otis, w  wywiadzie dla „Guardiana” ze stycznia 2021 roku poinformował, że nowy sezon „Sex Education” nie rozpocznie się dokładnie w tym miejscu, w którym zakończył się drugi.

Przypomnijmy, drugi sezon „Sex Education” zakończył się tym, że Otis zostawił Maeve wiadomość głosową, w której wyznał jej swoje uczucia, a która skasowana została przez Izaaca. Decyzja o kontynuowaniu historii po dłuższym czasie niż wydarzenia, które rozegrały się pod koniec drugiego sezonu, z pewnością na długo podtrzyma zainteresowanie widzów.

W Moordale pojawić ma się nowa dyrektorka (Jemma Kirke), dawna uczennica placówki, która za wszelką cenę postanawia przywrócić szkole splendor. Co zatem stanie się z panem Groffem? Na ten moment wiemy jedynie, że po rozstaniu z żoną przeprowadzi się do starszego, odnoszącego sukcesy brata.

Sam Otis w nowych odcinkach ma być bardziej dojrzały, a nawet nieco bezczelny, choć niepozbawiony charakterystycznej dla niego nieporadności. Tak przynajmniej swoją postać opisuje Butterfield, dodając, że: „Otis wydorośleje i stanie się nieco bezczelny. Dobrze się bawiłem, budując jego nowe oblicze”.

Tanya Raynolds i Kedar William-Stirling byli także gośćmi w podcaście Call of the Wild. Podczas rozmowy serialowi Jackson i Lily nie zdradzili daty premiery ani szczegółów 3. Sezonu, ale zasugerowali, że klimat serialu może się odrobinę zmienić.

„Tym razem pojawiają się dwie nowe postacie. Czuję, że będzie inaczej, bo kręciliśmy to o innej porze roku. Zwykle kręcimy latem, ale przez COVID musieliśmy zrobić to zimą. Jest cały wątek, w którym zmienia się cała estetyka serialu. Bez zdradzania za dużo, ten sezon będzie w zdecydowanie innym tonie i oglądanie tego będzie ekscytujące” – powiedział William-Stirling.

Sex Education sezon 3

Jest już zwiastun 3. sezonu

Pierwszy zwiastun trzeciego sezonu serialu Netflix dla nastolatków jest już dostępny. Możemy na nim zobaczyć, jak bohaterowie serialu, z uśmiechem na ustach (no prawie) próbują zachęcić nas, aby złożyć papiery do ich szkoły. W klipie pojawia się także  nowa dyrektorka szkoły, Hope Haddon.

10 dni przed premierą Netflix zaprezentował także drugi zwiastun. Oto on:

Kto pojawi się w 3. sezonie serialu?

W zapowiedzi, która została opublikowana zaledwie miesiąc po premierze drugiej części „Sex Education”, mogliśmy zobaczyć Otisa, Meave, Erica, Adama, dr Milburn, Aimee (Aimee Lou Wood), Jacksona (Kedar Williams Stirling), Olę oraz Lily. Netflix potwierdził także, że w trzecim sezonie pojawią się Jakob oraz dyrektor Groff. Na ten moment nie wiemy, co będzie z wątkiem mamy Meave (Anne-Marie Duff). „Sceny z nią były dla mnie ogromnym wyzwaniem emocjonalnym, ale uważam, że jest istotną postacią” – mówiła w ostatnim wywiadzie Mackey.

Wychodzi więc na to, że główna obsada znana nam z poprzednich odcinków powróci do serialu „w całości”. Jednak wiemy już, że dołączą do nich także kolejne twarze. Wśród nich Jemima Kirke, znana z serialu HBO „Dziewczyny”, która zagra byłą uczennicę Moordale i nową dyrektorkę Hope, która planuje przywrócić szkołę renomę sprzed lat.

Świetna wiadomość czeka także fanów „Harry’ego Pottera”. Do obsady dołącza bowiem filmowy Lucius Malfoy czyli Jason Isaacs. Zagra on Petera Groffa, odnoszącego większe sukcesy i nieco zakochanego w sobie starszego brata pana Groffa.

Do ekipy dołącza także Dua Saleh, artysta i autor tekstów, który będzie grał „Cala”, niebinarnego ucznia.

Serial Sex Education jest dostępny w serwisie Netflix

Polecane telewizory nie tylko do oglądania seriali: