The Umbrella Academy sezon 3: data premiery, zwiastun i nie tylko

Popularny i bardzo lubiany przez widzów serial „The Umbrella Academy” powróci na platformę Netflix z 3. sezonem. Znamy już nawet tytuły nowych odcinków. Kiedy je zobaczymy i co o nim już wiemy? Wszystkie szczegóły znajdziecie poniżej.

O czym opowiada serial „The Umbrella Academy”?

Serial „The Umbrella Academy” powstał na bazie komiksu, który stworzył Gerard (znany z zespołu My Chemical Romance) i Gabriel Ba. Widzowie z miejsca go pokochali.

Główni bohaterowie serialu urodzili się w tym samym dniu, ale nie są ze sobą spokrewnieni. Jednak ten początek historii nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Najdziwniejszy w całej tej sytuacji jest bowiem fakt, że żadna z kobiet, które je urodziły, nie była nawet w ciąży.

Bardzo szybko okazało się, że kilkoro z tych dzieci ma nadprzyrodzone moce. Jedyną osobą pozbawioną takich umiejętności jest pochodząca z Rosji Vanya (Ellen Page). Siedmioro dzieci adoptował ekscentryczny miliarder Reginald Hargreeve, który postanowił „wychować sobie” własną grupę superbohaterów. Jak się jednak okazuje, nie do końca mu się to udało.

Prawdziwa akcja serialu rozpoczyna się, gdy Hargreeves umiera i sześcioro ocalałych odnawia ze sobą kontakt, by rozwiązać tajemnicę jego śmierci. Do tego główni bohaterowie będą też musieli połączyć siły, by zapobiec zbliżającej się apokalipsie.

Serial jest doskonałą mieszanką specyficznego poczucia humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Wszystko mówią zresztą kategorie, do jakich Netflix go przydzielił, czyli: Zagmatwany, O nietypowej tematyce, Dziwaczny. 

Wszyscy głowni bohaterowie całkowicie się od siebie różnią. Mają całkowicie odmienne osobowości, styl bycia oraz inne supermoce. Nieustannie wplątywani są w różne wręcz surrealistyczne sytuacje i to, jak się okazało, przypadło do gustu nawet tym widzom, którzy do tej pory nie przepadali za typowymi historiami o superbohaterach.

Sezon 3. – kiedy będzie i czego możemy spodziewać się w nowych odcinkach?

Jak wiemy z zakończenia poprzedniej odsłony, Hargrevsowie wracają do właściwej linii czasowej, aby przekonać się, że Umbrella Academy nie istnieje w tej rzeczywistości, a ich miejsce zajęła Sparrow Academy. Wiemy, że Akademia Umbrella zderzy się z niesamowicie podobną grupą istot o supermocy. Większość jej członków została widzom zaprezentowana jedynie jako zacienione postacie, poza jednym – Benem, który jednak z zachowania niezbyt przypomina naszego ulubionego ducha.

Akademia Sparrow została wprowadzona w ostatnich momentach najnowszego tomu powieści graficznej The Umbrella Academy – Hotel Oblivion – więc nie są oryginalną grupą superbohaterów, która została opracowana na potrzeby serialu.

Ponieważ dwie apokalipsy kończące świat zostały już zażegnane, istnieje duża szansa, że znów poznamy jakąś kolejną apokaliptyczną wizję, z którą bohaterowie będą musieli sobie poradzić. Tym bardziej wydaje się to prawdopodobne, gdy spojrzymy na tytuły odcinków w nowej serii.

Niektóre z gwiazd serialu zdradziło już co nie co z nowych odcinków, chociaż nie można tutaj mówić o wielkich przeciekach. Elliot Page, Tom Hopper i Emmy Raver-Lampman zapowiadali jakieś „cudowne niespodzianki”, które pojawią się w trzecim sezonie.

Aktualizacja 14.03.2022

Doczekaliśmy się, Netflix ogłosił datę premiery. 3. sezon The Umbrella Academy pojawi się na Netfliksie 22 czerwca. 

„The Umbrella Academy” Sezon 3. – Lista odcinków

Netflix wypuścił teaser z tytułami wszystkich odcinków. Są to kolejno:

 • Meet the Family;
 • World’s Biggest Ball of Twine;
 • Pocket Full of Lightning;
 • Kugelblitz”, „Kindest Cut;
 • Marigold;
 • Auf Wiedersehen;
 • Wedding at the End of the World;
 • Six Bells;
 • Oblivion.

Zwiastun 3. Sezonu

Niestety jeszcze nie możemy podziwiać zwiastuna 3. Sezonu serialu The Umbrella Academy, kiedy tylko pojawi się w sieci, a pewno go tutaj znajdziecie.

W zamian obejrzyjcie jeszcze raz zabawne przedstawienie bohaterów z narracją Piotra Fronczewskiego nawiązujące do Akademii Pana Kleksa.

Aktualizacja 14.03.2022

Wraz z ogłoszeniem daty premiery nowego sezonu, Netflix podzielił się z nami także teaserem.

Obsada Umbrella Academy sezon 3

Znamy większość obsady sezonu 3 The Umbrella Academy. Wiemy już, że powrócą:

 • Elliot Page jako Vanya Hargreeves/Numer siedem
 • Tom Hopper jako Luther Hargreeves/Numer jeden
 • David Castenada jako Diego Hargreeves / Numer dwa
 • Emmy Raver-Lampman jako Allison Hargreeves/Numer trzy
 • Robert Sheehan jako Klaus Hargreeves/Numer cztery
 • Aidan Gallagher jako Piątka/Numer Pięć
 • Justin H. Min jako Ben Hargreeves/Number Sześć, ale tym razem będzie Numerem dwa w The Sparrow Academy

Ritu Arya i Colm Feore również powrócą w trzecim sezonie. Oczekuje się, że Colm Feore (Sir Reginald Hargreeves) i Ritu Arya (Lila Pitts) również powrócą, ale na razie to tylko spekulacje. 

Netflix ogłosił też, że do obsady dołącza kilka nowych twarzy, w tym Justin Cornwell, Justin H. Min (ale grający nową postać), Britne Oldford, Jake Epstein, Genesis Rodriguez, Cazzie David i Existential Dread Inducing Kostka Psykronium. Nowi członkowie obsady tworzą Akademię Sparrow.

Wszystkie odcinki „The Umbrella Academy” znajdziecie na platformie Netflix. 3. sezon serialu pojawi się tam 22 czerwca.

Polecane telewizory nie tylko do oglądania seriali: